O igranju u Klubu MC

Klub MC, Ulica kraljice Jelene 8 - Zagreb
Discord server, Facebook MC grupa
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mado »

Ovaj petak nas se skupilo 30tak, a igralo se do 3 u noći. Igralo se puno toga, između ostalog Terraforming Mars, Castles of Burgundy, Inis, Kraljevstva, Azul, Sagrada, Dixit, Codenames Pictures, Jaipur, Splendor, 7 wonders, King of Tokyo...
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 4):
ShichgrofValsimBJ_Speedy
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la Deni »

ko je lud po onoj kisi igdje ici. stoj di jesi :D

vidimo se dns (konacno -.-')
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
Stips
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la Valsim »

U subotu 05.05.2018. okupilo nas se u Meeple's Corneru oko četrdesetak igrača, te se shodno tome igrao zaista raznolik broj raznih igara :) .

Race For The Galaxy, Garbage Day, Azul, Terraforming Mars, Patchwork, Vaults, Splendor, Ice Cool, 7 Wonders Duel, A Few Acres of Snow, Settlers of Catan, Exploding Kittens, Lords of Waterdeep, Tides of Time, Ticket To Ride: Europe, Kraljevstva, Sagrada, BANG!, Alhambra, Biblios, Castles of Mad King Ludwig, Scotland Yard, Dixit Odyssey, Citadels, Magic Maze. Uh jesmo li štogod zaboravili :) .

slika

slika

slika

Sljedeće igranje će vrlo brzo, već ovu srijedu 09.05.2018. Vidimo se slika.
Zadnja izmjena: Valsim, dana/u 24 ruj 2019, 23:25, ukupno mijenjano 2 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 5):
ShichmadosadistikoAnwiDeni
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mado »

Ovu srijedu (9.5.) nas se igralo 15-tak. Na red su došle različite igre: Power Grid, Exploding Kittens, Race for the Galaxy, Patchwork, Jungle Speed, King of Tokyo, Splendor, Shadow Hunters, Takenoko, Azul, a po prvi put i A Handful of Stars. Ovo zadnje je odlična SF igra Martina Wallacea koja kombinira razne elemente i mehanike: deck-building, area control, wargame, variable player powers.. Treća je igra u neslužbenoj trilogiji nakon A Few Acreas of Snow i Mythotopia.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 2):
grofValsim
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mado »

Ovaj petak (11.5.) nas se skupilo oko 25, igrali smo do 1:00. Igrali smo: Animal upon Animal, Queendomino, Near and Far, El Grande, Twilight Struggle, Clans of Caledonia, Skull, A Handful of Stars, Jaipur, Azul, Junkart, Šah, Jungle Speed, Century Spice Road, Sherriff of Nothingham, Lord of the Rings Confrontation.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 2):
grofValsim
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la grof »

Šah?? Mi imamo šah?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la miljenko »

Decku su igrali na mobitelu 😂
Ovi su korisnici zahvalili autoru miljenko za post:
grof
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mljeko »

Trebali bi ga imati, ali ja nemam pošteni za donijest.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mado »

Jučer se igralo do 2 u noći, a ukupno 13 igrača je igralo slijedeće igre: Rhino Hero, Hey that's my fish, Manhattan Project Chain Reaction, Arkham Horror (pobjeda), Sagrada, Wir sind das Volk, Tokaido, Galaxy Trucker, Survive Escape from Atlantis, Codenames Duel, A handful of stars.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Valsim
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mljeko »

Sad kad sam u MC-u samo duhom i razglednicom, više cijenim ove izvještaje. Ali ih nema! Srećom, nađoh stari neobjavljen. In illo tempore...

Bio je petak trinaesti i došlo je do nekih vrlo rijetkih događaja. Na primjer, pobijedio sam u King of Tokyju, i to oponašajući američki medicinski sustav. Međutim, to nije jedina igra u kojoj sam se poslužio beskrupuloznim kapitalizmom.

Kolega X, najme, je donio svježe s Kickstartera The Flow of History. Civilizacijska igra u malom pakovanju, ali izvanredno tematski i likovni ostvarena. Igrali smo tri partije. U jednoj me isti uspješno napao, unatoč mojim lijepim lučkim topovima, nakon čega je moje društvo odbacilo religiju i zapalo u anarhiju. Kako se pokazalo, to je bila sreća u nesreći. Ljudi neopterećeni državnim zakučicama i zakonima su počeli graditi kao ludi. Kao vodeća nacija, privukli smo i Mahatmu te si time osigurali miran prosperitet.
U drugoj partiji cijeli svijet je doživio puno više borbe. Razne građevine i čuda su svako malo bivali sravnjeni sa zemljom, a na kraju je svijet bio toliko satrt da se dogodio drugi rijedak događaj: trostruko izjednačenje za drugo mjesto, samo jedan bod iza prvog.
U trećoj partiji sam ostvario takav obrambeni zid da ga ni vanzemaljci ne bi mogli probiti. Sve na načelima dobrog starog feudalizma. Pogonjenog tvornicama, mehaniziranom poljoprivredom i mlažnjacima.

U feudalnom društvu smo tamanili i čudovišta u Lords of Xiditu. Pogonjeni aristokratskim obvezama, kadšto smo i bezglavo lutali. Međutim to je ok, jer je trebalo obići cijelo kraljevstvo kako bi sve svima umililo, jer na kraju koliko god ti bogat i dobar sa svećenstvom bio, ako puk ne zna za te, ode glava.

Treći izvanredan događaj se zbio u Exploding Kittensima. Pet igrača, četiri mačkice, četiri karte u špilu. Tvoj potez!

I tako dalje i tako dalje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 7):
AntunShichValsimmiki0102CrazyBunnyGuykibokymado
Odgovori

Natrag na “Klub MC - Zagreb”