Terraforming Mars PnP

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars PnP

Post Postao/la dlakar »

Ako bas zelis plocice, ja bih uzeo sivu ljepenku debljine 1 mm i napravio print na samoljepljivom foto papiru. Sa foam core nazalost nisam radio pa ti u vezi toga ne mogu pomoci.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars PnP

Post Postao/la kockica »

Dobro, pretpostavljam da se onda ta ljepenka može naći u bauhausu, pevecu i sl, a fotopapir u knjižarama?
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Terraforming Mars PnP

Post Postao/la DarkDefender »

dlakar je napisao/la: 14 lis 2017, 09:42 Imam scanove kartica na engleskom i dobar ruski pnp. Kolko se sjecam nije bilo tesko nac na netu. Ako vise nisu dostupni, stavim ih na pcloud pa ti sheram
Ovo bi i meni bilo zanimljivo pa javi ako najdes
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars PnP

Post Postao/la dlakar »

kockica je napisao/la: 20 lis 2017, 14:42 Dobro, pretpostavljam da se onda ta ljepenka može naći u bauhausu, pevecu i sl, a fotopapir u knjižarama?
E to cu prepustit da te savjetuju ljudi sa podrucja Zagreba.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
kockica
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars PnP

Post Postao/la dlakar »

DarkDefender je napisao/la: 20 lis 2017, 14:47
dlakar je napisao/la: 14 lis 2017, 09:42 Imam scanove kartica na engleskom i dobar ruski pnp. Kolko se sjecam nije bilo tesko nac na netu. Ako vise nisu dostupni, stavim ih na pcloud pa ti sheram
Ovo bi i meni bilo zanimljivo pa javi ako najdes
Imas PM
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
DarkDefender
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars PnP

Post Postao/la kockica »

Dlakar je napravio super pločice Milestones/Awards, ne mogu nažalost fotkati. Dakle s jedne strane milestones, s druge strane awards koji su slični po ciljevima, tako da na ploču možete postaviti samo jednu stranu pa nema dupliranja istih ciljeva.

Te pločice, naravno, nisu neophodne, ali kao ciljevi u 1. arcu Race for the Galaxy, dodaju na raznolikosti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
dlakarLourdin
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars PnP

Post Postao/la dlakar »

Eto kad je javno, samo da kažem o kakvom se čovjeku ovdje radi. Ja sam mu se ponudio napraviti pločice jer to stvarno nije bio veliki zahvat, a nekome tko doma nema materijala za izradu, predstavlja određeni problem. To sam zamislio kao svojevrsnu zahvalu članu foruma koji ga održava aktivnim i piše recenzije koje rado čitam i dijeli super savjete u odabiru igara. Kockica mi je zauzvrat poklonio igru Colossal Arena. Tako nešto nisam očekivao i ovim putem mu se još jedanput iskreno zahvaljujem. Tome služe forumi, da se skupina istomišljenika nađu i pomažu si na raznovrsne načine...a ne da se svađaju oko cijena igara.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 7):
LourdinkockicaLekiAntomonsadistikogrofmadcow1982
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars PnP

Post Postao/la sadistiko »

bome svaka čast kockici, a sad na sunce s tim pločicama da vidim kako to izgleda i jel to onda nešto mijenja kod izrade svoje igre ili i dalje trebam sve karte?
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars PnP

Post Postao/la dlakar »

Kockica ce to bolje objasnit. Ja nisam isao u pretjeranu analizu tako da necu objasnjavat sto je sto...ali kolko sam shvatio, ti milestonsi i awardsi su vec predodređeni na tabli. To su ko neka postignuca. Na ovaj nacin dobivas random odabir. Tako da bih reko da ti je potrebno sve. Ovo je samo dodatak. Ali pricekajmo da se to razjasni. Nemoj odmah danas sve kartice prevodit....:)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
sadistiko
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Terraforming Mars PnP

Post Postao/la kockica »

Žao mi je što ne mogu poslikati jer imam šugav aparat na mobitelu, ali pločice su stvarno izvrsno napravljene i čvrste, a pritom su i zaštićene folijom za knjige. Dakle radi se o sljedećem:

Svaka igraća ploča (mislim na onu iz baze te na onu iz Hellas & Elysium ekspanzije) ima na sebi po 5 stalnih milestonesa i awardsa. To su nekakvi ciljevi koje nastojiš ispuniti i ako ih proglasiš dobiješ 5 bodova za svaki ostvareni cilj. Generalno je to to, premda su awardsi malo drugačiji. Trik je u tome da u jednoj igri mogu biti proglašena najviše tri milestonesa i tri awardsa, pa je utrka tko će prvi uspjeti proglasiti koji cilj (pritom plaćaš za njih). Možeš ti naknadno steći uvjete za neki milestone, ali ako su već tri proglašena, piši kući, propalo. Može se desiti i da uspiješ postići neki cilj, ali ne uspiješ ga proglasiti jer si ispucao akcije na svom potezu, ili možda nemaš novaca, pa sljedeći igrač na svom potezu uspije proglasiti taj ili neki drugi cilj koji uspije ostvariti.

No kao što rekoh ti milestonesi i awardsi su na ploči stalni, pa je jedan lik napravio te pločice kako bi sami ciljevi u svakoj igri bili varijabilni. Izvučeš po 5 awardsa i milestonesa, i oni će zamijeniti ove na ploči, te ovisno u kojoj veličini napraviš, možeš ih držati na ploči tako da prekrivaju stalne ciljeve (moje pločice su po tom pitanju par milimetara prevelike), ili ih držati uz ploču.

No ljepota kod ovih pločica je što su dvostrane, na jednoj strani su awardsi, a na drugoj milestonesi. Primjer jedne pločice: na jednoj strani je milestone koji daje 5 bodova za onoga tko prvi ostvari 35 bodova TR, ali na drugoj strani je award koji daje 5 bodova onome koji po završetku igre ima najviše TR bodova, tako da u jednoj igri može biti dostupno samo jedno od toga jer možeš zamisliti koju bi nepravednu prednost imao igrač koji bilda TR i s lakoćom ostvari 10 dodatnih bodova.

Taj neslužbeni dodatak dakle nije neobavezan, i nemislim ih još koristiti, ali može dodati na varijabilnosti, a ima ukupno 14 pločica. Jedino što moram napomenuti da je jedna pločica vezana isključivo uz ploču iz ekspanzije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
sadistiko
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”