Sadistiko i petrinjske igre

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Tales of the Arabian Nights solaža

Post Postao/la sadistiko »

Kad sam ulazio u sve ovo oko boardgaminga mislio sam da neću toliko zaglibiti jer kao, društvena igra = igra se u društvu, zar ne? Ali eto, kako sinoć nismo uspjeli zaigrati našu prvu igru s klincima, a danas žena nije bila zaibteresirana da zaigramo udvoje rekoh sebi, ko ga... idem ja sam u avanture!
Iako sam bio jako skeptičan po pitanju ove igre ipak sam popustio. Kolega heathendome iz Rijeke je malo pripomogao oko odluke svojom ponudom koja se ne propušta (zato ću odmah napisati jedan manji review igre njemu u čast), a i kolega Nuuq je imao prste u ovome jer smo imali neki deal gdje sam dobio nešto sredstava od njega. I eto, malo sim, malo tam i kupih ja ovu extraordinarnu igru.
Igra koja zapravo nije igra nego više interaktivna priča.
Pogledao sam hrpu videa kako se igra igra, kako drugi igraju i svi hvale i hvale, al ja nikako da se uvjerim.
Nikako mi nije leglo da cijelo vrijeme moraš čitati tone i tone teksta o priči koju pričaš i proživljavaš i to još na engleskom. Al reko, možda se ipak svidi ženi, djeci...
Na kraju sam prvu igru bio primoran probati sam u solo verziji koja je službeno dodana od Z-man gamesa.
I sad, o čemu se radi?

slika

Radi se o pričama iz knjige "1001 noć". Preko 2000 mogućih odlomaka u knjižurini koji vjerojatno omogućavaju dosta igranja a da se nikad ne ponovi isti slijed događaja.
I tako, odlučio ja, Simbad moreplovac, proputovati malo svijetom. Upalio si youtube i mikseve sa arapskom muzikom i prepustio se doživljaju. Prvi zadatak koji sam si zadao je da prođem kroz tri mjesta na karti, jedno u Arabiji, jedno u Indiji i jedno u Europi. Kako sam igrao sam, sam sam si i zadao mjesta.
U prvih par krugova sam se upoznavao s ovom čudnom (dosad ne igranom mehanikom) i imao dosta sreće.
Od sad na dalje slijede spoileri.

slika

Da sad ne dužim imao sam skakavih dogodovština, od toga da me napao zli vizir i skoro pretukao na smrt, do pokušaja krađe neviđenog blaga u napuštenom gradu gdje sam bio začaran, pa začaran od strane nekog trgovca koji mi je prodao predivan sjajni kamen od kojeg više nisam mogao odvojiti pogled. Nakon više puta što sam bio začaran (što znači da te drugi igrač treba voditi, a ako igraš solo gubiš bodove koji ti trebaju da završiš igru), osakačen, čak promijenio spol kad sam naivno htio zagrabiti vode u flašu iz misterioznog izvora gdje možeš magijom promijeniti spol. Na kraju sam zapeo na sjeveru europe gdje sam se oženio, žena umre za par dana od čudne bolesti, a mene radi čudnih običaja baciše u veliku jamu. Tu sam proveo ne znam koliko dana i prehranjivao se samo kad bi još koga bacili u jamu i hranu i vodu s njime. Iz tog pakla sam nekako uspio pronaći tajni put i izašao u dolinu gdje su bili dijamanti veličine glave, ali i hrpa nekih malih, vrlo otrovnih, zmija.

slika

Ljudi su znali za ovo mjesto ali se nitko nije usuđivao sići u dolinu nego su trule životinje vezali špagom i bacali u dolinu u nadi da će se pokoji dijamant zabiti u trulo meso i da će ga izvući.
Kako sam bio skoro pa gotov s igrom odlučio sam ići na sve ili ništa. Rekoh sebi, Alah će me nagraditi ako pobijem sve zmije i omogućim da ljudi ponovo hode ovom dolinom. I u tom pohodu naiđem na jednoh starca kojeg je taman htjela srediti neka ogromna zmijurina, ali je ja srežem u tri - četiri zahvata. Ispričao mi je svoju priču, kako je on ovdašnji Sultan, ali ga je zli Vezir bacio u jamu i sad vlada njegovom zemljom. Odlučio sam pomoći starcu i dopremim ga potajno u sobu Vizira. Kad ga je ovaj ugledao umro je od straha jer je mislio da je stari duh. Stari Sultan ponovo dođe do moći ali i mene dobrano nagradi s titulom Sultana.

slika

Već sam bio dovoljno bogat, na dobrom glasu, imao višestruke vještine, samo sam se trebao vratiti u Bagdad i proglasiti pobjedu. To sam i uspio i još u Bagdadu osvojio nešto nagrada.

slika

Bila je to stvarno lijepa priča. Ima li čovjek kontrolu nad onim što će se desiti, mislim da na neki suptilan način možeš procijeniti kako će se stvari razvijati, ali to je tek prvi put odigrana igra pa ćemo još vidjeti. Kažu da igru ne treba igrati, nego uživati u priči koja će ti se dogoditi na putu do kraja igre.
Sve u svemu, nije mi žao što sam uzeo ovu predivnu igru, da napomenem da su komponente stvarno vrhunske a najviše me razveselila kutija, kakav je to papir, kao da diraš neku svilu, ma samo bi kutiju dirao cijeli dan :-)
Igri za sad dajem ocjenu 9 i vjerujem da će se svidjeti i mojoj obitelji radi koje sam i uzeo ovu igru jer sumnjam da ću je ikad igrati sa svojom igračom ekipom.
Par stvari se može i zamjeriti. Potpuno nepotrebni tokeni za određivanje cilja, to se moglo riješiti i na jednostavniji način, također tokeni za vještine samo smetaju, odmah sam si napravio verziju gdje flomasterom označavaš što si sve stekao. Kao prvo, jednostavnije je, a kao drugo ionako nema dovoljan broj oznaka ako više igrača želi isti skill, a to nije ograničenje, svi mogu imati sve. Ali dobro, to je vjerojatno rješeno tako jer bi inače igra bila samo s par tokena, dosta karata i debelom knjigom :-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 7):
stokaValsimShichblacxkockicamiljenkoDeda
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Yspahan, Forbidden Desert i Keyflower

Post Postao/la sadistiko »

Bome ovaj utorak smo se jedva skupili. Tona, Matta, Dam Dam, nitko nije mogao doći. Skoro pa se nismo ni igrali kad se ipak SaleGT odluči doći i pokupiti Krkija usput iz Siska s posla pa da dođu na igranciju.
Za danas smo dogovorili testiranje Yspahan igre koju sam posudio od Buraza pa ako nam se svidi da je uzmemo. Već sam ja u nedjelju isprobao sa ženom i puncem i njemu se jako svidjela igra.

slika

Dečki su stigli dosta kasno, već je bilo pol deset. Nabrzaka sam im objasnio ionako kratka pravila pa smo ubrzo krenuli u mešetarnenje robom u Yspahan gradu. Ova mala igra je odlična kada se nema puno vremena, odigra se u nekih 45-60 minuta ali se dosta toga događa u igri.
Igra se 3 tjedna po 7 dana (sve ukupno 21 krug igre). Po krugu igre prvi igrač baca kocke i onda postavlja kocke u pool.

slika

Konkretno u ovom slučaju je bila navala deva ;-)

Od tu se odabire potez. Možete uzeti zlatnike, deve, staviti svoje ljude u 4 kvarta grada i onda ili pomaknuti nadglednika (koji izbacuje ljude iz trgovina i šalje ih u karavanu) ili uzeti kartu koje su sve od reda dobre, neke manje - neke više. Uz sve to, po potezu čovjek može izgraditi jednu od svojih građevina koje pomažu u igri, ali nakon 2. donose i bodove igraču koji ih gradi.

slika

Nismo igrali pokvareno pa se nadglednik nije puno koristio za podvale drugim igračima.
Nakon 3 tjedna dosta mirne igre rezultat igre je bio:

Sadistiko (plavi): 78
SaleGT (zeleni): 68
Krki (žuti): 57

Ocjene: ja 8,5, SaleGT 8 i Krki 7. I da, odlučili smo uzeti igru jer će dobro doći za DDI-eve jer je igra zanimljiva, nije je teško za objasniti, ima dosta mogućnosti za odigrati, ima više načina dolaska do pobjede i zanimljiva je. Mogu si misliti kako krene dekenjanje kad se u igri krene više koristiti nadglednik.

Nakon Yspahana, dečki su se odlučili na Forbidden Desert. Ovo nam je svima bila prva partija te igre.

slika

Ovu igru mislim da ne treba puno objašnjavati. Ekipa koja je istra istražiti tajni, mistični grad u pustinji. Zbog iznenadne Pješčane oluje srušio se helikopter i od cijele ekipe preživjeli su Metereolog (ja), Arheolog (Krki) i mali od vode (SaleGT). Ostala tri člana ekipe nisu imala sreću (ili nesreću) preživjeti pad. Krenuli smo u istraživanje okolnog područja i pronašli par drevnih alata koji će nam kasnije pomoći u našoj misiji. Imali smo ograničene rezerve vode, oluja se nije stišavala, a mi još smušeni i izgubljeni. Ubrzo smo pronašli izvor vode, ali nismo pronašli nikakvo mjesto gdje se možemo sakriti kad sunce udari svom snagom. Oluja se postepeno pojačavala i nije nas mazila. Nakon što smo locirali sve dijelove drevnog letećeg broda, krenuli smo ih skupljati i tu sam ja napravio vjerojatno kapitalnu grešku. Svojim letećim ruksakom sam se odvojio od ostatka ekipe i otišao po kompas koji nam je trebao za aktiviranje broda.

slika

Ha, gle, stvarno sam ostao bez gemišta ;-)

slika

Pogled na brod. Krki je bio već namjestio mašinu, Sale je dolazio sa kristalom

Dečki su bili nadomak broda sa dijelovima koji su bili potrebni da se osposobi, ali sam ja ostao bez vode u čuturici i preminuo u nanosima pijeska. Kako svi igrači gube kad jedan pogine, tako smo mi kao ekipa izgubili našu prvu igru.
Ocjene za igru su bile: Krki i SaleGT 9,5, ja 8.

Već je prošla ponoć ali dečki su imali još snage i odlučili su probati još jednu igru koju nisu igrali. Pa smo krenuli na objašnjavanje Keyflowera. Znao sam da će biti smušeni nakon nekoliko gemišta i dosta kasnim trenutkom, ali ako su odlučili igrati onda se to mora obaviti ;-)

slika

Ubrzo smo krenuli poduzimati akcije na raznim građevinama i licitirati za iste. Nekako smo puno licitirali pa smo u ljeto već imali dosta manje ljudi neko što sam recimo imao u ranijim partijama.

slika

Znam kako im je bilo, nije im bilo lako, jer u ovoj igri treba čovjek i licitirati za dobra polja i nabavljati resurse i odigrati dobre akcije, ali i prevoziti resurse na polja gdje će ti kasnije trebati. SaleGT se tu malo više snašao od Krkija i na kraju igre smo bili ovako poredani:

SaleGT 51
Sadistiko 51
Krki 35

Kako smo Sale i ja bili izjednačeni po pravilima igre moramo odigrati još jednu partiju. Kako je već bilo 2 sata to ćemo odgoditi za neki drugi put ;-) Ocjene za igru su bile: SaleGT 9, ja 8,5 i Krki 7.

I to je to, evo za kraj evo ovotjedne top liste:

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
kockicaNuuq
slika
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la buraz »

baš sam sretan da je igra sretno udomljena :)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Kako je pao Railroad Tycoon :-)

Post Postao/la sadistiko »

Jučer nam se dogodilo nešto što se rijetko dešava. Ostali smo budni do svitanja :-)
I tako, dobijem ja Railroad Tycoon aka Railways of the Worlds od Svena na probu i reko ajd da probamo malo konkurenciju. Igrači koji su se pojavili su bili: Krki, Dam Dam, Matta, Tona, Sale GT i ja.

slika

Neki od ekipe su to malo preozbiljno shvatili pa su pristupili igri s više kao ocjenjivačkim stavom nego da odigraju igru i uživaju. Čim su vidjeli ovo čudovište od igre (stvarno ogromna mapa kakvu do sad nismo imali na stolu) Krki i Matta su počeli prodikovati. Pravila su stvarno ultra kratka, čak sam i naglasio što je i u pravilima pisalo da je najbolji dio mape sjevero istok SAD-a. Kako je ispalo da je Sale GT najmlađi igrač on je dobio čast otvaranja ove igre. Naravno odmah smo se bacili na poslove oko Baltimore-a i New Yorka. Tona je radi temperature djeteta morao kući već nakon prvog kruga igre.
Uskoro smo u igru uključili i karte (Hotele) koje smo skužili tek kad smo pobliže proučili i skužili da su jako dobra stvar za sam početak igre. Krki i Matta su i dalje jadikovali kako igra nije balansirana i da je 100 puta lošija od Parnjača. Po mom mišljenju mapa ni nije rađena na način da bude balansirana tako da su svi dijelovi mape isto vrijedni. Ali pametnim ulaganjem u početku igre i što više preveženih tereta se da u kasnijem dijelu igre otvoriti i taj dio karte.
Uskoro su potezi trajali 10 puta duže radi konstantnog komentiranja kako igra nije dobra (od strane Matte i Krkija) i obrane od strane nas ostalih. Do toga je vjerojatno dovelo i dosta loše otvaranje u igri i Krkija i Matte koji su kaskali po bodovima i dohotkom za nama ostalima.

slika

Kraj igre se nije nazirao ni blizu a ponoć je prošla. Tek oko 2 sata smo vidjeli da igra neće još dugo jer smo imali skoro 18 praznih gradova. Zapravo sad kad vidim, Tona nije igrao od 2. kruga igre pa smo možda trebali ići i na manji broj praznih gradova kao okidač kraja igre.
Rasprava o tome jel dobra ili nije dobra se pretvorila i u prepiranje pa je u par navrata izgledalo kao da ćemo morati prekinuti igru, ali smo je ipak zgotovili.

slika

Pobjednik prve partije sam ispao na kraju ja i to za sitno.

Sadistiko 47
SaleGT 42
Dam Dam 38
Krki 23
Matta 19
Tona DNF

Ocjene igre su bile: ja 8,5, Dam Dam 8, Sale GT 7, Krki 2, a Matta nije ni htio dati ocjenu. Isprovociran, ali i pošto sutradan nisam morao na posao ponudio sam revanš i to momentalni!
Dam Dam i, na moje iznenađenje, Sale su prihvatili izazov, dok su Matta i Krki još neko vrijeme jadikovali oko nas dok smo kretali u novu partiju. Njih dva su tvrdili da zapadni dio mape uopće nije potreban i da tamo nikad nitko neće ništa raditi. Nas trojica smo odlučili to osporiti. Kad sam vidio da sam dobio Barona koji upravo očekuje da se otvori link na Zapad, a kasnije sam se dočepao Hotela u Chikagu, znao sam da će moj cilj biti čim prije seljenje na zapad. Otvorio sam par kratkih linija na istoku tek toliko da skupim početni kapital. Dečki su se uhvatili u koštac od Baltimorea do Bostona. Nisam se htio s njima gurati nego sam se odlučio dobrano zadužiti i krenuti na zapad.
Ubrzo sam otvorio link prema zapadu i prvi tereti stoke su stigli. Svaki prevezeni u Chikago mi je donosio velika 3 boda. Dam Dam se uštokao po tom terenu ali nije imao baš puno koristi. Sale je samo mirno skupljao bodove sa strane pošto je sjevero istok sada bio potpuno zapušten radi manjka tereta. Svi smo se preselili na srednji zapad. Mislim da bi mi pobjeda bila zagarantirana da nisam bio toliko pohlepan i išao otvoriti drugi link gdje nisam uspio prevesti sve terete.

slika

Dam Dam je bio nadomak spajanja New Orleansa i Minneapolisa kad je Sale namjerno prevezao zadnji teret za okidanje kraja igre i to je bilo to. Ja nisam uspio iskoristiti sve terete sa zapadnog linka i zaraditi hrpu bodova, a Dam Dam krupnih 10 bodova za spajanje ova dva grada. Kad su nam se oduzeli bodovi radi zaduženja Sale je iskočio kao pobjednik jer se najmanje zadužio. Ovaj puta smo svi bili dosta zaduženi jer smo shvatili kako igra funkcionira, mada smo izgleda ipak bili malo preširokog džepa :-)
Evo krajnjeg bodovanja:

Sale GT 26
Dam Dam 21
Sadistiko 19

Ocjene su se malo popravile pa smo sada dali Dam Dam i ja 9, Sale GT 8. Sve u svemu nas tri smo se dobro zabavili i ovaj puta i bilo mi je drago kako nas je Sale nadmudrio taktikom koja se uvijek dobro pokaže (onaj koji ćući u sjeni i pomalo kaska za ostalima i ne ističe se i onda na samom kraju skoči i sve preskoči).
I tako je stiglo i jutro. Dolazim u krevet, a žena veli za koju se ona budalu vjenčala i sprema se na posao. Za dva i pol sata budi me moj mlađi sin i ajmo tata na noge lagane ;-)
Ma nije mi žao, ja sam se stvarno dobro zabavio i ova igra mi je ispala baš zabavna. Neke stvari su mi bolje riješene nego kod mene, dok s druge strane, smatram da su Parnjače puno složenije i nude više izbora za igrača. Oko balansa mape ja nemam prigovora, mislim da se to i htjelo postići da se igrači bore za najbolja mjesta inače bi se dešavalo da svako igra sam svoju igru na svom dijelu mape što ne bi bilo tako napeto.

slika

U drugoj igri smo dokazali da i zapad može biti jako bogat, pogotovo kad se otvore linkovi i svaka crvena kocka sa linka donese nove dvije u Chikagu što opet donosi hrpetinu novih bodova. Istina je da se vjerojatno ne može odmah krenuti sa izgradnjom na zapadu radi neisplativosti, pogotovo ako ne izađu dobre kocke na početku igre, ali da nije dobar, to nije istina. Dokazali smo da se u drugoj igri zapad daleko više isplatio nego istok.
Eto da više ne davim, to je sve za ovaj puta i danas neću stavjat top listu jer mi je sustav za bodovanja u reorganizaciji.

EDIT: E da, prva partija je trajala 5 sati, dok je druga trajala 2 sata.
Zadnja izmjena: sadistiko, dana/u 25 ožu 2016, 16:19, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 6):
NuuqValsimstokaIgordsisdnfkjkockica
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Valsim »

Bogme mapa je zaista gigantska. Jel znaš koje su joj točno dimenzije? Mislio sam dosad da je ona iz Sid Mierove Civilizacije iz 2002 najveća, ali sad me baš zanima jel ju ova šiša u veličini.

Nego drago mi je vidjeti da se igra i do zore ako treba. To je pravi igraći duh :-) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

Evo ti brzi odgovor ;-)
Note: The RailRoad Tycoon board itself is gigantic (about 36x45 inches, 91x114 cm)
Od Civa kažu da je 46” x 36”, dakle za jedan inch veća :-)
slika
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la Igor »

Lijepa mapa,negdje pri kraju teksta napomenuo si kako ste se svi zadužili jer ste shvatili kako igra funkcionira;nije bilo greške to je igra Martina Wallace.Slično Brass-u.

Čuj nije balansirana :) Railroad igre,naročtao 18xx uvijek su u krivoj kategoriji na BGG - čisti wargejmovi.
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

Nego, zaboravio sam priupitati ako bi netko htio posuditi na tjedan-dva još koju konkurentsku igru iz ovog žanra. Npr. Steam ili neku sličnu.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

El Grande, Istanbul i My Village

Post Postao/la sadistiko »

Eto mene nakon dugo vremena.
Utorak je i bio je dogovor da će nas biti 5 pa sam predložio nekoliko igara koje se mogu igrati u 5 igrača. Najviše glasova je bilo za El Grande pa je to i bilo postavljeno kad je ekipa stigla. Nažalost Matta nije mogao doći pa smo krenuli igrati u 4 igrača.
Igrači koji su se večeras pojavili su bili: Yella, Dam Dam, Sale GT i ja.

slika

Pošto su svi već igrali ovu igru dosta brzo je krenulo sranje na mapi i oko bodovanja. Yella je prvi odskočio pomoću dva brzinska prijevremena bodovanja preko karti. Nije mu to puno pomoglo jer smo ga na prvom bodovanju ubrzo sustigli.
I sad se pojavilo jedno pitanje koje nisam nikad provjerio na BGG-u. Ako se postavi pločica za bodovanje na Portugal jel vi i njega bodujete ako koga ima unutra ili ne? Pošto ga nema na popisu provincija na ploči na stazi za bodovanje onda smo dogovorili da nećemo ni bodovati.
Igrali smo skraćenu verziju pa smo za sat i pol bili gotovi gdje je Dam Dam dobro izabrao svoje poteze i pobjegao.
Konačni bodovi:

Dam Dam 78
Sadistiko 72
Sale GT 65
Yella 57

Ocjene igre su bile: Sale GT i Yella 9,8, ja 9,5 i Dam Dam 9.
Baš je bilo napeto da su se dečki dvoumili jel bi igrali još jednu partiju ili da igramo nešto drugo. Na kraju je ispalo da ćemo baciti jedan Istanbul. Jedini koji nije igrao je Yella, ali kako igra nije toliko komplicirana brzo je pokopčao.

slika

Imao sam tako dobar start, ali se stvar zakomplicirala jer je nastala gužva na mjestima gdje sam htio obaviti svoje poslove. Dam Dam, majstor karata, je opet sakupio pregršt karata i pomoću njih uspio ubrzati uzimanje zadnja 3 rubina i tako mi oduzeo mogućnost da uzmem 2 komada u sljedećem potezu. Tako da je poredak bio ovakav:

Dam Dam 5
Sale GT 3
Sadistiko 2
Yella 1

Ocjene igre su bile: ja 10, Dam Dam i Sale GT 9, Yella 8,9. U nešto manje od sat i pol smo odigrali igru i opet je bilo baš zanimljivo da smo odlučili odigrati još jednu igru. Kako je Sale rekao da radi ujutro rano on nas je napustio, a mi se odlučili za Dam Damov My Village..

slika

Yella nije igrao igru pa smo mu u što kraćim crtama objasnili kako funkcionira, mada nije to lako pol 1 u noći nakon 2-3 litre bambusa :-)

slika

I krenuli mi u osnivanje naših sela, ali opet je najviše znanja pokazao Dam Dam. Ipak je to njegova igra, ne bi bilo fora da ga pobijedimo u njegovoj igri :-)
Događale su se nezamislive stvari! U dva navrata smo imali šansu oduzeti mu pola bodova s drveta ali smo i Yella i ja dobili jedinice na kocki tako da se izvukla mrcina i to dva puta u dva uzastupna poteza igre. Prestrašno.
Konačni bodovi su bili:

Dam Dam 59
Sadistiko 45
Yella 38

Ocjene igre su bile: Dam Dam 9, Yella 8,7 i ja 8,5.
Moja glavna zamjerka za ovu igru su prevelike karte koje se sve moraju raširiti po stolu koji stvarno mora biti što veći. Inače zanimljivo rješenje, kako se stari Village s istom temom i dijelovima igre može potpuno drugačije složiti.
Eto toliko za ovaj tjedan.
Zadnja izmjena: sadistiko, dana/u 20 svi 2016, 13:06, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 4):
stokakockicaValsimblacx
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Sadistiko i petrinjske igre

Post Postao/la sadistiko »

jel samo ja ne vidim zadanje 3 slike ili je to svima tako?
slika
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”