Komentiranje članaka na portalu

Prijedlozi, komentari i kritike vezane uz web stranice i forum
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Komentiranje članaka na portalu

Post Postao/la grof »

Razmišljam o uključivanju direktnog komentiranja članaka na portalu (opisa igara, recenzija, osvrta, novosti i drugih članaka) kako bi potaknuli i na pisanje članaka i na pregled i čitanje istih.
Za sada sam to riješio nekakvim gumbićem-linkom koji preusmjerava na forumsku temu. No, kako je prirodnije direktno komentiranje na članak nakon što se pročita nekako mislim da bi bilo bolje otvoriti komentiranje direktno.

Po tom pitanju razmatram ili otvaranje nativnog Wordpress komentiranja koje zna biti zamorno zbog ostavljanja e-maila korisnika pri komentiranju (a tu bi moglo biti problema i s GDPR-om) ili mogu upotrijebiti dosta rašireni Disqus.

Taj Disqus bi mogli koristiti u njegovoj Plus formi koja je free za non-profits organizacije, pa ne bi trebalo biti oglasa pri komentiranju.

Što vi mislite općenito o komentiranju direktno na portalu?
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
madodendarii42
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Komentiranje članaka na portalu

Post Postao/la sadistiko »

Ja sam za
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Komentiranje članaka na portalu

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Apsolutno za, i glasam za Disqus, jednostavan je, brz, praktičan i vjerojatno svi već imaju neki profil koji bi mogli koristiti.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Komentiranje članaka na portalu

Post Postao/la grof »

Disqus je integriran. Možete komentirati do mile volje na portalu.
Ostalo mi ga je još samo integrirati u opise igara, a i to ću uskoro.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Komentiranje članaka na portalu

Post Postao/la grof »

Eto, povezivanje foruma s komentarima na portalu (osim problema pri održavanju) nije dalo nikakve efekte jer se ljudima očito ne da registrirati na forum kako bi ostavili neki komentar, a mi koji smo ovdje lako otvorimo neku temu na temelju kakvog interesantnog članka na portalu, pa nam za to ne treba automatika.
Također, niti prethodni Disqus nije dao nikakve rezultate, pa mislim da ću na portalu omogućiti komentare na članke preko Facebooka. To bar može povećati vidljivost naših stranica na fejsu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
CrazyBunnyGuyjuri006
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
juri006
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1561 put
 pohvaljen: 565 puta

Re: Komentiranje članaka na portalu

Post Postao/la juri006 »

Meni se čini da je bolje rješenje ti komentari preko Facebooka. Jer većina ljudi ima FB i može to automatski koristiti bez dodatnih registracija i sl.
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post (ukupno 2):
grofsadistiko
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Komentiranje članaka na portalu

Post Postao/la grof »

Eto, prebačeno.

EDIT:

Jedino kaj kod tog fejsbuka malo im rade komentari, pa malo ne. Ali to je nešto do njih.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Komentiranje članaka na portalu

Post Postao/la Noghri »

To sam na Indexu isto vidio (cak imaju i neku poruku tamo da je do Facebooka), ali zanimljivo je, ne radi u browseru na kompu, ali u browseru na mobitelu uredno prikazuje komentare.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Komentiranje članaka na portalu

Post Postao/la grof »

Noghri je napisao/la: 28 srp 2021, 15:08 To sam na Indexu isto vidio (cak imaju i neku poruku tamo da je do Facebooka), ali zanimljivo je, ne radi u browseru na kompu, ali u browseru na mobitelu uredno prikazuje komentare.
Da, kod njih je isto tako. Meni je u jutro radilo i kod njih i kod nas, sad mi pak ne radi nigdje ni na kojem uređaju. Baš čudno
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Komentiranje članaka na portalu

Post Postao/la Noghri »

Ne znam koliko si isao googlati, ali ljudi su stavljali neka rjesenja za to (moguce beskorisna), pa ako ti se isprobava (naravno pod uvjetom da je ovaj konkretan savjet primjenjiv na forumu)
Odgovori

Natrag na “Web stranice i forum”