7-Wonders Duel

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

7-Wonders Duel

Post Postao/la grof »

Komentari na 7-Wonders Duel recenziju.
https://igranje.hr/recenzije/7-wonders-duel
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la marge »

meni osobno 7 wonders original se nije nikad svidjal, a jedini plus je bila kratkoca trajanja partije..
dok mi se 7 wonders duel dopal otprve i bas je onak zgodna lagana strateska igra za odigrat u dvoje kad se nema vremena za dulje igre.. ima element srece u vidu koje kartice ce se otvarati, ali isti taj element je prisutan i u through the ages naprimjer.. tak da mislim da je 7 wonders duel igra koju se definitvno isplati imat u kolekciji i odigrat povremeno..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 2):
Antomonjuri006
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la Antomon »

Meni se najviše sviđa taj element strateškog uzimanja karta iz piramide.
Ako uzmem ovu kartu, protivniku ću otkriti ovu face down kartu. Da li će biti nešto dobro za njega, to je rizik kojeg sam prihvatio.
Ako uzmem ovu kartu, onda on mora uzeti ovu kartu, a to će onda meni otkriti ovu face up kartu koja mi baš treba.

Uglavnom mehanizam kojeg bi svakako volio vidjeti u još kojoj igru, u ovom ili sličnom obliku.

Ekspanzija još dodatno poboljšava igru, nije da je must have, ali svakako preporučam.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
juri006
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la kockica »

Ekspanzija poboljšava? Ajde baš mi je drago čuti. Imamo je, ali još nismo stigli igrati. Malo smo zapeli u mrtvoj točki jer smo je dosta izigrali, ali igra je svejedno dobra jer ćete je puno igrati prije nego dođete do te točke, a i kako marge reče, i dalje je dobro za baciti kratku igru kad nemaš baš puno vremena.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la Antomon »

kockica je napisao/la: 27 lis 2017, 08:18 Ekspanzija poboljšava? Ajde baš mi je drago čuti. Imamo je, ali još nismo stigli igrati. Malo smo zapeli u mrtvoj točki jer smo je dosta izigrali, ali igra je svejedno dobra jer ćete je puno igrati prije nego dođete do te točke, a i kako marge reče, i dalje je dobro za baciti kratku igru kad nemaš baš puno vremena.
Kada sam se već dotakao otkrivanja face down karata, u 1. fazi/dobu osnovne igre ideš na rizik kada otkrivaš face down karte. U ekspanziji dobiješ tokene za 1. fazu/doba koje idu na neke face down karte, tokene dobiješ kada otkriješ face down kartu. Tako, iako protivniku otkrivaš kartu, imaš inicijativu radi tokena koji ti služe za mini drafta božanstava itd.

Ekspanzija je odlična za one kojima je možda već dosadila osnovna igra. Puno su izglednije pobjede na science/war nego što je to u osnovnoj igri.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la kockica »

E već mi se sviđa element u ekspanziji, definitivno bi nam popravilo igru.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la Stips »

Je, u osnovnoj igri je prilično teško pobijediti na science/war. Pogotovo science, jer ju je vrlo lako blokirati.

Ništ, idem čitati rulebook za expu. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post:
juri006
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la Antomon »

Čisto da se razumijemo, vrlo vjerovatno će i dalje prevaladavati pobjede na bodove. Ali omjer (sada ću izvući brojeve iz guzice kao naši političari) bodovi:science:war nije više 80:10:10 nego je 60:20:20.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la kockica »

I dalje prihvatljivo. Želim da su science/war pobjede lakše ostvarive, ali opet ne prelako.
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: 7-Wonders Duel

Post Postao/la fpol »

Odlicna mi je igra i nacin otvaranja karata. Ima nesto srece u tome koje se karte okrenu, ali ako se dobro planira, sreca bi trebala samo minimalno doci do izrazaja. Potrebno je ne dovesti se u situaciju da otvoris protivniku karte kada mu treba jedan science ili war za pobjedu, sto se moze izbjeci odigravanjem dva turna za redom izgradnjom cuda. U expanziji dolazi do jos mogucnosti da se ne otvore karte, igranjem bogova, odnosno u prva dva age-a se dobije bonus za otvaranje karate, pa je time mogucnost da protivnik dobije nesto puno bolje umanjena.

Iako mi je ekspanzija dobra i sa iskusnim igracima cu je uvijek igrati, ne svida mi se koliko je lako doci do science pobjede. Da objasnim :
U base game-u onaj igrac koji skuplja science dobija bonuse sa osvojenih science tokena, a protivnika tjera da mozda i u odlucujucem trenutku uzme neki science card koji mu nista ne znaci umjesto karte koja nosi puno bodova.

Sa ekspanzijom, ako se otvore bogovi za znanost (jedan daje onaj dodatni science znak, a drugi kopira znak od protivnika) pa jos ako dode i cudo sa dodatnim science znakom, science kartice postaju prvi izbor, u prvom age-u cak i prije resursa. Ako netko i ne zeli ici na science victory mora toliko toga pokupiti da protivnik ne pobjedi, da mu to postaje strategija u svakom slucaju.
Tu jos dolaze i druge moci u igru, npr bog koji vraca discardanu karticu ili cudo koje to radi. Znaci nije dosta discard da znas da protivnik nece moci doci do te odredene science kartice. Onda bogovi koji kradu cuda ili ih ruse i ponovno izgraduju i sl.

Od kada sam igrao sa ekspanziom mislim da mi je oko 50% igara zavrsilo science pobjedom. Mozda smo se mi previse koncentrirali na science, ali imam osjecaj da je skupljanje bodova postalo samo usputno, nemam science kartu, pa daj onda ovu za bodove.

Takoder, dok sam base game odigrao vjerojatno oko 100 partija mislim da sam sa ekspanzijom samo oko 10-20, pa mozda trebam jos igrati, pogotovo sto ekspanzija povecava broj opcija eksponencijalno i u trecem age-u cesto imam osjecaj da mogu napraviti sta god pozelim, a desavalo se da su razne interakcije bogova dovodile do nevjerojatnih obrata koje u prvi tren nitko niti ne primjecuje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru fpol za post (ukupno 5):
kockicaNuuqStipsluxorjuri006
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”