Izrada okruglih tokena

Teme u vezi amaterskih uradaka igara

Moderator/ica: sadistiko

Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Izrada okruglih tokena

Post Postao/la dlakar »

Evo stigo mi lohajzlin iz daleke Kine pa sam ga nabrzinu testiro.
Za probu sam uzeo 15 mm pošto je bio najeftiniji. Koristio sam ga na ljepenki od 2 mm.
Na prvu sam poprilično zadovoljan. Treba uzet neku ravnu drvenu podlogu, odmjerena dva udarca čekićem i..voila!!!

slika

slika

Ovo stvarno ubrzava proces izrade okruglih tokena, samo sam zabrinut koliko će dugo bit oštar...ali mislim da ga neće bit problem nabrusit kada se to dogodi.
Mana je definitivno buka koja se proizvodi (radim igre dok jednogodišnja kćer spava, a nemam se kud maknut iz malog stana..:) )
Nekima to sigurno nije problem
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 3):
Stipsneuromancersadistiko
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la neuromancer »

To legendo!!! :bravo

Jednim potezom si rješio problem koji me godinama zabrinjavao kako da izradim okrugle tokene a što je bar 30% problema za izradu Dune. :thumbs

Koliko te izaslo i koliko bi jos dosao taj za 20 ili 25 mm odn. koliki vec su leaderi?

Ali najtragičnije od svega da ja to s**** 100% imam doma u šupi medu svim mogucim alatima i ostalim glupostima i sad vidim koji sam ja kreten te se ne sjetih toga :nee

Svaka čast još jednom - jedva cekam da vidim konacni rezultat. Sretno s izradom :thumbs2
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la dlakar »

Koliko sam ja gledo, leaderi su 40 mm a ostali 16 mm...tako da bi leaderi savrseno pasali na poker zetone...
Ne znam zasto nisam uzeo onda 16 mm... :facepalm ... ( a neće taj milimetar smetat...)
Uglavnom, ovaj od 15 mm je koštalo 32-33 kn, a od 25 mm košta nekih 75kn.
Evo link s kojeg sam ja naručio:

http://www.ebay.com/itm/Round-Hollow-Pu ... 2749.l2649

To je najeftinije šta sam našo i oni nemaju u ponudi veći od 25 mm. Ovako sam naišo još na neke od 32 mm ali su bili dosta skupi (sad se ne sjećam kolko, trebalo bi pogledat )
Ja ću najvjerojatnije naručit i taj od 25 mm, pa ću odlučit oću li smanjit leadere ili ići na poker varijantu.
Za izradu dune, ovo definitivno nije isplativo...ali ja cu to koristiti za još podosta toga (pod uvjetom da ostanu čitavi nakon Dune)
Već sam bio naveo u nekom postu kako sam ja to na poslu koristio za bušenje guma (debljine 20-30 mm) i odmah mi je to palo na pamet...e sad, kakve je ovo kvalitete, to ne mogu garantirat...vrijeme će pokazat
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
neuromancer
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la neuromancer »

Ah sad se sjecam - vidio sam to da je netko radio leadere of poker zetona ali sam zaboravio :facepalm

Svakako ceka te dosta lupanja za 20 tokena x 6 frakcija (10 ako ides na Grand Dune :evil: )

Od cega si mislio raditi tokene?
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la dlakar »

Neću raditi Grand Dune. Mislio sam koristiti tu ljepenku od 2 mm i samoljepljivi foto papir(150 grama). Nisam do sad nikad koristio lakove, pa ja jos na foto papir zaljepim prozirnu samoljepljivu foliju za knjige...to koristim kao zastitu. Tako sam u Covertu (izrada igre se nalazi na forumu) tablu i tokene zastitio. Vjerojatno nije najbolje rješenje, al meni je to ok.
Ovih 120 tokena na ovaj način nebi trebalo predstavljat neki problem. To je jedna a4 stranica...a ovo ide podosta brzo. Jedino me brine mala površina tokena, pa ću pozadinu morat precizno zalijepiti...i ulaz lohajzlina u ljepenku je čist...na izlazu ima blaga, zanemariva oštećenja...moram vidjet koliko će trgati papir i foliju na izlazu...ali vjerujem da će bit ok
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
neuromancer
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la dlakar »

Da napisem i tu... ovo tu sa samoljepljivim foto papirom od 170g pri obostranom ljepljenju na ljepenku od 2 mm ne funkcionira. Papir je prečvrst i lohajzlin trga ljepenku. Probat cu naoštrit lohajzlin pa probat jos jednom, ali nekako sam izgubio nadu da cu jeftino proc sa izradom tokena...kolko para tolko muzike...u potrazi za nekim alternativnim rijesenjem naletio sam na ovaj post

https://boardgamegeek.com/thread/507240 ... arch-punch

Znaci arch punch se zove ali dosta kosta. Promjer 16 mm najeftiniji na ebayu 150 kn...a pitanje kolko je i on dobar.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la neuromancer »

Moj savjet je da isprintas slike tokena I ispunchas ih sa time sto imas. Kolega Sadistiko ti isto tako "isprinta" okrugle tokene odgovarajucih dimenzija pa na njih poljepis okrugle slike I to je to 8-)

Moze se raditi i od drvenih okruglih tokena ali to je dodatna tegoba jer njih treba bojati u odgovarajuce boje :evil:
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la dlakar »

Ja kad bi radio sa drvenim tokenima, uzeo bi neutralne, boje drveta. I na njih lijepio. To mi cak bolje djeluje nego u boji. Inace, ima ih i za narucit u bojama. Stvar je u tome sto si zelim naci trajno rjesenje za okrugle tokene...ali treba ulozit para a opet nisam siguran oce to funkcionirat. Malo sam potonuo sad sto se tice izrade Dine, mislio sam da ce ici lako...
Tak da pauza dok ne odlucim kako dalje...
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la neuromancer »

Eh nemoj tako lako odustajati. Ne moras odmah napraviti monumentalnu verziju - prvo napravi neko privremeno rjesenje za tokene pa onda lako to upgradeas kad dodes do para. Sjetio sam se da se mogu i od linoleuma napraviti counteri (od njega sam I napravio countere za Churchilla 8-) ) a on bi se trebao rezati bez problema s tim tvojim aparatom. Ispunchaj tokene poljepi slike igraj pa ako ti se svidi s vremenom upgradeas :D

Karte su ti vrhunski ispale pa nema smisla da sad odustanes kad si unaletu I pun entuzijazma :thumbs

Inace ove igre sto sam napravio PnP (13 days/minutes, TS, Churchill, Dune express su sve napravljene komponente napravljene da bude prvo igrivo a poslje sam "pimpao" komponente
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
dlakar
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Izrada okruglih tokena

Post Postao/la dlakar »

Ovo sa linoleumom ti nije losa ideja. Mogo bi to isprobat
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Odgovori

Natrag na “Amaterska radionica igara”