Dungeons and Dragons pocetak

Pitanja vezana uz društvene igre
adixylian
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 01 pro 2014, 21:14
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 1 put
Kontakt:

Dungeons and Dragons pocetak

Post Postao/la adixylian »

Pozdrav! Nikad nisam igrao igru, ali sam cuo da je fenomenalna. Dogovarao sam se s prijateljima da bi mogli to poceti igrati. Gledali smo po internetu za koliko se moze kupiti, koji sve dijelovi postoje i ostalo. I zbunilo nas je upravo to da ima svega i svacega. Pa vas molim, neka mi netko kaze sto treba kupiti da bi se mogla igrati igra? Vidio sam da postoje razne mape, karte, figurice, starter pack-ovi i ostalo, al me zanima sto je potrebno od svega toga za igru, a sto su samo dodaci? :)
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Dungeons and Dragons pocetak

Post Postao/la stoka »

pa valjda ne možete faliti ako uzmete wrath of asarhaldon, castel ravenloft, legend of drizzt ili temple of elemental evil...mislim da je to sve isti princip samo s drukčijim scenarijima i manjim modifikacijama, al nek ti neko ko ih je proba šta više preporuči koja je najbolja za početak...
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Dungeons and Dragons pocetak

Post Postao/la sadistiko »

Uf, to nije ni blizu pravog D&D-a!
Osim što je ista tema i iste figure, igra je puno jednostavnija od pravog D&D-a.
Za pravi D&D trebali bi imati dosta dobrog Dungeon Mastera koji vodi igru.
Wrath of ashardalon, castel ravenloft, legend of drizzt i temple of elemental su vjerojatno napravljeni s namjerom da se ljude uvede u pravi D&D na jednostavniji način jer ne treba DM, a i pravila su puno jednostavnija.
Pošto osobno znam da kod mene neću nikada skupiti ekipu za pravi D&D uzeo sam sve tri prvo navedene igre i nije mi žao. Za nekog D&D početnika mislim da je sasvim ok, a i ako se nekad odlučim zaigrati pravi D&D mogu koristiti stvarno super minijature iz ovih igara.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
adixylian
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Dungeons and Dragons pocetak

Post Postao/la stoka »

ja ko Jim Carey nakraju filma glup i gluplji:grad je u onom smjeru!
nisam imao pojma da to ide još dublje.
al dobro, s obzirom da su svi početnici, kao što kaže i sadistiko, možda je i najbolje da krenete s nekom od 4 navedene igre...
Boros
Reactions:
Postovi: 144
Pridružen/a: 07 ruj 2010, 20:18
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Dungeons and Dragons pocetak

Post Postao/la Boros »

Ukoliko misle igrati pravi RPG nebi bilo loše da uzmu starter set https://dnd.wizards.com/products/tablet ... starterset, za početak nije skup.
Ima i alternativa Pathfinder begginer box http://paizo.com/products/btpy8osv?Path ... ginner-Box koji je nešto skuplji, ali i nudi više toga u kutiji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Boros za post:
adixylian
drwlad
Reactions:
Postovi: 66
Pridružen/a: 30 ruj 2014, 11:43
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Dungeons and Dragons pocetak

Post Postao/la drwlad »

D&D pen&paper roleplaying game je ultimate društvena igra bez ikakvog protukandidata u blizini po kvaliteti.

To govorim iz puno iskustva sa raznim vrstama igara tipa video mmo, boardgames, kartaške igre ili svepopularna igra "cuganje-do-besvjesti u birtiji".

Što ti treba:
3 knjige: players handbook, Dungeon master guide i monster manual (ja to naravno nikada ne bih radio, ali navodno jedan prijatelj skine to sa torrenta...)
set d&d kockica
character sheetovi
minijature su poželjne jer je igra koncipirana za fight na ploči. (za izradu battleboarda imaš moje upute na izradi sam sekciji foruma)

Za novoga DM-a postoje neke već napisane avanture po lvlima raspoređene koje daju smjernice za jednu avanturu što daje uvid u to kako voditi cijeli svijet za buduće avanture koje budeš sam smišljao.

postoji više edicija (5 štoviše) i moja preporuka za nove igrače da probate sa novom d&d next iliti 5E gdje su pojednostavljena dosta pravila, mehanika i skill checkovi što ne znači nužno lošu stvar.

Zajednica smatra i dalje da je peak d&d universa bio 3.x edicija koja je ZNATNO kompliciranija za dugoročno igranje (mi smo neke kampanje više od godinu dana igrali)
Ovi su korisnici zahvalili autoru drwlad za post (ukupno 2):
adixyliansadistiko
slika
adixylian
Reactions:
Postovi: 16
Pridružen/a: 01 pro 2014, 21:14
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 1 put
Kontakt:

Re: Dungeons and Dragons pocetak

Post Postao/la adixylian »

drwlad je napisao/la:D&D pen&paper roleplaying game je ultimate društvena igra bez ikakvog protukandidata u blizini po kvaliteti.

To govorim iz puno iskustva sa raznim vrstama igara tipa video mmo, boardgames, kartaške igre ili svepopularna igra "cuganje-do-besvjesti u birtiji".

Što ti treba:
3 knjige: players handbook, Dungeon master guide i monster manual (ja to naravno nikada ne bih radio, ali navodno jedan prijatelj skine to sa torrenta...)
set d&d kockica
character sheetovi
minijature su poželjne jer je igra koncipirana za fight na ploči. (za izradu battleboarda imaš moje upute na izradi sam sekciji foruma)

Za novoga DM-a postoje neke već napisane avanture po lvlima raspoređene koje daju smjernice za jednu avanturu što daje uvid u to kako voditi cijeli svijet za buduće avanture koje budeš sam smišljao.

postoji više edicija (5 štoviše) i moja preporuka za nove igrače da probate sa novom d&d next iliti 5E gdje su pojednostavljena dosta pravila, mehanika i skill checkovi što ne znači nužno lošu stvar.

Zajednica smatra i dalje da je peak d&d universa bio 3.x edicija koja je ZNATNO kompliciranija za dugoročno igranje (mi smo neke kampanje više od godinu dana igrali)
Hvala, upravo tako nesto i namjeravamo. Sigurno cu to pogledat :)
drwlad
Reactions:
Postovi: 66
Pridružen/a: 30 ruj 2014, 11:43
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Dungeons and Dragons pocetak

Post Postao/la drwlad »

nb, ako trebaš dodatni info slobodno se javi
slika
stankic
Reactions:
Postovi: 1
Pridružen/a: 14 lis 2019, 12:28
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Dungeons and Dragons pocetak

Post Postao/la stankic »

Pozdrav, zanima me, za ljude koji igraju DnD da li ima ikakvih zainteresovanja za makete tipa mapa ili nekih zgrada za igranje, jer sam krenuo dase bavim time i mislim da je idelano za igrace DnD-a. Igrao sam pre, ne nesto puno ali dosta volim igricu i ako ume da traje ko gladne godine hahah. Ako je neko zainteresovan ili zna nekog ko bi bio moze da mi se javi ili odg ne znam kako ovak sajt tacno funkcionise :D
Lucano
Reactions:
Postovi: 1
Pridružen/a: 04 sij 2022, 21:43
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Dungeons and Dragons pocetak

Post Postao/la Lucano »

Dali ima netko u Istri ko zeli igrat kupio sam igru jer je meni osobno zanimljiva i zabavna al ne mogu nac nikoga ko bi igrao ako ima zainteresiran nek odgovore na post
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”