Gloomhaven prvi.

Teme koje nemaju veze s igranjem, ali nas vesele
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Gloomhaven prvi.

Post Postao/la Nuuq »

I tako, Pandemic Legacy nije vise prvi na BGG.
Svaka čast za Gloomhaven.
Slabo znam o igri, ali veliko je ovo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Gloomhaven prvi.

Post Postao/la Antomon »

Čestitke Gloomhavenu.
U toj cijeloj priči mi najviše smeta pljuvanje po Pandemicu ne iz perspektive da li je dobra ili loša igra, nego zato što je legacy igra, zato što je Asmodee igra, zato što je Pandemic varijanta i sl.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 3):
dgalesic2000NuuqKilla
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Gloomhaven prvi.

Post Postao/la Nuuq »

Antomon je napisao/la:Čestitke Gloomhavenu.
U toj cijeloj priči mi najviše smeta pljuvanje po Pandemicu ne iz perspektive da li je dobra ili loša igra, nego zato što je legacy igra, zato što je Asmodee igra, zato što je Pandemic varijanta i sl.
Ma nemam ja problem sa Pandemic. Moj post je bio samo da javim promjenu na no 1.
Nadam se da nije shvaćeno kao likovanje nad dethroned Pandemicom.
Stvarno to nije bio razlog.
Iskreno, niti jedna niti druga igra me ne zanimaju.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Gloomhaven prvi.

Post Postao/la Antomon »

Nuuq je napisao/la: 30 pro 2017, 01:43
Antomon je napisao/la:Čestitke Gloomhavenu.
U toj cijeloj priči mi najviše smeta pljuvanje po Pandemicu ne iz perspektive da li je dobra ili loša igra, nego zato što je legacy igra, zato što je Asmodee igra, zato što je Pandemic varijanta i sl.
Ma nemam ja problem sa Pandemic. Moj post je bio samo da javim promjenu na no 1.
Nadam se da nije shvaćeno kao likovanje nad dethroned Pandemicom.
Stvarno to nije bio razlog.
Iskreno, niti jedna niti druga igra me ne zanimaju.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Nisam shvatio da ti likuješ, moj komentar je bio više upućen na ukupnu situaciju.
Znam da sam jednom čitao objašnjenje kako funkcionira rankiranje na BGGu i da je algoritam pogodan novijim igrama sa puno hypea.
Bit će zanimljivo vidjeti da li će ovakav trend nastaviti, da li će na kraju iduće godine broj jedan biti neka igra koja izdana 2017-te ili 2018-te .

U 2017-toj ne vidim boljih kandidata od Gloomhavena. Možda 7th continent nakon 2. kickstarter kampanje, kada više ljudi bude imalo igru, ali nekako sumnjam.
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Gloomhaven prvi.

Post Postao/la Deni »

po meni, overhypeano. i ne mislim pritom nuzno nesto lose, nego vise cinjenicno. 8371glas. pandemic ima 22k, TTA 10k, struggle 29k

tko je tu lud?

ne znam... ne osvrcem se i ne marim za listu, vise mi dodje kao orijentir sta se dogadja na sceni, al da je sve manje kredibilna jest. neki vremenski faktor u konacnoj ocjeni/ranku mora postojati
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
Gordan
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Gloomhaven prvi.

Post Postao/la smurfORnot »

Ajde, Gloom mi i dlaje stoji neprocitanih pravila, ali lošiji od Legacya nemože bit, koji definitivno nebi svrstao ni u top 10...
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: Gloomhaven prvi.

Post Postao/la mljeko »

Ima puno problema s brojčanim ocjenjivanjem i rangiranjem općenito, ali manje više svi to volimo te ipak dobro odražava neku generalnu stratifikaciju.

Gloomhaven mora imati visoku ocjenu zbog njegove dostupnosti. Nema puno ljudi koji će igrati tog slona od igre, a da ih taj tip igre ne interesira. Ciljanoj publici je pak s pravom, ova igra odlična. Probao sam iako nisam u toj grupi pa mi je svejedno bilo jako dobro. Dakle za to što je, igra je lako moguće broj jedan.

Je li broj jedan i većini igrača? Ni blizu, ali tako ne funkcionira bgg lista. Ona ocjenjuje uspjeh igre među onima koji su je igrali. Zato ocjena prirodno s vremenom pada.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 2):
AntomonDarkDefender
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Gloomhaven prvi.

Post Postao/la Gordan »

Mislim da su svi koji su kupili igru dali ocjenu 10 prije nego im je stigla... Malo tko će iskeširat toliko para i onda sebi priznat da se zajebo i dat nisku ocjenu.

Al mislim da je lakrdija od algoritma koji dopušta na tako visoko bude plasirana igra s manje od 10000 glasova, kao i igra koja nije stara barem dvije godine. Test vremena je ipak nešto šta bi obavezno trebalo uzet u obzir.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 5):
sadistikoDarkDefendergrofDenijuriel
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Gloomhaven prvi.

Post Postao/la sadistiko »

s time se slažem, ali zar nije uključena neka vremenaska odgoda kad se da glas/ocjena?
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Gloomhaven prvi.

Post Postao/la Antomon »

mljeko je napisao/la: 30 pro 2017, 11:34 Ima puno problema s brojčanim ocjenjivanjem i rangiranjem općenito, ali manje više svi to volimo te ipak dobro odražava neku generalnu stratifikaciju.
Upravo to.

Da li bi raspravljali da li je neka igra 736. ili 786. poziciji na listi ? Čisto sumnjam. Ali kada taj relativni pomak primjenimo da li je igra 10. ili 60., odnosno 1. ili 50., e to već krene puno više rasprave.

S obzirom koliko tisuća društevenih igara ima, sve što je u top 100 pa i u top 200 je odlično.
Odgovori

Natrag na “Razno”