game design meetup u Zagrebu

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Odgovori
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

game design meetup u Zagrebu

Post Postao/la grof »

Steve Tauber priprema meetup u Zagrebu na temu dizajna modernih društvenih igara, pa moli da mu se pridruže svi zainteresirani.
Točna lokacija se još ne zna, ali je moguće da to bude i Meeple's Corner.

https://www.meetup.com/preview/Zagreb-B ... mes-Meetup
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 6):
stokakockicadadoDarkDefendersadistikostevetauber
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: game design meetup u Zagrebu

Post Postao/la grof »

Ako ste zainteresirani onda otiđite na taj link i upišite se kao članovi tog skupa. ;)

Ili se tagirajte na fejs objavi koja je na našoj stranici.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: game design meetup u Zagrebu

Post Postao/la miljenko »

Tko je taj lik i zašto bi netko htio s njim pricatio o dizajnu društvenih igara??

Svjestan sam da zvuči grubo, ne mislim nista lose s tim, nego me istinski zanima...

Kakav je to meetup i tko je taj lik? Nije dizajner igara, toliko sam izguglo...
Ovi su korisnici zahvalili autoru miljenko za post:
Antomon
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: game design meetup u Zagrebu

Post Postao/la grof »

poslah mu konkretan upit o njegovim referencama, pa kada mi odgovori, proslijedim ovdje.
Lik je Amerikanac koji je odlučio osnovati neku startup tvrtku kod nas i živjeti u Europi, konkretnije u Zagrebu jer mu se tu eto sviđa.
Znam da dolazi na naše DDI-eve i već je ranije pokazivao interes za okupljanjem oko ove i srodnih tematika, no nikada ga nismo za ozbiljno pitali o njegovim referencama i sl.

No, moguće je da samo ima ideju okupljanja raznih ljudi s iskustvom. Možda bi se tako i mene moglo prozvati po sistemu osnivanja ove udruge, jer na početku niti ja nisam imao neka konkretna saznanja o boardgame svijetu.

Hoću reći, nemojmo čovjeka odmah osuditi na uže. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: game design meetup u Zagrebu

Post Postao/la miljenko »

grof je napisao/la: 20 lis 2017, 20:35 Hoću reći, nemojmo čovjeka odmah osuditi na uže. ;)
Ma nisam ga ni mislio osuditi... Samo mi je bila čudno formulirana najava ;) ... Iz najave mi je zvučalo ko da je Steve Tauber netko za koga bi se trebalo čuti u boardgame svijetu (Kao čovjek sličnog imena Teuber - dizajner Catana :D, za koga sam disleksičar na sekudnu pomislio da dolazi u ZG i oduševio se :facepalm :oops: )...
No sljedeći trenutak sam skužio da mi ime nije poznato, pa sam išao guglati i vidio da nema nikakve veze s BG svijetom...

Zato sam ostao zbunjen i reko idem pitati, možda samo ja ne kužim o čemu se radi....

Zbunila me formulacija poziva - "Steve Tauber priprema meetup u Zagrebu..."

Napiši brate - Bok, ja sam Steve Tauber i volim društvene igre i volio bi upoznati druge ljude koji imaju isti hobi da se družimo... (ps. nosim gajbu pive :lol: )

Ne treba nikakve reference predočiti, nije ovo razgovor za posao :lol: ... Neka se fino dođe predstaviti na forum i to je to...
Zadnja izmjena: miljenko, dana/u 20 lis 2017, 21:18, ukupno mijenjano 3 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miljenko za post:
sadistiko
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: game design meetup u Zagrebu

Post Postao/la grof »

U principu je on samo htio sa mu taj meetup link puknemo na naš fejs, no onda sam rekao samome sebi, pa zašto ga nebih puknuo i tu na forum, vidjeti će ga više ljudi.

Svejedno, upitah ga u PP za njegova saznanja u vezi game dizajna, pa da vidim što će odgovoriti i kako je on to zamislio taj meetup.
Možda je on to više zamislio kao kakav brainstorming...

Inače je i meni pao na pamet onaj "drugi" Tauber, samo je taj već stari čiča.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
stevetauber
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 21 lis 2017, 20:18
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 8 puta
Kontakt:

Re: game design meetup u Zagrebu

Post Postao/la stevetauber »

Hi!

I asked Žarko to share my meetup group with you as I'm sure there are other like minded individuals that want to learn more about board game design. I've invited the 4hogs guys along with Sven Nemet (https://boardgamegeek.com/user/zebracat) to join us. I have never published a game but I have a couple ideas and would like to discuss them with people that are interested in designing their own game.

As Žarko mentioned, I'm an American that has been living in Zagreb for quite a while now. Hope to see you in the group!
Ovi su korisnici zahvalili autoru stevetauber za post (ukupno 5):
dadokockicasadistikomiljenkoAntomon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: game design meetup u Zagrebu

Post Postao/la sadistiko »

I'm in, I know Sven well
slika
stevetauber
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 21 lis 2017, 20:18
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 8 puta
Kontakt:

Re: game design meetup u Zagrebu

Post Postao/la stevetauber »

Dakle,

Određen je datum i mjesto za ovaj Meetup:
Subota, Studeni 18, 2017 od 15 do 17 sati (ulaz je slobodan, a nakon toga je redovno igranje u MC-u po uobičajenom cjeniku)
Meeple's Corner, Ul. kraljice Jelene 8, Zagreb


Detalji na linku:
First meetup here: https://www.meetup.com/Zagreb-Board-Gam ... 244892765/ Join us!
Ovi su korisnici zahvalili autoru stevetauber za post:
sadistiko
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”