Izrada okruglih tokena

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la neuromancer »

Da za male povrsine je dobar, ali je previse savitljiv za 40mm tokene - ili se mozda varam (mozda ga ucvrstit s kakvom vernizom ili sl. ne znam nisam u zadnje vrijeme nesto puno eksperimentirao s tim alternativnim materijalima)
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la dlakar »

Ja sam ovo gledo za leadere...nije preskupo.
20 kom za 3.88$. Promjer je 37mm. Pa malo ih smanjit i naljepit.
Trebam jos malo razmislit, naravno i sadistiko je u varijanti sa 3d printanjem.

https://m.aliexpress.com/s/item/3278711 ... S#autostay
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4959
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la sadistiko »

Kod mene su mislim isplativi oni manji diskovi, ali nisam sretan sa cijenom za one veće od 25mm i pogotovo 40mm. Nažalost, ako želim da to bude dovoljno jako, treba i dosta filamenta, a to znači i veću cijenu.
Ono što se meni čini zanimljivo kod 3d printa što ja planiram na svojim tokenima utonuti sredinu za milimetar tako da naljepnica na token upadne i na taj način je zaštićena od odljepljivanja, a vjerojatno će ljepše izgledati.
Ja se još uvijek dvoumim jel bi možda išao na ovakvo rješenje:



Ovi polegnuti teško da će ispast dobro (jer mi se čini previše detalja za tako malu površinu), ali ovi vojnici što stoje su mi fora, samo je pitanje jel to praktično u igri jer nisam nikad igrao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
dlakarneuromancer
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la neuromancer »

UUUUU! Ovo je prejako! gdje si to pronasao???? :bravo

Da sam na tvom mjestu ne bih zalio filamenta - Figure su ZAKON!!!

Iskreno za prakticnost ne znam nisam ni ja igrao pa bi moglo ispasti da to nije bas najbolje rjesenje :facepalm

Ali zato kao sto sam kolegi dlakaru rekao treba primjeniti staru Warhammer taktiku proxyjanja (odigras par partija s bazama prije nego se odlucis za kupovinu figurica :evil: ) Tako i za ovo - prvo napravi s nekim provizornim tokenima i testiraj gameplay pa onda upgradeas na figurice.

Btw ako ces raditi Grand Dune onda treba naci i figure za ostale frakcije (ili ih sam izraditi)
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4959
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la sadistiko »

Mislim čisto radi toga što diskove uvijek možeš stavljat jedne na druge, dok s minijaturama to nije slučaj pa treba više mjesta na ploči, a pošto nisam vidio u živo Dune ne znam zapravo jel ima frke s postavljanjem diskova ili ne.
Ove minijature je stavio čovjek na thingiverse pa ih može printat ko poželi. Ako budem radio Grand Dune nije mi problem izmodelirati tih par dodatnih
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la neuromancer »

Ha - nedostatak prostora se lako rjesi izradom vece table :D

Ja inace za sve prvo napravim tablu od papira i nekakve kvazi papirnate komponente i onda tako dobijem pribliznu sliku kako to izgleda u prostoru. Reci mi samo za info kad budes "printao" figurice kolike ce biti velicine?

I svaka ti cast ako si sposoban izmodelirati dodatne frakcije :bravo
Covjece pa tebi je samo nebo granica za boardgameove - gdje bi meni bio kraj da imam tvoje vjestine i resurse 8-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
sadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4959
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la sadistiko »

Pa nisam rekao da ću printati figurice, još uvijek si razmišljam jel to dobro ili je samo šmensi fensi, ovo drugo me uopće ne zanima, što će mi lijefe figurice ako nisu funkcionalne u igri i ako će biti gužva na mapi samo zato jer nisam htio diskove koje se da stavljat jedne na druge.
Eh, brate, vještine možda, al resursi su mi u banani :-D
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la dlakar »

Figurice izgledaju super, ali po meni su diskovi praktičniji. Najviše mi se sviđaju drveni neutralne boje, nekako mi najbolje pašu uz taj dizajn. Problem je što su ovi mali preskupi. Trenutno mislim da ću ići na kombinaciju velikih drvenih i malih plastičnih...da popravim malo sadistiku krvnu sliku...:)
Prvo ću se pozabavit tablom, ako ona ispadne super ko što su mi ispale kartice, možda se i odvažim na sve drvene.
Na kraju izrada ove igre košta više nego što sam očekivao...naravno, uvijek postoji opcija napravit kvadratne tokene na ljepenci...ali nekako me ponjelo da to odradim stvarno kako treba...ali mislim da nisam još na tom nivou...vidjet ćemo šta će tabla reći
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la kovacu »

dlakar je napisao/la: 20 lip 2017, 15:19 ...vrijeme će pokazat
Google sam i taman mi vamo iskocilo :D . Trazim nesto s cim mogu radit tokene od nekog kartonskog materijala. Kak te sluzi taj arch punch iliti uredjaj za busenje rupa ? Dal lijepo odreze karton ili bas kida i rubovi ispadnu meh ?
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la M0by »

evo samo ideja, u hobby ducanima (ili na netu tipa amazon gdje je moguce jeftinija) moze se uzeti shrink folija/plastika, postoje dvije vrste, jedna koja moze ici u printer ko obican papir pa mozete isprintati sliku ali samo na Ink Jet pisacima, i druga koja ne ide u printere nego sami crtate po njoj.

Stvar s shrink plastikom je da kad napravite dizajn i izrezete komad onda to ide u pecnicu i skupi se za nekih 40-50 posto i postne deblji cvrsti komad plastike.

Od toga obicno rade privjeske i sl. ali neki su radili i stvari za drustvene igre:







Sad pitanje isplativosti, ova obicna shrink plastika je oko 60kn dok ova za printanje oko 150kn i u svakom pakiranju ko 6 komada folija, mislim da se svakako isplati provjeriti prije cijene na netu (bar za ove za printanje).
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”