O igranju u Klubu MC

Klub MC, Ulica kraljice Jelene 8 - Zagreb
Discord server, Facebook MC grupa
Doktur
Reactions:
Postovi: 33
Pridružen/a: 07 svi 2015, 23:50
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 20 puta

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la Doktur »

grof je napisao/la: 15 ožu 2018, 19:03
Doktur je napisao/la: 15 ožu 2018, 18:25 Naručio sam, između ostalog, Scythe: Invaders from Afar, pa kad mi sve dođe htio bih to poklonit Udruzi da se konačno zaigra u 7 :)

Koja je procedura? Samo dođem i ostavim?
Hvala ti od srca! Da, samo dođeš i ostaviš. A mi ćemo tvoju donaciju i tebe naglasiti kroz kanale udruge u znak zahvalnosti. :)
Ma icokej. Bio sam već prije obećao, ali nisam naručivao dosad. Htio sam i preko zajedničke - filiberta, ali nemaju sve što sam htio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Doktur za post:
grof
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mljeko »

Ovaj petak je prošao u dosta agresivnom tonu. Igrao se Kemet, Blood Rage, Rising Sun. Krvi je bilo do preko koljena. U morbidnom tonu se nastavilo i dalje. U Clanku! U SVEMIRUUUUUUUU! dvoje nije preživjelo, a samo jedan se uspio spasiti. S druge strane se igrao Mysterium, di već počinješ mrtav! :dramatična muzika:

Bespoštedna borba za prevlast se vodila i na klasičnim frontama, u Iron Curtainu između Amerike i Rusije, a u Ticket to Ride Germanyju između beskrupuloznih željezničkih kompanija. I špijuni su se upleli u sve to u Codenamesu.

A za cijelo to vrijeme, u svemiru, točnije na Marsu, uvidjevši kakav pokolj se odvija na Zemlji, benevolentne korporacije su teraformirale. I teraformirale i teraformirale. I teraformirale...
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 3):
grofValsimAntomon
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la grof »

uvijek me oduševe @mljekoini opisi.
Bacam ih i na fejs grupu od MC-a (https://www.facebook.com/groups/udruga.igranje.mc)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
kiboky
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la Deni »

nabavili ste rising sun?! stizem.
slika
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mljeko »

Lakše malo, nije to bio naš, ali ak se najaviš, znam dvojicu koji ga imaju i vjerojatno žeđaju da nađu novu žrtvu.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la grof »

31.3. na Veliku subotu MC neće raditi!
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la Valsim »

U petak 30.03.2018. okupilo nas se u Meeple's Corneru oko tridesetak igrača i igrale su se raznorazne zanimljive igre :) .
slika
Otvorili smo termin igranja partijom Vitticulture s Tuscany ekspanzijom, civilizacijskom igrom Nations, Terraforming Marsom, te laganim igrama Mondo i The Magic Labyrinth.
slika
Ubrzo nam se pridružilo još igrača, pa se započela partija i u novoj civilizacijskoj igri Sid Meier's Civilization: A New Dawn. Igrali su Sumer, Egipat i Francuska. Pred sam kraj igre Francuska i Egipat su se urotili protiv Sumera uvidjevši da se bliži pobjedi, te su ga vojno napali što je na koncu omogućilo Egiptu pobjedu. Za susjednim stolovima su se za to vrijeme zaigrali Tesla vs. Edison: War of Currents, Tales of the Arabian Nights, Splendor, King of Tokyo i Settlers of Catan.
slika

slika
Poslije su se zaigrali i Rising Sun, Santa Maria, Alhambra, i nakon jako dugo vremena na opću radost stare garde naših igraonica, zaigrala se i Battlestar Galactica sa sve četiri ekspanzije. Dobro je počelo za ljudsku rasu, u svega dva skoka i bili su na već 6 udaljenosti do Kobola. Međutim u pozadini Galactice se gomilala sve veća flota civilnih brodova, koje su u ključnom trenutku zli Cylon lovci sve uništili, uništivši time i cjelokupnu populaciju.
slika
Zbog iznimno velikog interesa, igranje smo produžili i nakon službenog zatvaranja, sve do pošteno poslije 01:00 sati :) .
Zadnja izmjena: Valsim, dana/u 25 ruj 2019, 00:09, ukupno mijenjano 2 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 5):
sadistikogrofdlakarmiljenkoChMarin
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la Deni »

vec ste i santa mariju nabavili? :o nice
slika
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mljeko »

Ovaj tjedan:

Garbage Day. Igralo se u dva, u pet i opet u dva. Nitko nije htio iznijeti smeće. Skrivali smo prljave čarape pod krevet, prastaru pizzu iza radijatora, a sve je tako smrdjelo da je proglašena javna uzbuna. Pa ipak, svi umiješani su imali iskren osmijeh na licu, dijelom zbog igre, a dijelom zbog nevjerice u što su to upleteni.

Lazer Ryderz. Gdje je cijeli stol ploča, heks je prizma, a osamdesete su sada. Zatvori oči i pusti nek te nostalgija nosi. Samo kojom brzinom i u kojem smjeru?

Knjižničari koji se prave blesavi.

Warcraft na ploči. Mala mapa, 1v1v1 ffa, pobjeda na bodove isključena. Sve očekivano, ljudi začas iscrpli sve resurse, orci se namnožili, a nemrtvi uzgajali vjeverice. Na kraju je sve spalo na srce u kockama, mano a mano. Trol baci koplje, fula, vjeverica baci žir, fula... Ponovi jedno pet puta. Bez resursa, bez radnika, s jednim živućim, ali sam. Pobjednik. C'est la guerre!

Junk Art. Tako to valjda rade suvremeni umjetnici. Ako ostane stajati dobro je, ako ne, probaj ponovno. Ali proces, uf, uzbudljivo je, napeto, a čak uključuje i vijuge. Bavite se umjetnošću ljudi!

Hero Realms. Lich je mrtav. Kao i pola ekipe.

Enchanters. Imam par torbi, mačeva, oklop, šljem, ali bez magije ništa. Ni mrava ne mogu zgaziti. Ali da pokuša ugristi, tko bi se zadnji smijao? A? A?

Navegador bez mene. Zašto sudbino, zašto!?

Basilica. Igra koja budi ono najgore u čovjeku. Tajni instrument odgoja zlikovaca. Svima se sviđa.

Burgundy. Ej mljeko, jesi za? Još pitaš! Vjerojatno najbolja partija dosad, napeta i izjednačena od početka do kraja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 4):
ValsimShichgrofDeni
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: O igranju u Meeple's Corneru

Post Postao/la mado »

Jučer nas se skupilo 10-tak u MC, a igrali smo većinom SF i/ili apstraktne igre: Star Wars Rebellion, Clank in Space, Azul, Quantum, Five tribes.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 2):
grofValsim
Odgovori

Natrag na “Klub MC - Zagreb”