luxor

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

luxor

Post Postao/la luxor »

Luka, 83. godište, Zagreb

U društvu nas je 5-ero koji se igramo zadnjih 3-4 godine.

Sve je počelo sa Catanom - instant smo se zakvačili. Ubrzo smo kupili proširenje The Seafarers kojim nisam bio baš dugo oduševljen jer premda su scenariji bili ok za odigrati, random posložene partije mi nisu bile napete jer nakon što netko "bukne", trgovina više nema puno smisla jer svi beru hrpu resursa po krugu i samo se čeka kad će netko pobijediti, a ako si nešto lošiji, onda je to iščekivanje vrlo dosadno :)

Zatim je došla na red ozbiljnija igra, Tzolk'in: The Mayan Calendar. E za tu igru sam tata mata, bar u mom društvu :) Kupili smo i proširenje Tribes & Prophecies s kojim stalno igraomo jer dodatno komplicira i ne dopušta "straightforward" taktike te znatno utječe na njihov izbor.

7 Wonders - često igramo, najčešće nakon Tzolk'ina ili Catana kao "nadopunu" :)

A Game of Thrones: The Board Game (2nd Edition) - jedva da smo odigrali dve partije, na žalost. Ekipi nije najbolje sjela jer ne vole agresivne i "stresne" igre. Meni je super i volio bih ju koji put doći odigrati u Meeple's Corner.

Za rođendan su mi poklonili Catan – Traders & Barbarians Exp. - za sada smo samo sa ribicama igrali i moram priznati da je zgodan dodatak base game-u.

Ostale igre: Bang, Dixit, Risk, Draw Out

Njuškajući ovdje po forumu sam otkrio i naručivanje igara preko igraj.si što mislim da je genijalno i usput se zahvaljujem na toj inicijativi i trudu. Naručih Lost Cities koju željno iščekujem i dobar je povod za prvu posjetu Meeple's Corneru :D . Falila nam je neka zarazna i kratka 1v1 igra s kojom se nadam da ću i curu navući na igre :)

Igre na wishlisti koje bi volio probati / imati u kolekciji:
Star Wars: Rebelion, 7 Wonders Duel, Jaipur, Scythe, Terraforming Mars, Battlestar Galactica: The Board Game, Twilight Imperium 4th Edition
Ovi su korisnici zahvalili autoru luxor za post (ukupno 8):
Valsimdadodlakarkockicadendarii42sadistikomadojuri006
Recently played Games:
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: luxor

Post Postao/la grof »

Dobro nam došao.

od 1v1 igara definitivno probaj 7 Wonders Duel, Patchworks i Codenames Duet (nisam ga igrao, ali bi trebao biti dobar)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
luxor
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: luxor

Post Postao/la Valsim »

Opa, danas je dan za dobrodošlice :) .

Dobro nam došao slika .
Lijepo je vidjeti da se već igraju pravi naslovi. Neka se ova znanja o igrama sad samo učetverostručila :) .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
luxor
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
ahri
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 03 stu 2016, 16:02
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 44 puta
Kontakt:

Re: luxor

Post Postao/la ahri »

Codenames Duet je cooperativan, ne 1v1.
Od 1v1 probajte Jaipur ili Onitamu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ahri za post:
miki0102
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: luxor

Post Postao/la luxor »

ahri je napisao/la: 31 sij 2018, 17:02 Od 1v1 probajte Jaipur ili Onitamu.
Dvoumio sam se između Lost Cities i Jaipura no mislim da ću i Jaipur uzeti, ovisno koliko ćemo igrati Lost Cities. A Onitama mi se čini malo braincrushing? Tipa šah :D
Recently played Games:
slika
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: luxor

Post Postao/la Satarash »

:welcome:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post:
luxor
ahri
Reactions:
Postovi: 122
Pridružen/a: 03 stu 2016, 16:02
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 44 puta
Kontakt:

Re: luxor

Post Postao/la ahri »

Ovisno o tome kakvog si morala, i Jaipur i Onitama se mogu naruciti iz Kine :)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: luxor

Post Postao/la sadistiko »

:welcome:
i baš lijepo da se uvijek nađe još pokoji novi član ovdje!
Samo igrajte, igrajte, igrajte...
:thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
luxor
slika
coptus
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 28 stu 2017, 20:09
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:

Re: luxor

Post Postao/la coptus »

Ekipi nije najbolje sjela jer ne vole agresivne i "stresne" igre.
Ovo upućuje na to da moraš pod hitno promijeniti ekipu. :P
A za Got bi svakako bilo lijepo naći šest igrača. :ljubav
Igre na wishlisti koje bi volio probati / imati u kolekciji:
Star Wars: Rebelion, 7 Wonders Duel, Jaipur, Scythe, Terraforming Mars, Battlestar Galactica: The Board Game, Twilight Imperium 4th Edition
Svakako mogu preporučiti Duels, stvarno je dobra.
Ne posjedujem Galacticu, ali igrao sam je. Prvo, to tematski nije moja igra (SF nije za mene), ali mi se i neovisno o tome ne čini dobrom. Repetitivna je dosta, nije napeta. Ploča je dosadna, a ni "figure" i karte ne oduševljavaju. Ne bih je igrao opet.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: luxor

Post Postao/la dlakar »

Ne posjedujem Galacticu, ali igrao sam je. Prvo, to tematski nije moja igra (SF nije za mene), ali mi se i neovisno o tome ne čini dobrom. Repetitivna je dosta, nije napeta. Ploča je dosadna, a ni "figure" i karte ne oduševljavaju. Ne bih je igrao opet.
To je tako kod Galactice, ili je mrzis ili je volis. Nema između. Moj prijatelj je isto tako dozivljava, sto mogu i shvatiti, pošto je teški euro gamer. Cinjenica je da su karte jednolicne i da nema puno akcijskih polja, ali opet ima puno mogucnosti i nacina kako ces probat rijesiti trenutni problem...a problema non stop. U toj igri napetost proizlazi iz socijalne interakcije. Konstantna paranoja i pokusavanje dedukcijom otkriti izdajice u ekipi. Ja nazalost nisam odigrao tu igru u pravoj ekipi, ali vidim potencijal i kao takva mi je među najdrazim igrama....valjda cu je jednom odigrat a da nekome u postavi to nije totalno bezveze....jednostavno unisti dozivljaj igre.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”