Diplomacy online

Trebate ili dajete društvo i/ili prostor za igranje
kiboky
Reactions:
Postovi: 52
Pridružen/a: 31 lis 2017, 20:01
Ima zahvala: 100 puta
 pohvaljen: 35 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la kiboky »

Kašljuc "bečki lakej" kašljuc 😷
Ovi su korisnici zahvalili autoru kiboky za post:
kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la kockica »

Krivo adresirano ;-)
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la dlakar »

Ja isto pišem svoju verziju. Nadam se da će svi. :)
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la dlakar »

Uspon, skori pad, pa ponovni uspon Austrije
Evo ekipa da dam svoj osvrt na igru. Nadam se da će svatko nešto napisati pa da vidimo što se ustvari dešavalo u tim našim blesavim glavama. :)
Sama pozicija Austrije je nezahvalna i okružena je sa svih strana. Na sjeveru Njemačka, istok i jug Rusija i Turska, Zapad i jug Italija. Sreća je u tome da se privatno znam sa Rusijom(sadistiko) i Italjom(Kockica) pa pokušavam iskoristit to poznanstvo kao osigurač u našem savezu kako bi iskorijenili "veliku prijetnju" Tursku. U međuvremenu mi se javlja i Njemačka(Epic) te nudi savez da ga ne diram kako bi se on mogao fokusirati na Englesku(Stipsonov). U igri su svi prepoznali Engleza kao najveću opasnost i nekako se podržavala svaka radnja usmjerena protiv njega. Za sada mi ide sve na ruku i izgleda da ću dobiti dobar dio Balkana. Uz određenu dozu paranoje, uzdam se u svoj savez i marširamo prema Turskoj. U isto vrijeme održavam kontakt sa Njemačkom i jedan drugom govorimo kako će Rusija biti prejaka nakon završetka posla sa Turcima. Njemac bi htio moj čvršći stav na balkanu a ja njegova djelovanja na sjeveru oko skandinavskog poluotoka. Dolazimo u fazu kad je Turska već na koljenima ali od Italije se traži da predam Grčku. Sada sam imao podijeljene osjećaje. Dali smo iskreni u paktu ili mi se sprema puška nakon osvajanja Njemačke . Svakako mi geografski položaj ne odgovara u paktu i ako se i držimo dogovorenog da počistimo Njemačku i Englesku, najvjerojatnije ostajem u škripcu i nemam puno izbora. Okrećem se pregovorima sa Turskom. Želim izaći iz pakta gdje bih kontrolirao Italiju i zajedno sa Turskom i Njemačkom obuzdao sad već stvarno jaku Rusiju. I sad....javlja mi se Njemačka i traži da napravim to što sam ja zamislio. S time da ubacuje kako je načuo da je Italija pokušala sklopiti pakt sa Turskom i da priča Francuskoj protiv mene. Vjerovatno poveznica Kockica-Stoka-Epic. U glavi se budi paranoja. Da li me samo želi iskoristiti kako bih oslabio Rusiju ili Talijan radi opako protiv mene. Ali nema veze, još i to prihvaćam. Neka se Njemac obračuna sa Engleskom, a poslje nek se priključi kome hoće, meni ili Rusiji...s time da sam mu ja pomogao. Italija mi nije prijetnja ako ne uđe u grčku. Nastavljam pregovore sa Turskom. Razrađujemo plan, ali nekako je turčin u svemu uplašen. Hoće bespotrebne supporte, nebi ovo, nebi ono...na kraju se lomim što uopće napraviti. U zadnji čas odustaje od suradnje i planove sa Turskom predajem svojem prvotnom paktu. Naravno da moram glumit kako sam izmuljo Turčina...jer od kud mi inače planovi. Ukazala mi se prilika, da uz malo sreće osvojim još jednu zvijezdicu koja bi mi dobro došla ako ću se morati boriti sa Italijom. Nažalost , zaboravio sam reći Rusiji da promjeni jedan support i sve pada u vodu. Ja sam izgubio krug ne radeći ništa i ispao nesposobni vojskovođa gdje je Kockica preuzeo palicu i počeo gurati svu moju vojsku na sjever protiv Njemačke a on ostaje u pozadini usamljen u Grčkoj. I dalje ne znam dali im vjerujem ili se trebam brinuti. Rus mi djeluje pouzdano, Talijan ne. Ona moja pogreška koju sam spomenuo oko supporta Rusije, dodatno budi sumnju kod Njemačke kako je Rus prljav igrač. Zahtjeva Skandinaviju , meni dao krivi support.....osjeća kako se obruč steže oko njega, opravdano apsolutno. Ja mu još i dajem mig da će ga se napast, ali ja ne smijem još riskirati. Njemačka se ipak odlučuje na savez sa Engleskom i napada Rusiju. Događa se da Francuska na to ispada iz takta i ne želi više imati posla sa Epicom. Nisam očekivao svađu takvih razmjerima i shvaćam ako se otvoreno priključim Englezima i Njemačkoj da nemam neke prevelike šanse na kontinentu. Da sam probao rastrgati savez spletkama usmjeravajući jednog na drugog, činilo mi se kao preveliki rizik. Ja sam ipak bio u sredini. Izlazim iz jednog pakta u drugi pod izlikom spasa partije jer su svi shvatili ovo preozbiljno. Djelomično istinito, ali i ne želim navući preveliki bijes svojih prijašnjih saveznika. Ipak se ne poznajemo toliko dobro pa nisam niti mogao baciti optužbe na italiju u koje nisam bio siguran. Nalazim se u teškoj situaciji gdje smo ja i Njemačka okruženi neprijateljima i radimo posao za Englesku. A to sam si na početku rekao da ne želim . :)
Iznenađen neorganiziranosti svojih susjeda, a tu je i napad Italije na Francusku, otvaraju mi se vrata prema Rusiji i potez s kojim uz podršku Francuske mogu baciti svog novog saveznika Njemačku na koljena. Tako sam i napravio, računajući da bih mogao ući u novi pakt sa Engleskom i možda Francuskom. Nas troje počinjemo surađivati i odlučujemo skupiti zajedno 18 centara, proglasiti neriješeno između 3 države i privesti ovu partiju kraju. Meni je još uvijek gusto na Mediteranu. Italija i Turska mi mogu zagorčati život, ali se ni to ne događa. Italija odustaje od igre, nakon toga Njemačka i Rusija.
Turska se još uvijek bori. :)
Ne daj se kiboky! :)
Zanimljivo je kako je Rus do kraja napadao Njemačku. Turska i Rusija su isto tako do kraja ostali u ratu...
Zadnja izmjena: dlakar, dana/u 19 tra 2018, 17:24, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 3):
kockicastokafpol
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la kockica »

Zanimljivo, mislio sam da ćeš shvatiti kao prijetnju ako uzmem Trst umjesto grčkejer sam ti ravno u srcu carstva, a ujedno dobro štitim Italiju.

Imaš jednu grešku u kronologiji: Ja sam istodobno napao Francusku, kada je ona dala tebi support.

Drugo, tu si i ti napravio nepošten potez što si počeo miješati u igru kao nastupaš da spasiš partiju, a zapravo spašavaš guzicu na kontinentu. To više nije roleplay :-)

I dalje, slutio sam da će se ići na drugačiji završetak igre, što si mi i sam ukazao i mislim da nije fer. Kao što rekoh, znala se pravila igre, i onda se mijenjaju pravila dok igra traje, što meni ni drugima više nije davalo nikakve šase. Sad kad si mi na tio ukazao, igre umjesto jedva prolazne dvojke dobiva jedinicu.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la dlakar »

"Drugo, tu si i ti napravio nepošten potez što si počeo miješati u igru kao nastupaš da spasiš partiju, a zapravo spašavaš guzicu na kontinentu. To više nije roleplay "

Jesam i ne ponosim se time. Novi sam u takvim tipovima igre pa sam je u nekim trenutcima zamijenio sa hidden roll. Sad bih drugačije postupio. Ali rekao sam djelomično točno. Malo su me iznenadile reakcije na prvu izdaju pa sam mislio pokrenuti neke stvari ali i još ostati u igri...mada sam sumnjo da je to uopće moguće. A kraj smo svirali jer i sam znaš da nisam jedini i izašao iz roleplaya. :)
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Diplomacy online

Post Postao/la Stips »

Ha čuj zato smo i inzistirali na predaji. Jednom kad se predaš više nisi u poziciji da pregovaraš. Da, igra je ugovorena kao solo. Da, promijenili smo je u 2 draw, i oročili nakon treće na još dvije godine. Da, udružili smo se Austrija, Francuska i Engleska.

Međutim, u ovoj staroj limuzini iz 1959 koja od mene ima solidnih DESET džeparskih palaca (kako bi rekao onaj degutantni Veseli Tom), sve to ide u rok službe. U Diplomacyju je konferecijska faza puno bitnija od samog stanja na mapi. Ako hoćeš usporedi to sa Cycladesima, gdje se igra dobija ili gubi na biddanju, a na mapi se sam odvija egzekucija. Zato ja cijelo vrjeme kumim i molim da se predate. To je to. _Želim_ da se predate. Nakon što ostanemo samo Austrija, Francuska i Engleska, što briga vas koji ste se predali jesmo li mi odustali svi od partije, jesmo li se međusobno pobili, ili kako smo dalje nastavili. bacili ste ručnik, jer ste iz bilo kojeg razloga izgubili volju za borbu. pa to je i _bit_ diplomacije. Misliš da sam izašao iz uloge kad sam ti rekao da nije ok da predaš Austriji Veneciju? Sve je to igra, i to što si ti 'izišao iz uloge' pa mu predao i to što sma ja 'izišao iz uloge' pa ti to spočitnuo. Ništa to nije za pravo.

Uostalom, čemu se ja pravdam? :)

Na stolu su igre, oko stola su metaigre, a oko metaigre je Diplomacy. :D

Idemo li na solo nas 3 ili ne, kako se sad drži za neki inicijalni dogovor kockica, nije njegova stvar nego nas 3 koji smo još u igri. bacajući ručnik, on više ne utječe na pravila igre. Ne prozivam nego smao kažem: u 'stavrnosti' postoj ikockica, no u diplomacyju, Italija se predala. Hoćem li Austrija, Francuska i Englesak voditi rat još deset godina, ili će naprosto potpisati primirje, to više nije ni najmanje u domeni Italije. Italija više nije akter





Ok, ajmo sad nazad u stvarnost.

Neću dubiti o partiji puno dok se još Turska drži, ali to je sad ionak više dubioza.
Ko u ww2, Rusi su pred Berlinom...

volje za neke obrate i preokrete nema, jer u meta-metaigri (dakle 'stvarnost'), supruge/cure i stvaran život nam prigovara da neka se prizemljimo, tako da svima nam je u interesu kratki rat.

Dečki super mi je bila partija. Svima hvala na sudjelovanju. Nadam se da će igrači između kojih je zaiskrilo i u 'stvarnosti' jednom kad se strasti smire pripisati te konflikt grešci a ne namjeri.

nekoliko opaski:
1. dok smo dogovarali partiju, odlučili smo se na potez od 24h. Bio sam skeptičan jer znam koliki angažman traži konferencijska faza. Diplomacy je spora igra. Ako ćemo opet igrati (ja planiram okupljati ekipu ovjde ali za ne manje od mjesec dana), minimalno tri dana. Minimalno. Čak i dulje.
2. ovo ne daje cjelovit uvid u igru, jer tek smo došli do mid game. Jer, sad kad smo se svi izvarali (osim mene)*, tek sada idu pravi pregovori. ono prije je sve lepršavo i načelno. Sad bi krenuli konkretni dogovori, a sa ljudima za koje znaš da grizu. Tu kreće igra povjerenja. Povjerenje je ključno, a do njega u ovoj partiji pola ekipe nije niti došlo. Mi Asutrija, Francuska i Engleska jesmo. No motiv za kreiranje alijanse AEF nije došlo iznutra, iz naših spletkarskih pobuda, nego izvana kao želja da damo smisao partiji nakon što su neki igrači počeli unjkati da je to sve besmisleno i tako to. U terminima igre, dakle unutar diplomacyja, pokazali su nedostatak volje za borbu i time su se sami otvorili za exploit. Slobodno pričajte što god hoćete, ali ako govorite o motivima, vi ste na pola poraženi. Zato je partija tako _krako_ i trajala :) Da se dečkima i meni da, mogli bi se sad mi još i međusobno zakrviti za solo win nečiji, ali kaj to vas koji ste se predali briga? Naša stvar.
3. slijedeći put definitivno dopuštamo draw, jer iako je na metarazini svejedno, ne volim da mi se na neke tehnikalije opovrgava sasvim uredna i čista, _elegantna_ pobjeda. Dečki izvan saveza, zrendali smo vas ko budale. Sori, ali mi _jesmo_ pobijedili, a vi _jeste_ popušili. Osim turske. Ali i ona će uskoro. Ako ju ne pripustimo među pobjednike... :D


/*
Priče o tome kako je grozna igra i kako svi svima lažu. No ja baš i nisma lagao. Jednostavno bih prešutio motive. Tko smatra da upravo sad lažem, nek se javi :) Ali o tome ću u svojem AAR, nakon što se turska preda. Nikad nisam lagao što ću napraviti. Bitnije ti je to za igru nego koliko jedinica imaš.

@kockica : imao sam 3 jedinice kad si predao Italiju. Sad ih imam 5: Rus mi je prepustio Norvešku, a da uđem u NIzozemsku su mi pomogi Francuz i Austrijanac. Bez obzira na sav mindfuck koji se vrtio ovu zadnju jesen. Ako to nije elegantno, ja ne znam što jest...
Zadnja izmjena: Stips, dana/u 19 tra 2018, 14:11, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post (ukupno 2):
dlakarstoka
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Diplomacy online

Post Postao/la Stips »

Još jednom: ništa osobno, sve je to igra.
Svi smo si dobri. Ja sam Stipsonov, nisam Engleska. Čak štoviše, izvan foruma sam Stjepan... :)

@kockica smatram da si ti puno bolje odigrao nego što misliš, i upravo me tvoja predaja najviše začudila.

No, voda ispod mosta...
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la kockica »

Gle, ja sam isao s tim da je zavrsetak igre kada netko osvaja 18 centara. Cijelo vrijeme sam bio protiv promjene pravila za pobjedu. Igrao sam imajuci na umu to, vjerojatno i drugi, ali kada trojica tajno dogovore pravila za zavrsetak igre, onda jbg, to je sranje. Mogli ste to spomenuti i prije pa ne bih gubio vrijeme na ovoj pizdariji. Sorry, ali tak je.

Takodjer drugacije shvacam rp, ocito, tak da zao mi je utrosenog vremena, ostao je samo bljutav okus.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Diplomacy online

Post Postao/la stoka »

ajde kockice, kakav sad bljutav okus...pa ti si bar bio dobri duh ove partije...
Odgovori

Natrag na “Tražim društvo”