Dalmatinske igre

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
Odgovori
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Dalmatinske igre

Post Postao/la Igor »

Australian design group osim serijala Wallets in Flames poznata je i po ovom naslovu koji si prezentirao,unatoč dugom trajanju igre rijetko dobiva loše kritike i igrači rado joj se vraćaju.
Po svojoj "naravi" najbilže je komp. varijati popularne CIV Sid Meiera sa dodatkom posebnog epskog osjećaja.Davno sam čitao pravila ali svakako da ima više ovdje od igre nego što si napomenuo.
Trgovina kao važan dio ovisi o veličini civiilizacije gdje dob u kojem se nalazi određuje doseg s kime može trgovati,praćenje prihoda i najčešće rashoda gdje vrsta tla određuje i populacijski rast.
Bitke ne moraš voditi do zadnjeg,kako bi rekli,ako imaš tactician možeš se povući na vrijeme,tu su drm modifikator ovisi koju tehnologiju si istražio,i naravno fog of war.
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Dalmatinske igre

Post Postao/la stoka »

naravno...više sam zamislio recenziju kao osvrt na partiju, jer mislim da je to ljudima ipak zabavnije čitati nego pravila, koja ni sam nisam do kraja apsolvirao...mnoge igre odigram i onda razmišljam o putevima kojima se može poći i strategijama, ovdje jednostavnom ne znam što bi mislio, jer je toliko načina, i carstava (110 karata), a svaka karta ima i event, kao i artefakt, tako da...čak i kad se apsolviraju sve te stvari, svako doba nudi nešto, nove sukobe, odnose, savezništva, tehnologije i načine ratovanja...
inače, prilikom bitke, kad se jednoj strani izredaju sve jedinice na prvoj liniji, dobiva disorder marker, te se neprijatelj može povuči, ukoliko ima di...al sa taktičarom uvijek...al leaderi se najčešće izvlače random, i teško je ubost pravog...
a vidim pravilnik si apsolvirao...12 stranica, al nije baš kvalitetno napisano i dosta stvari ostaje visiti u zraku...potreban je očigledno i player aid, pogotovo za artefakte, leadere i religije i sustave vlasti...
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Dalmatinske igre

Post Postao/la Valsim »

Pročitah u jednom dahu na povratku doma s tramvajem, od sveopće ufuranosti u tekst umalo zaboravih izaći na pravoj stanici :D .
A di me nađoh provocirati u ovo ispitno vrijeme s jednom super igrom, a koju sad moram detaljno proučiti. Znaš da sam slab na povijesne civilizacijske igre :) .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
stoka
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Dalmatinske igre

Post Postao/la miljenko »

Valsim je napisao/la:A di me nađoh provocirati u ovo ispitno vrijeme s jednom super igrom, a koju sad moram detaljno proučiti. Znaš da sam slab na povijesne civilizacijske igre :) .
Nemoj si to raditi ;) , ako ne želiš iskeširati 1000kn ili više jer je igra debelo OOP :(
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Dalmatinske igre

Post Postao/la sadistiko »

Sad će nju Stoka prodat za koji mjesec, samo malo pričekaj dok mu zagusti s lovom :-)
Viš da on mjenja igre skoro ko gaće :-)
A možda ni gaće ne mjenja tako brzo :-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
miljenko
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Dalmatinske igre

Post Postao/la stoka »

haha...
znao sam da će se tebi svidjeti. :D
civilizacijske su najbolje...u ovoj je vjerojatno najbolje ugušen tipični eurocentrični pogled na svijet, ne znam bavi li se koja druga civlizacijska igra razvitkom čovječanstva u svim predijelima svijeta, pogotovo u ovom obujmu...mislim da je čak u mojoj igri europa dobila i više pozornosti negoli će to biti u narednim igrama, jer je bliski istok uglavnom mirovao, a ni u indiji se nisu našle dvije jake civilizacije u isto doba...
bolje da se ne baviš ovom igrom, jer sam ja na nju potrošio puno dva dana, isto pred rokove...
šteta što je teško nabavljiva i šta dugo traje, ali čak vidim mogućnost igranja sa ekipom na određeni vremenski period, pa do kojeg se doba dođe, dođe...iskreno, u ovom tipu igre mi baš i nije bitno pobjediti, samo otkrivanje povijesti nagrada je za sebe, a uz toliko naroda ispriča se i puno pobjeda i poraza i raznih priča, tako da mislim da na kraju svi mogu biti zadovoljni, bez obzira na glory bodove i konačnog pobjednika ili je li se igra odigrala do kraja (vjerojatno 6-12 sati ukoliko se znaju pravila, al po nekim komentarima i duže).
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Dalmatinske igre

Post Postao/la stoka »

sadistiko je napisao/la:Sad će nju Stoka prodat za koji mjesec, samo malo pričekaj dok mu zagusti s lovom :-)
Viš da on mjenja igre skoro ko gaće :-)
A možda ni gaće ne mjenja tako brzo :-)
haha
nije isključeno
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Dalmatinske igre

Post Postao/la Valsim »

miljenko je napisao/la:
Valsim je napisao/la:A di me nađoh provocirati u ovo ispitno vrijeme s jednom super igrom, a koju sad moram detaljno proučiti. Znaš da sam slab na povijesne civilizacijske igre :) .
Nemoj si to raditi ;) , ako ne želiš iskeširati 1000kn ili više jer je igra debelo OOP :(
Znači moram osvojit na Lotu i ne smijem dati Slavici da igra :D .
sadistiko je napisao/la:Sad će nju Stoka prodat za koji mjesec, samo malo pričekaj dok mu zagusti s lovom :-)
Viš da on mjenja igre skoro ko gaće :-)
A možda ni gaće ne mjenja tako brzo :-)
Hahaha. Pa da sumnjiv mi je malo u zadnje vrijeme :D .
stoka je napisao/la:haha...
znao sam da će se tebi svidjeti. :D
civilizacijske su najbolje...u ovoj je vjerojatno najbolje ugušen tipični eurocentrični pogled na svijet, ne znam bavi li se koja druga civlizacijska igra razvitkom čovječanstva u svim predijelima svijeta, pogotovo u ovom obujmu...mislim da je čak u mojoj igri europa dobila i više pozornosti negoli će to biti u narednim igrama, jer je bliski istok uglavnom mirovao, a ni u indiji se nisu našle dvije jake civilizacije u isto doba...
Eh pogotovo ovo boldano volim čuti :thumbs .
Baš sam se u zadnje vrijeme prebacio na gledanje dokumentaraca i čitanje povijesnih knjiga vezano za staru Majansku, Aztešku, Olmečku i Inka civilizaciju. Nakon one novogodišnje partije Clash of Cultures sa Civilizations ekspanzijom, a kada sam igrao s Aztecima i imao za vođe neke povijesne figure za koje nikad u životu nisam čuo. Pa rekoh treba ispraviti tu rupu povijesnog neznanja :) . Pred neki dan baš pogledao i Gibsonov Apocalypto. Tako dobar a podcijenjen film.
stoka je napisao/la:bolje da se ne baviš ovom igrom, jer sam ja na nju potrošio puno dva dana, isto pred rokove...
šteta što je teško nabavljiva i šta dugo traje, ali čak vidim mogućnost igranja sa ekipom na određeni vremenski period, pa do kojeg se doba dođe, dođe...iskreno, u ovom tipu igre mi baš i nije bitno pobjediti, samo otkrivanje povijesti nagrada je za sebe, a uz toliko naroda ispriča se i puno pobjeda i poraza i raznih priča, tako da mislim da na kraju svi mogu biti zadovoljni, bez obzira na glory bodove i konačnog pobjednika ili je li se igra odigrala do kraja (vjerojatno 6-12 sati ukoliko se znaju pravila, al po nekim komentarima i duže).
Uh da, teško da će se još dosta vremena uspjeti pronaći toliko vremena za posvetiti se igri. Imati ću barem razloga veseliti se starosti i penziji :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Dalmatinske igre

Post Postao/la kockica »

Valsim je napisao/la: Uh da, teško da će se još dosta vremena uspjeti pronaći toliko vremena za posvetiti se igri. Imati ću barem razloga veseliti se starosti i penziji :) .
Samo da spomenem kako smo ovaj vikend žena i ja pričali, vezano baš za ovu konkretnu igru (jako me zaintrigirao stokin izvještaj), kako nemamo vremena za takve stvari, eventualno kad odemo u penziju.. A onda se sjetili da vjerojatno ni tada ako postanemo deda-baka servis. rofl
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Dalmatinske igre

Post Postao/la stoka »

samo da izvjestim da je u tijeku četvrta partija ove igre (iako ni jednu nismo dospjeli dalje od age 3), a ova je čak i sa stvarnim suigračima (troje nas)...inače, ko je zainteresiran za igru, naša sam na second chance za 50 funti rabljenu, mislim da je dostava 8 funti...
http://www.secondchancegames.com/index. ... s-2-detail
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”