Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la Papaver »

Od nekih ne spomenutih:

Kingdomino - mlad, a već klasik u jednostavnosti i pristupačnosti. Queendomino mi se možda čak i više sviđa i po meni još uvijek ostaje u filler kategoriji.

Camel Up - još jedan SDJ pobjednik; mislio sam ga se riješiti nakon prvih igranja zbog prevelike jednostavnosti i ogromnog utjecaja sreće, ali nakon dvije godine još uvijek je u kolekciji jer sam svjestan o kakvom se tipu igre radi. Podržava 2-8 igrača i brza je i zabavna igra u skoro svim brojevima.

Azul - svakako novi hit u ovoj kategoriji, igrao sam ga nekoliko puta i još me nije uhvatio kao većinu ljudi, ali definitivna preporuka.

I samo da još nadodam svoje najigranije fillere koji su već spomenuti: Sushi Go! (40 igranja) + Sushi Go Party! (31 igranje) - statistika govori više od recenzije. :D
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la kockica »

A Magic Maze? Brza jednostavna igra koja se u par minuta objasni, i kratko traje, može za dva igrača, ali bolje da je oko 4 naviše.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
luxor
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la luxor »

Killa je napisao/la: 22 svi 2018, 20:46
Deni je napisao/la: 22 svi 2018, 16:40
Killa je napisao/la: 22 svi 2018, 09:52

Ja Biblios preferiram u dva igrača.
preveliko cavljenje. nema igra smisla
Ajme, ovih Rahdo fanboya.
Što ne igra Rahdo sve u dvoje? I što je cavljenje? :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru luxor za post:
Killa
Recently played Games:
slika
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la Killa »

luxor je napisao/la: 23 svi 2018, 08:58
Killa je napisao/la: 22 svi 2018, 20:46
Deni je napisao/la: 22 svi 2018, 16:40
preveliko cavljenje. nema igra smisla
Ajme, ovih Rahdo fanboya.
Što ne igra Rahdo sve u dvoje? I što je cavljenje? :)
Čavljenje je amo reći kad drugoga dovodiš u nezgodnu situaciju, ono kad si u neku ruku opak prema suigraču.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Killa za post (ukupno 2):
dendarii42luxor
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la Deni »

ma cavljenje je namjerna gradnja pobjednicke taktike putem sabotiranja protivnika, a igra to u sustini ne trazi. npr odigrat cu bas to jer to tebi treba, vise nego meni.
slika
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la luxor »

Odlučio sam se Modern Art i Star Realms: Colony War. Hvala na prijedlogu za Modern Art, mislim da će se grupi i posebno curi svidjeti tema, a meni se svidja bidanje i aukcije + često nas se skupi 5 pa mi često fali nešto takvo.

Star Realms: Colony War mi se čini fora, za dva igrača je, a u budućnosti mogu kupiti i Star Realms - base game i kombinirati obe za 3-4 igrača.

Od ostalih fillera i ovih manjih igri mi je zapeo za oko Magic Maze i ekspanzija za njega.
Biblios, Arboretum, Skull, For Sale i Tiny Epic Galaxies ću vjerojatno također nabaviti jednom, ali jednostavno ne stane više ništa u buđet za ovaj mjesec :/

Hvala na prijedlozima!
Recently played Games:
slika
drwlad
Reactions:
Postovi: 66
Pridružen/a: 30 ruj 2014, 11:43
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la drwlad »

mi smo citadele sada izigrali na moru, 8 partija sa 8 igrača.
Ne bi baš rekao da je filler igra koja traje 2+ sata. vjerovatno u manje igrača i kraće traje ali se gubi smisao igre po meni.
7 wonders isto se ne može završiti za pola sato ako za stolom nisu samo powergameri koji ne kažu niti jednu riječ tokom igre što se ne događa hehe
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la Vukozec »

U zadnje vrijeme sam razvio svojevrsni hobi unutar hobija, a to je skupljanje kompaktnih igara kraćeg trajanja, aka fillera. Na to su me uglavnom potaknule sljedeće okolnosti: 1) Često na BG večeri kod svog društva dolazim zadnji, kad su već smazali glavno jelo i ostalo je vremena samo za nešto kraće, 2) Često igramo i u firmi, a za to nam trebaju igre koje a) traju max 20 min, b) ne zauzimaju puno prostora 3) objasne se za max 2 min (često se pojavi netko novi tko igru nije igrao). Dakle moja definicija fillera je igra koju možete odigrati pod pauzom za ručak :)

Evo mojih trenutnih top 10 fillera:

1 For Sale // Test vremena je pokazao da je ovo u mom društvu omiljeni go-to filler.
2 Sushi Go! // U zadnje vrijeme smo je malo zapostavili
3 Codenames: Pictures // Igra koja ima široku primjenu, jedna od njih je da bude filler.
4 Hey, That's My Fish! // Odlična brza mozgalica, setup je jedino lagana gnjavaža.
5 Keltis: Das Kartenspiel // Recentna akvizicija. Puno mi je draža od Lost cities, jer je za 2-4 igrača (a ne samo 2p) i zato što su mi oversized karte i nalijepljena tema Lost Citiesa uvijek išli na živce (ovdje imamo temu koja nije toliko forsirana).
6 Battle Line // Dosta slična mehanika kao ova iznad nje, ali uz neke dodatne strateške opcije. Minus je što je strictly 2p.
7 Age of War // Najnovija akvizicija. Minus: dosta naginje na stranu sreće, traje koju minutu predugačko, Plus: uz Love letter najminijaturnija igra na listi, objasni se za 1 minutu.
8 Spot it! // Omiljena od 5-99, ali ipak brzo dosadi nakon partiju, dvije (koje traju do 5 min).
9 Love Letter // Najbolja je u 4 igrača.
10 Kingdoms // Ovu smo dosta izigrali, pa mi je malo dosadila.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 2):
neochdado
slika
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la luxor »

For Sale mi se čini super i vjerojatno ću ju i ja dodati u kolekciju prije ili kasnije :)

Budući da sam započeo temu, želim kratko prokomentirati iskustva od tada...

Biblios - odličan u 3 i 4 igrača, najviše smo ga igrali u 3... taman doza tenzije, blefiranja, taktike, sreće.. svega po malo
Love Letter - ok, kratka, brza zabava, ali meni je brzo dosadio
Modern Art - naizgled lagana i zabavna igra bidanja, ali prvi dojam vara. Mnogi se izgube i previše bidaju i izgube sve novce u prvom krugu. Slike i tema je super, sve vrste bidanja su uključene, ali nije lagana niti zabavna koliko se čini, treba dosta misliti i računati :)
Skull - odlična igra blefiranja. U 3-4 igrača je intenzivna jer moraš ući u um svakom od igrača dok u 5-6 igrača je taj tension i dalje tu, ali manje stresan, a faktor zabave puno veći.
Star Realms - meni apsolutno najbolji filler i odličan deckbuilder. Na žalost fizička verzija skuplja prašinu dok sam na aplikaciji već preko 1000 odigranih partija :)
Tiny Epic Galxies - najnovija kratka igra, odigrao dvije partije u dvoje i čini mi se super. Jedva čekam probati u više igrača. Nije baš filler jer ima dosta toga za objasniti itd, ali kad sjednu pravila ne traje dugo i definitivno je tiny :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru luxor za post:
dado
Recently played Games:
slika
hrky000
Reactions:
Postovi: 53
Pridružen/a: 09 ožu 2017, 12:51
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 73 puta
Kontakt:

Re: Filleri, kratke i zabavne igre za 2+ igrača..

Post Postao/la hrky000 »

Kasnim ali:

Codenames
Dixit
Fantasy Realms
For Sale
Hanamikoji
Magic Maze
Race For the Galaxy
Santorini
Skull
Sushi Go Party
The Grizzled
The Mind
Zadnja izmjena: hrky000, dana/u 28 lis 2019, 12:39, ukupno mijenjano 1 put.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”