Koliko nas ima?

Sve vezano uz Frostgrave igru

Moderator/ica: Miljac

eNdie
Reactions:
Postovi: 12
Pridružen/a: 20 sij 2012, 11:52
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

Koliko nas ima?

Post Postao/la eNdie »

S obzirom da aktivno pratim ovu igru od njenog samog početka, razveselila me današnja obavijest da se udruga želi okušati i u ovim 'minijaturističkim vodama'. Pa eto za početak bi bilo zgodno da saznamo koliko nas uopće ima na ovim prostorima :) Tko već igra, tko razmišlja početi itd.

Moj warband je sastavljen, obojan i spreman za akciju :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru eNdie za post (ukupno 3):
grofMiljacValsim
Avatar
Miljac
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 62
Pridružen/a: 24 lis 2016, 17:16
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 50 puta
Kontakt:

Re: Koliko nas ima?

Post Postao/la Miljac »

Pozdrav i dobrodošao na ovaj dio foruma :D

Nema nas toliko puno, barem što se tiče dijela koji ja znam. Znam 4 igrača (uključujući mene), od kojih će 3 vjerojatno dolaziti u udrugu igrati, za 4. nisam siguran. Ima i nekih koji su zainteresirani ali se još nisu upustili u igru. Imaš li ti ekipu s kojom inače igraš?

Prati forum i portal, objaviti ćemo termin igranja kada sve bude spremno, pa navrati :)
Eldrad
Reactions:
Postovi: 3
Pridružen/a: 13 lip 2018, 18:15
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta

Re: Koliko nas ima?

Post Postao/la Eldrad »

Bok,

Ja sam jedan od ovih novih minijaturista koji su došli u udrugu. Frostgrave smo počeli pratiti prije nekog vremena, ali smo se tek nedavno odlučili za isprobati igrati. Imamo oko 5-6 partija iza sebe i igra je uistinu zabavna s obzirom da je, za razliku od warhammera, AoS-a i ostalog, više naglasak na background, fluff, character progression i ostale rpg elemente.

Mislim da je vrlo mali korak potreban napraviti između rpg-a do frostgravea tako da uistinu smatram kako će se ova igra dobro "primiti" u udruzi. Također, početna investicija (financijska i vremenska) uistinu nije velika naspram etabliranih kompetitivnih igara poput 9th Agea (ex-warhammer).
Za početak mislim da nas je sasvim dovoljno 4-ero. Igre 1v1 su mi zabavne, ali ništa se ne može mjeriti s partijama kada se 4 igrača dohvati međusobno na stolu :).

Čisto informativno: Kako ti je koncipiran warband? Miljac ti eksperimentira (neuspješno) sa illusionistom, Martin je počeo sa Witch klasom dok sam ja uzeo (što mi se pokazalo kao pun pogodak za sad :D) Elementalista (živio elemental bolt :DDD).
Ovi su korisnici zahvalili autoru Eldrad za post (ukupno 2):
MiljacValsim
eNdie
Reactions:
Postovi: 12
Pridružen/a: 20 sij 2012, 11:52
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

Re: Koliko nas ima?

Post Postao/la eNdie »

Ima ekipica s kojom povremeno odigram, ali nam je Frostgrave do sada bio više za 'odmor' kad se malo zasitimo 'glavnih' igara koje igramo većinu vremena. Mislim da je ljude najviše razveselila činjenica da mogu skinut prašinu s raznoraznih starih figura koje imaju doma po kutijama i policama, a nisu već godinama vidjele akcije :) Ja sam do sada igrao Necromancera, ali sam nedavno odlučio napraviti skroz novi warband, pa sada imam želju isprobati nešto drugo, najvjerojatnije će to biti Enchanter. Inače ne znam koliko aktivno pratite igru, ali izašla je upravo i nova knjiga "Maze of Malcor" sa dobrodošlim ispravkama nekih originalnih pravila iz rulebooka i pregršt novotarija uključujući i pet novih škola magije: tzv. pentangle.

Ja osobno preferiram da se igra sa obojanim figurama, kakva je kod vas situacija?

Da li netko možda igra i Ghost Archipelago ili isključivo 'klasični' Frostgrave?
Avatar
Miljac
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 62
Pridružen/a: 24 lis 2016, 17:16
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 50 puta
Kontakt:

Re: Koliko nas ima?

Post Postao/la Miljac »

Mi smo za sada igrali samo basic rulebook, iako imamo sve knjige osim Maze of Malcor, nekako nismo stigli proučiti ostatak.

Mislim da nema onoga tko ne preferira igrati s ofarbanim figurama ;) , ali načelno smo jako tolerantni oko stanja ofarbanosti, što zbog toga što su neki od nas perfekcionistički nastrojeni, pa im treba 5-6 sati po figuri, što zbog toga što večinom radimo i teško nam je uvijek pronaći vremena iako bi stvarno htjeli. Ja nekako mislim da je minimum imati složene figure, ali nikako ne osporavam da je prekrasno vidjeti kompletno ofarban warband.

Ja sam isto mislio preći na enchantera, ali nisam još siguran. Znam samo da mi je Illusionist malo dojadio nakon silnih poraza :D

Ghost Archipelago mi je baš došao poštom pred tjedan dana, nisam ga još stigao pročitati.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Koliko nas ima?

Post Postao/la smurfORnot »

Eldrad je napisao/la: 13 lip 2018, 18:25 Također, početna investicija (financijska i vremenska) uistinu nije velika naspram etabliranih kompetitivnih igara poput 9th Agea (ex-warhammer).
Čemu uopće uspoređivati skirmish game s necim poput 40k-a,wh?
Avatar
Miljac
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 62
Pridružen/a: 24 lis 2016, 17:16
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 50 puta
Kontakt:

Re: Koliko nas ima?

Post Postao/la Miljac »

smurfORnot je napisao/la: 14 lip 2018, 14:47 Čemu uopće uspoređivati skirmish game s necim poput 40k-a,wh?
Iako su skirmish i wargame igre vrlo različite, ja bih rekao da je usporedba korisna iz perspektive nekoga tko nije upoznat s tim konceptima.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Miljac za post:
grof
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Koliko nas ima?

Post Postao/la neuromancer »

smurfORnot je napisao/la: 14 lip 2018, 14:47
Eldrad je napisao/la: 13 lip 2018, 18:25 Također, početna investicija (financijska i vremenska) uistinu nije velika naspram etabliranih kompetitivnih igara poput 9th Agea (ex-warhammer).
Čemu uopće uspoređivati skirmish game s necim poput 40k-a,wh?
WH i 40 k su svojedobno imali i skirmish varijante pa čak i fantasy. A u drugoj krajnosti i grand strategy varijantu 8-)
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Koliko nas ima?

Post Postao/la smurfORnot »

neuromancer je napisao/la: 14 lip 2018, 18:24
smurfORnot je napisao/la: 14 lip 2018, 14:47
Eldrad je napisao/la: 13 lip 2018, 18:25 Također, početna investicija (financijska i vremenska) uistinu nije velika naspram etabliranih kompetitivnih igara poput 9th Agea (ex-warhammer).
Čemu uopće uspoređivati skirmish game s necim poput 40k-a,wh?
WH i 40 k su svojedobno imali i skirmish varijante pa čak i fantasy. A u drugoj krajnosti i grand strategy varijantu 8-)
40k ima i sada, npr. kill team...
Avatar
Miljac
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 62
Pridružen/a: 24 lis 2016, 17:16
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 50 puta
Kontakt:

Re: Koliko nas ima?

Post Postao/la Miljac »

Kill team je bez GW supporta trenutno, što znači da je iz tog aspekta mrtav. Dolazi novo kill team izdanje, prema zadnjim informacijama u Q3 ove godine. Trenutno je aktualna Necromunda od 40k skirmish igara. Od drugih stvari dolazi i Space Marine Advantures, što se pretpostavlja da neće biti skirmish nego više dungeon crawler BG.

No dobro, time možemo zaključiti tu raspravu i vratiti se na FG temu. Ako želite dalje raspravljati otvorite novu temu u ovom forumu :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Miljac za post:
neuromancer
Odgovori

Natrag na “Frostgrave”