Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la smurfORnot »

Restoran Grašo vam je isto odličan, cijene su pristojne, a porcije i više nego obilne ;)

Btw. Kako napredujete s Arkhamom? Imam dojam da se nama pola misija svede na to da smo sretni ak preživimo i niš ne napravimo,lol...da ne kažem da smo Essex express završili u vlajda 15min i dobili 1xp, cijeli mission je bio wtf,to je to? Ove dvije koje dođu u dunwich boxu su bile fun. Malo smo zazujali do Venecije iz koje se ja nisam vratio, pa u lov na Rougarou-a, gdje opet nismo niš napravili, osim što sam ja dobio curse, cura se našla preblizu rougarou i taman rundu prije nego smo misli forefitat, došla ona 2 eventa da rougarou napadne nekog pokraj sebe i bye bye cura...tu je krenula paljba da što sam joj rekao da ide tam, da sma ja kriv itd. kako to već ide kad netko nastrada :D
Blood on altar je završio tako da nas je prekinula kiša u Zagorju nakon jedno 10-15min igranja, sve smo prebacili u viksu, da bi doslovce u sljedeca 2-3 kruga valjda morali forefitat jer nismo niš napravili osim što sma ja popušio mental traumu jer nisam uspio ubit monseta i ispunit svoj weakness(hell yea, sad startam s 4 sanitija...), kad od 4 tokena 3 koja povučeš su autofail crveni token, malo se frustriraš.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la Valsim »

kockica je napisao/la: 14 ruj 2017, 06:13 Par opaski za ubuduce - klet kozjak vam je bio vrlo blizu rosesa, na brijegu doduse. A biciklima se moglo i do pizzerije oro-goro u oroslavlju. :-)
Hehe vidim da smo braća po poznanstvu mjesta koja valjaju :thumbs .

Poznat mi je Kozjak. Bio sam svega jedanput, ali su moji zato svaki tjedan naručivali kozji sir od njih.
smurfORnot je napisao/la: 14 ruj 2017, 08:30 Restoran Grašo vam je isto odličan, cijene su pristojne, a porcije i više nego obilne ;)

Btw. Kako napredujete s Arkhamom? Imam dojam da se nama pola misija svede na to da smo sretni ak preživimo i niš ne napravimo,lol...da ne kažem da smo Essex express završili u vlajda 15min i dobili 1xp, cijeli mission je bio wtf,to je to? Ove dvije koje dođu u dunwich boxu su bile fun. Malo smo zazujali do Venecije iz koje se ja nisam vratio, pa u lov na Rougarou-a, gdje opet nismo niš napravili, osim što sam ja dobio curse, cura se našla preblizu rougarou i taman rundu prije nego smo misli forefitat, došla ona 2 eventa da rougarou napadne nekog pokraj sebe i bye bye cura...tu je krenula paljba da što sam joj rekao da ide tam, da sma ja kriv itd. kako to već ide kad netko nastrada :D
Blood on altar je završio tako da nas je prekinula kiša u Zagorju nakon jedno 10-15min igranja, sve smo prebacili u viksu, da bi doslovce u sljedeca 2-3 kruga valjda morali forefitat jer nismo niš napravili osim što sma ja popušio mental traumu jer nisam uspio ubit monseta i ispunit svoj weakness(hell yea, sad startam s 4 sanitija...), kad od 4 tokena 3 koja povučeš su autofail crveni token, malo se frustriraš.
Evo za Grašo nisam čuo. Slijedi provjera točnosti ovih informacija iduće godine :) .

Odigrali smo jednom sve scenarije iz bazne igre, Dunwich Horror scenarije, Curse of The Rougarou, The Miskatonic Museum, The Essex County Express i Blood on the Altar. Igrali bi i dalje, da smo uspjeli nabaviti i ostale scenarije. Kranuli smo nakon toga ispočetka s novim likovima, odigrali sve scenarije iz bazne igre i Curse of The Rougarou. Igrali smo na normalnoj težini. Pri prvom odigravanju bilo nam je točno onako kako si napisao, bili smo sretni ako smo uopće doživjeli kraj scenarija. Pri ponovnom igranju s novim likovima, smo značajno bolje igrali. I da, i mi smo na kraju Essex County Express imali reakciju, ček to je to :? .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Enkidu
Reactions:
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 pro 2015, 17:27
Lokacija: Split
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 55 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la Enkidu »

Valsim je napisao/la: 14 ruj 2017, 13:55Poznat mi je Kozjak.
I ja sam bio na Kozjaku, ali ne na tome nego na ovome (koji se odi zove samo Kozjak) :
https://en.wikipedia.org/wiki/Veliki_Kozjak

Actually čini se da na Balkanu planina imenom Kozjak ima skoro koliko i koza :D :
https://en.wikipedia.org/wiki/Kozjak
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la Valsim »

Epizoda #23: Dogodovštine u Varaždinu, ponovno spašavanje svijeta, i fotosinteza

slika
Dolazak

U petak 10.11.2017. je nekako spontano pao dogovor da sutradan odemo na izlet u Varaždin. Mada su mi nakon sedam dana zaredom već dojadila ranojutarnja ustajanja, svejedno sam se radovao ovoj promjeni svakidašnjice. Odlučili smo da ipak nećemo prerano, tako da je dogovor pao na 10:00 sati, što je na kraju ispalo 10:10. No tada to više nije bilo ni bitno jer smo krenuli :) .

Nisam već jako dugo bio u Varaždinu, barem 15 godina, tako da sam ostao iznimno iznenađen kako smo brzo uspjeli stići po autocesti. Kraću Odiseju s potražnjom pogodnom parkinga smo vrlo brzo zamijenili šetnjom po gradu, a zatim i ispijanjem tople čokolade, kave i čaja u kafiću u blizini palače Herzer. To nam je naime bilo iduće odredište, i jedan od razloga dolaska. Naime u njoj se privremeno smjestila izložba ''Lutke Japana''. Kao što i sam naziv kaže predstavljeno je oko 70-ak lutaka, povezanih uz japanske tradicije, koje ilustriraju njihovu raznolikost, a to su: lutke uz Dan djevojčica, lutke uz Dan dječaka, nō lutke, lutke iz bunraku ili kabuki igrokaza, okviri /reketi/ sa slikama, lutke iz Kyota, lutke koje prikazuju mlade žene, drvene lutke odjevene u kimono, hakata lutke, lutke carske palače, lutke koje prikazuju običaje Japana, tradicionalne kokeshi lutke i lutke koje su izradili suvremeni obrtnici.
slika
Lutke 1

slika
Lutke 2

Ako se još netko misli zaputiti valja znati da je izložba otvorena do 3. prosinca, a ulaz za razgledavanje je besplatan.

Mada nisam neki naročiti fan i obožavatelj ovakve vrste kulture, dojmilo me se s povijesnog stajališta kako su lutke napredovale kroz različita doba, pa sve do današnjih dana. Od prvih primitivnih i jednostavnih, pa sve do prave male umjetnosti u što su se pretvorile u novije vrijeme.

Nakon razgledavanja, kada smo već bili u istoj zgradi, odlučili smo obići i entomološki odjel. Tu se ulaz plaćao 25kn, ili 15kn za školarce i studente. Odjel je baš lijepo moderniziran i osvježen, a zbirka raznoraznih kukaca je zaista na zavidnoj razini. Mada sam pomalo ostao razočaran što neki izložbeni primjerci nisu bili pravi preparati već vjerne kopije, no na kojima se svejedno zamijeti da nije prava stvar. Bez obzira na to zaista su se potrudili i ima se što za vidjeti. Jedini problem je bio što mi tada nismo imali baš previše vremena, budući da se bližilo 13:00 sati i vrijeme zatvaranja muzeja. U nekih dvadeset pet minuta uspjeli smo na brzaka sve obići i pogledati, te u samom foto finišu vukući Tompu za rukav stići na vrijeme do izlaza.
slika
Muzej 1

slika
Muzej 2

slika
Muzej 3

slika
Muzej 4

slika
Muzej 5

Bilo nam je jako žao što muzeji nisu radili duže, a pogotovo meni jer nismo stigli pogledati unutrašnjost Starog grada, tim više što nas je kolega s posla mogao preko veze besplatno ubaciti. Svejedno odlučili smo prošetati do dvorca i razgledati ga barem izvana.
Na putu su nam u parkiću s dvorcem i dvije sove zaplijenile pažnju.
slika
Ulice 1

slika
Ulice 2

slika
Bonus igra tko nađe sovu na slici :)

Obišli smo dvorac po puteljku na nasipu koji ga je okruživao, malo se pofotkali, te zaputili dalje u razgledavanje lijepih renesansnih uličica grada Varaždina.
slika
Kralj Valsim I

slika
Dvorac 1

slika
slika

slika
Kapija

U ulici Silvije Strahimira Kranjčevića 14, jedna zanimljiva kućica nam je privukla pozornost i zaintrigirala nas da uđemo. Tako smo otkrili i našli se u Muzeju anđela. Na ulazu nas je za blagajnom dočekao iznimno susretljiv mladi gospodin koji nam je ispričao sve u vezi muzeja i sproveo nas kroz izložbu.
slika
Muzej Anđela 1

Doznali smo tako da je Željko Prstec, samostalni umjetnik-slikar, utemeljio je i otvorio prvi postav Muzeja anđela. Nakon zamalo tri desetljeća slikanja karakterističnog motiva anđela u baroknom ozračju, slikar Željko Prstec priskrbio je svome rodnome gradu osobito, trajno mjesto u povijesti slikarstva i odrednicu: grad u kojem anđeli spavaju. Dugogodišnja zamisao slikara o Muzeju anđela u Varaždinu napokon se ostvarila 13. svibnja 2011. U muzeju se tako mogu naći mnogobrojne umjetnine koje je ovaj umjetnik oslikao i izradio. I ne samo to, ovaj muzej je prepoznat diljem Lijepe naše, kao i u svijetu. Tako su mnogobrojni ljudi odlučili darovati muzeju svoje slike i kipiće, neki od eksponata tako imaju zaista dojmljivu priču. Jedan stariji ruski gospodin je slučajno naišavši na muzej, dvije godine nakon toga kada mu je sestra bila u relativnom prolazu kroz našu zemlju, poslao prekrasan ruski goblen s motivom anđela. Gospođa je u Splitu sjela na vlak, došla do Varaždina, isporučila goblen, te nakon pola sata ponovno sjela na vlak i natrag za Split. Nije dopustila niti da ju se počasti ručkom i ugosti.
slika
Muzej Anđela 2

slika
Muzej Anđela 3

slika
Muzej Anđela 4

Ulaz u muzej je besplatan, no nakon ovako nezaboravnog iskustva, svatko od nas se "iskesio" i darovao nešto novčanog priloga za donaciju. Na odlasku nas je naš domaćin uputio kako doći do tzv. "Andelinjaka", kako bi svatko od nas pronašao svojeg anđela. O čemu se točno radi ostavljam vama da istražite kada se sljedeći put nađete u Varaždinu :) .

Kruljenje u trbuhu nas je nagnalo da privedemo razgledavanje Varaždina ka kraju i uputimo se do obližnjeg restorana. Marijan i Tompa su kao preporuku predložili da odemo do restorana Kneginečka hiža, jer je hrana i ambijent vrhunski. Restoran se nalazio u jednom seocu u blizini Varaždina, no za takvu preporuku odlučili smo probati izdržati do tamo.

Kada smo stigli i Slavica i ja smo se uvjerili da dečki nisu pretjerivali po pitanju ambijenta. Prelijepa moderno uređena drvena kolibica je obećavala po pitanju ambijenta, a kada smo ušli i osjetili raznorazne fine mirise u zraku, bili smo sigurni i da će hrana biti dostojna opisa. Međutim restoran krcat ljudima, a i ono malo stolova što je bilo slobodno je bilo rezervirano.
slika
Gozba

Ništa okrećemo se i vraćamo natrag u Varaždin, a gdje smo u prolazu bili naišli na restoran Raj, koji je jednako tako obećavao. Tompa i ja smo uzeli panirane pileće motane šnicle sa sirom i šunkom, te pečenim krumpirom kao prilogom. Slavica je uzela vegetarijanski "odrezak" s restanim krumpirom, a Marijan naravni odrezak. Bili smo gospodski posluženi i dodatno počašćeni hladnim predjelom prije glavnog jela. Hrana je bila OK, nismo baš wooow oduševljeni, ali smo se lijepo najeli za pristojnu cijenu.

Kada smo malo odahnuli i osvježili se pićem za kraj, bilo je vrijeme za povratak doma gdje nas je čekao iznimno važan zadatak. Naime valjalo je nastaviti s misijom spašavanja svijeta u igri Pandemic Legacy: Season 2. Uh, teško je pričati išta vezano za igru, bez da se spoilaju stvari. Možemo vam samo reći da je igra iznimno zanimljiva i da nam je već u prve dvije partije koliko smo dosad odigrali, puno bolje od prve igre. Doduše riječ je o sasvim različitim igrama, i dalje je relativno ista premisa, no zato je izvedba dosta drukčija. No to je sve nažalost što vam smijemo reći. Također imamo dojam da je igra dosta teža u odnosu na prethodnu, ili nam se to možda samo čini jer se nismo još uhodali u igru. Prvu partiju smo naravno opako izgubili, drugu smo već pametnije igrali i više pazili na određene stvari pa smo na relativan knap čak uspjeli i pobijediti. Prvi scenarij je uvodni, te ga možete odigravati koliko vam srce želi, jer nema nikakvog napretka ni mijenjanja igre, već čisto služi da se upoznate s igrom. Nešto poput tutoriala.
slika
#252

Odigrali smo i jednu novu igru koju je Tompa nabavio -
Photosynthesis
. Riječ je o igri za 2-4 igrača u kojoj, pogađate, napredujete kao vaše osobno biljno carstvo. Igru započinjete kao obične sjemenke, zatim male stabljike, pa sve veće, sve dok ne postanete pravo odraslo deblo. Na kraju kao što to biva nakon određenog vremena, vaša stabla ugibaju, a pozicije na igraćoj ploči gdje je dočekalo svoj kraj, vam nosi određene bodove. Što je više prema centru ploče, to će više bodova donijeti. No vratimo se na početak. Igra započinje tako da neka od svojih početnih stabljika postavite na rubna područja oko igraće ploče. Dalje ovisi o vama na koji način i gdje ćete se dalje širiti. Npr. početna stabljika može svoje plodove odbaciti na 1 poziciju udaljenu od sebe, nešto veće drvo za do 2, a već pravo deblo za 3. Iz novog ploda opet može niknuti vaša nova stabljika, i tako se širite po ploči. No postoji nekoliko caka. Okolo ploče ide oznaka sunca, tako da pod na određenim pozicijama će samo određene biljke biti obasjane. Neke neće jednostavno pokrivati jer će druga stabla smetati. Npr. ako se iz određene pozicije Sunca do vas dopiru zrake svijetla, no ispred vas se nalazi vaše ili protivničko drvo koje je veće od vašeg, onda vaše neće primiti svjetlost u tom krugu. Primanje svjetlosti jednostavno znači prikupljanje resursa pomoći kojih možete odbacivati plodove, unaprjeđivati stabljike u veća drva, ili uništavati najveća debla za bodove. Veličina drva određuje koliko ćete resursa prikupiti. Stabiljke prikupljaju 1 tzv. sunčev resurs po stabljici koje Sunce obasjava iz tog kuta, drva dva resursa itd. Jasno ako su vaše biljke blokirane većim primjercima, tada vam neće prikupljati ništa. Moguće je još i djelomično prikupljanje, npr. ispred vašeg velikog drva nalazi se neko manje. U određenim trenucima igre htjet ćete da vaša drva uginu kako bi vam donijela bodove. Bodovi se zavisno o poziciji predstavljeni s oznakama na kojima se s jedne strane nalazi određeni broj bodova, a s druge oznaka s koje pozicije dolazi. Onaj tko prvi uzme oznaku s određene pozicije, donijeti će mu više bodova nego onome tko drugi po redu uzima, itd.
slika
#254

Igra je fora i jako nam se svidjela. Tim više što je zaista vizualni dragulj, budući da se sve kartonske oznake drva slažu tako da tvore 3D prikaz. U našoj prvoj odigranoj partiji Marijan je pobijedio, a bodovno stanje je izgledalo ovako:

1. Marijan (Red) - 86
2. Tompa (Green) - 79
3. Mislav (Yellow) - 59
4. Slavica (Blue) - 38

Odigrali smo i jedan Race For The Galaxy s Alien Artifacts ekspanzijom u tri igrača:

1. Mislav (Sentient Robots) - 58
2. Marijan (New Sparta) - 44
3. Slavica (Epsilon Eridani) - 31

Na kraju smo odigrali i dvije partije Codenames u timovima Slavica - Marijan (Plavi tim) i Tompa - Mislav (Crveni tim). Prvu partiju su dobili Slavica i Marijan, no u drugoj smo Tompa i ja uspjeli očuvati čast.

Sve u svemu, jedan zaista lijep dan vrijedan pamćenja :) .
Zadnja izmjena: Valsim, dana/u 22 ruj 2019, 12:16, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 8):
kockicaShichsmurfORnotdadostokasadistikodlakarWinkDickerson
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la kockica »

Drago mi je da je netko nabavio fotosintezu jer je gledam već neko vrijeme, prefora mi je tema.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la Valsim »

Slažem se.Tema je zaista zanimljiva, a i mehanika inovativna i lijepo se slaže s temom. Da ne govorimo da je vizualno prekrasno za vidjeti i gledati :) . Tko zna, možda nam se relativno uskoro pojavi i u igraonici ;) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la Valsim »

Ispričavam se na spamu jer je nevezano za igranje, jednostavno sam morao podijelit oduševljenje doživljajem dana.

slika
#258

Ono kad se šećeš po knjižari, pa naiđeš na svoje prezime na koricama knjige, i u knjizi na svoju priču :D .
Zadnja izmjena: Valsim, dana/u 22 ruj 2019, 12:24, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 7):
ShichkockicadadoblacxsadistikoStipsstoka
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la Valsim »

Epizoda #24: Luda partija Terraforming Marsa

I tako smo večeras rasturili Terraforming Mars :D .

slika
#259

slika
#260

Igrali smo još jednu generaciju, a da nije bilo uopće išta za teraformirati, ili izgraditi. Barem smo tako mislili dok na kraju igre nismo skužili da je jedna pločica oceana bila po strani a da ju nismo skužili. Igrali smo igru već dva i pol sata, počeli oko 21h, završili oko 23h. Slavica je igrala sa Teractor korporacijom, a ja Helion. Pred kraj igre smo bili već ubijeni i skroz smo se gubili s mogućnostima na karticama. Možda zato što smo imali ispred sebe većinu karata i špila. A na početku je relativno brzo krenulo. Odmah smo se bacili u utrku tko će prvi doći do 35 terraforming ratinga kako bi mogao polagati pravo na milestone za terraform rating. Slavica je krenula na podizanje razine kisika, ja na podizanje temperature. Bila je uspješnija u tome položivši pravo prije mene. Ja sam si uzeo umjesto toga organizatora, a Slavica još i graditelja. Uglavnom tu se igra stopirala. Ja nisam namjerno želio više podizati temperaturu iz razloga što sam se osjećao bodovno inferiorniji da guram ka kraju igre, a Slavica kada je došla skroz do kraja podizanja razine kisika, nije imala pogodne mogućnosti za podizanje temperature. I tu je krenula utrka tko će više teraformirati Mars, izgraditi više gradova i spustiti karata koje nose više novaca, pogodnosti i bodova. Imao sam tu više sreće, ili znanja 8-) , pa sam se nabacao već dosta rano cijelo čudo karata za prikupljanje krava, mrava, svemirskih lovaca, znanosti itd.
slika
#261 Slavičin tablo, većinu karata je skupila u špil jer su bili čisti bodovi

slika
#262 Moj tablo

Gotovo pred sam kraj Slavica je od nagrada ćopila zemljoposjednika i znanstvenika, a ja rudara. Do trenutka kada je uspjela doći do načina na koji podići temperaturu do kraja i postaviti i zadnji ocean (bez onog jednog koji je falio i kojeg je tko zna već preko koje karte u međuvremenu trebao postaviti), i ja sam se u međuvremenu nakupovao podosta karata s fiksnim brojem bodova.

Kada smo sve zbrojili, ispalo je da sam upravo zahvaljujući raznoraznim bodovima na kartama, uspio pobijediti. Na kraju igre je bilo 176 bodova za mene, naspram 159 za Slavicu.
slika
#263
Zadnja izmjena: Valsim, dana/u 22 ruj 2019, 12:22, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
stoka
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la Deni »

ovo jos nisam vidio. puna mapa i bodovi debelo preko 100
mother of mars! pogle kolko ste karata odigrali :o

svaka cast
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Boardgame adventures of Mislav, Slavica and friends

Post Postao/la kockica »

Vi ne igrate standardne projekte?
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Gordan
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”