Rising Sun

Pitanja vezana uz društvene igre
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Rising Sun

Post Postao/la kockica »

Postavio sam vec pitanje za gaia, meni isto interesantna igra, vise iz razloga jer je navodno dobar i kao 2 player
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Stips
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Rising Sun

Post Postao/la Stips »

Po svemu bi Gaia trebala biti odličan 2 player.
No radi potrebe za suradnjom, Rising Sun traži barem 3 igrača.

Zapravo, sad kad razmislim, Gaia mi je ipak nekako privlačnija. Je da su kruške i jabuke pa je skroz subjektivno, ali ipak.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Rising Sun

Post Postao/la dlakar »

smurfORnot je napisao/la: 25 tra 2018, 13:26 Mene je ispalo u konačnici 850kn, bilo je više ljudi u pledgu pa je poštarina bila povoljnija.

Retail je jedno 95-100€ kolko vidim. Znaci za cca 10-15e više, bolje je da ni ne gledaš kolko su drugi dobili toga extra...

Sad ,sve ovisi koliko cete igrati game. Ove kozmetičke komponente su nice(pločice nisu cardboard, turtle klan ima prekul kornjačice itd. nađe se tu toga, metlani coini su bili 20$ mislim,lol), iako nisu game changing.
Fora je što si dobio drugačije season kartice, pa imat tipa 3-4 varijante season kartica naspram samo jedne u retailu mislim. Drugi monsteri, drugi spiriti, opcije da su spiriti na boardu, a ne da im se ideš samo molit itd. Po meni, dosta prošire game ove extra stvari. Pogotovo ako vam se svidi i želite ga igrati više. Ak ocete ga odigrati par puta, dobar je i retail....
Nema uopće usporedbe uloženog i dobivenog preko KS i retail verzije. Jedina razlika je što preko KS-a ideš na neviđeno i ta priča je mogla završit sasvim drugačije. Drago mi je da si zadovoljan kampanjom. Po meni je cijena prenapuhan definitivno. Eto, mi smo uhvatili dobru priliku preko ebaya za samo core box. U konačnici smo prošli osjetno povoljnije od daimyo pledge i retail verzije. Pošto nas je 6 u grupi i svi imamo neke svoje prohtjeve i zahtjeve, ne vjerujem da će se igrati više od par puta godišnje. Baš sam išao pogledati ima li još koja ponuda kakvu smo mi uzeli ali ništa. Očito smo imali sreće.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
kockica
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
adysa
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 24 tra 2018, 16:48
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 12 puta

Re: Rising Sun

Post Postao/la adysa »

smurfORnot je napisao/la: 25 tra 2018, 12:28 Vi ste duže igrali game u 4p nego što smo mi igrali u 5p + objašnjenje(15min uvrh glave za objasnit game, jer realno, stvarno nije nešto pretjerano kompliciran).
Pogotovo u usporedbi s TI, gjde sam znao igrat partije u 4-5p koje su trajale 8h...4th edition je nešto smanjio gameplay, ali ga baš nije srezao 75%.

Pojačali su oni game s malo više od par monster ;) :
https://ksr-ugc.imgix.net/assets/016/12 ... 6db83324f3
nema sanse u 15 min da objasnis petorici pravila. uvijek jedan dobro ne kapira, pa budu podpitanja. u 15 min si objasnio plocice koje se stavljaju, osobine vojnika, tok borbe.

svaki klan u igri ima posebne osobine, tako da moze se igrati nekoliko puta a da ne dojadi.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Rising Sun

Post Postao/la smurfORnot »

adysa je napisao/la: 25 tra 2018, 15:45
smurfORnot je napisao/la: 25 tra 2018, 12:28 Vi ste duže igrali game u 4p nego što smo mi igrali u 5p + objašnjenje(15min uvrh glave za objasnit game, jer realno, stvarno nije nešto pretjerano kompliciran).
Pogotovo u usporedbi s TI, gjde sam znao igrat partije u 4-5p koje su trajale 8h...4th edition je nešto smanjio gameplay, ali ga baš nije srezao 75%.

Pojačali su oni game s malo više od par monster ;) :
https://ksr-ugc.imgix.net/assets/016/12 ... 6db83324f3
nema sanse u 15 min da objasnis petorici pravila. uvijek jedan dobro ne kapira, pa budu podpitanja. u 15 min si objasnio plocice koje se stavljaju, osobine vojnika, tok borbe.

svaki klan u igri ima posebne osobine, tako da moze se igrati nekoliko puta a da ne dojadi.
Kažem kolko nam je trebalo za game, cca 2h, i svima je bilo super što game nije trajao predugo, tipa 3h+.
A za objasnit , cca 20min. Nije pretjernao kompleksan game. Iako se na prvu možda cini malo puno toga, jendom kad krene ide sve dosta fluidno.
Jura
Reactions:
Postovi: 9
Pridružen/a: 28 lis 2016, 19:44
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 0

Re: Rising Sun

Post Postao/la Jura »

Evo da se priključim raspravi, trenutno si upravo tražim nekakvu strategijsko ratnu igru i Rising Sun mi djeluje fenomenalno. Pogledao sam unboxinge od kickstarter verzije i zanima me ukoliko bi se odlučio uzeti osnovnu igru sada, da li će dućani poput Carta Magica ikad dobiti ove kickstarter stvari poput Daimyo Box i Monster Pack (osim toga još postoje Dynasty Invasion i Kami Unbound ali to su ekspanzije tako da će biti sigurno u prodaju). Ako neće onda možda bolje početi ebay pregledavat za cijeli komplet :D
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Rising Sun

Post Postao/la smurfORnot »

One stvari koje su oznacene na ks stranice kao ks ekskluzive ako se ne varam nece ici u prodaju. U to spada dio monstera...
Jura
Reactions:
Postovi: 9
Pridružen/a: 28 lis 2016, 19:44
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 0

Re: Rising Sun

Post Postao/la Jura »

Ekspanzija sa 4 monstera nije dio kickstartera tako da bi se to moglo nabavit, sada sam jedino razočaran što su preko kickstartera strongholdi minijature što daje 3D vizualno upgrejd (stronghold na kornjači izgleda odlično). Eventualno da ih sam napravim nekako :O
Od ostalih stvari je više manje zamjena samo obične drvene komponente sa bolje, tvrđe, sjajnije plastične.
Razmišljam da uzmem base game sada negdje pa u budućnosti šta bude bude.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Rising Sun

Post Postao/la smurfORnot »

base game nema drvenih komponenti, sve je cardboard.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”