INNOVATION

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

INNOVATION

Post Postao/la sadistiko »

Ajd ako je tko igrao INNOVATION nek malo napiše o igri. :ljubav :ljubav
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la mado »

I mene jako zanima ta igra, pošto su mi druge igre Carl Chudyka jako dobre. Igrao sam Glory to Rome, Mottainai i Uchroniju. Imam još njegov Red7, a možda kupim i ovu igru.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: INNOVATION

Post Postao/la Stips »

Opet čujem to ime, Carl Chudyka. Meni skroz nepoznat, no @mado is a man of culture pa vjerujem da su to kvalitetni dizajni. Morat ću jednom nekaj od toga i probati.
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la joezg »

Pa Glory to Rome je bio priličan hit u svoje vrijeme. Već je neko vrijeme OOP pa je valjda novijim generacijama gamera ispao iz vida.

Od Chudyka sam još igrao Red7 i to je baš cool "klasična" kartaška igra.
Stipsonov je napisao/la: 23 svi 2018, 14:55 Opet čujem to ime, Carl Chudyka. Meni skroz nepoznat, no @mado is a man of culture pa vjerujem da su to kvalitetni dizajni. Morat ću jednom nekaj od toga i probati.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: INNOVATION

Post Postao/la Stips »

A ono. 'Moraš skupiti sve'. Za Glory of Rome sam čuo ko što sam čuo za Madagaskar.
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: INNOVATION

Post Postao/la Vatanen »

Evo ja sam igrao Innovation, ponukan civilizacijskom temom i privlačnim izgledom novog izdanja. Odmah da kažem ne poznam u praksi ostatak Chudykova opusa i nisam baš neki ljubitelj čisto kartaških igara (ima iznimaka - Rftg, TtA itd.)

Dakle to mi je jedna od najgorih igara koje sam ikada igrao - prvo, fiddly as hell s tom mehanikom splejanja ili kako li se već zove - nepregledno, hendlanje gomile nekakvih kartica bodova koje se podvlače ovdje ili ondje + uzimanje kartica iz sredine s nekakve cirkularne strukture koju slažeš prije početka igranja. Drugo i mnogo važnije, random do bola, neću reći broken jer je to postalo kao nekoga stjerati u onu stvar, ali u svakom slučaju opći kaos što se tiče sposobnosti pojedinih kartica. I treće, meni najvažnije, to teme vidjelo nije. Uz to i malo predugo traje za taj tip igre.

Igrao sam 3 puta i prodao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post (ukupno 3):
sadistikoStipsmado
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la sadistiko »

Eto, to je bilo dovoljno da više ne gledam u ovom smjeru :-D
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
StipsVatanen
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la mado »

Troje nas je igralo Innovation 4x za redom danas i oduševljeni smo. Prije toga smo igrali i jako volimo ostale Carlove igre, a i Race for the Galaxy nam je jedna od omiljenih igara. Nije nam ništa više fidli ili random od sličnih kartaških igara. Ikonografiju je lako pratiti nakon 2-3 igranja. Randomness i obrana od napada isto postoje. Čini nam se da je najlakša i najpristupacnija od ostalih dizajnerovih kartaških igara gdje karte imaji višestruku upotrebu. Tema je apstrahirana kao i u većini kartaških igara, ali je ima i to puno. Recimo kartica inovacije fizije je tematski nestabilna, može donijeti benefit, ali može i grunuti kao atomska bomba. Gunpowder i druge vojne karte služe za napad, filozofija, poljoprivreda i slične tehnologije imaju svoje tematske poveznice. Igra je tematskija od omiljenog mi Rftg.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 3):
ValsimmiljenkoVatanen
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: INNOVATION

Post Postao/la Vatanen »

Dakle u skladu s našim već ranije utvrđenim razilaženjima u ukusima - meni je i London bezveze, tebi je super :-D Još samo reci da ti je Tiny Epic Defenders najbolja igra ikada pa nek cveta hiljadu cvetova.

Šalu na stranu, igru svakako treba probati ako se može. Meni i prijatelju je u top 3 najgore moderne društvene igre koje smo stavili na stol, a vi ste oduševljeni - što je samo dokaz da svaka pomisao na objektivnost u ovakvom tipu hobija leti kroz prozor.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post (ukupno 3):
madoStipsmiljenko
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la mado »

Slično kao s muzikom, filmovima, knjigama i sl., jedan naslov će nekome biti bezveze, nekome genijalan. Meni je London jedna od rijetkih igara kojima sam dao 10 na BGGu. Innovation će isto uskoro tim stopama. Različiti ukusi i tako to :thumbs
Uvijek kažem novim igračima nek probaju što više igara raznih tematika, mehanika i ostalih ika, da saznaju što vole, a što ne vole. Pa recimo kad se novu igru opiše sličnom Londonu i Innovationu, skoro sigurno će se meni svidjeti, a tebi ne. Vrijedno za znati, štedi vrijeme, novce i živce :D

Nisam probao nijedan Tiny Epic naslov, nisam imao prilike probati a niti me nešto privlači. Tiny i Epic mi nikako ne ide zajedno :thumbs_down
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Vatanen
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”