2.0 sluzbena pravila, learn to play

A Game of Thrones LCG

Moderator/ica: Nevermore

Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la Fallen »

non unique likove nemozes stavljat duplikate, duplikati idu u igri kao poseban lik
u igri mozes imati neogranicen broj non-unique likova (vise od 3 ukoliko uzmes protivniku pod kontrolu)
nakon sto umru non-unique likovi idu u dead pile kao i unique ali to neznaci da nemos odigrat kopiju, ogranicenje se odnosi samo na unique likove.

svaki lik koji umre (killed) ide u dead pile ili ako im neki efekt izricito kaze da idu u dead pile (kao heads on spikes plot).
sve ostalo ide u discard :P
ako je unique lik u dead pileu, nemozes igrat kopiju tog lika, za ostale karte nema tog ogranicenja
BananaKing
Reactions:
Postovi: 73
Pridružen/a: 04 tra 2012, 18:39
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la BananaKing »

Ok zanimljivo i bolje je ovako.

Sad sam skužio zapravo da se za Ambush mogu upotrebljavat ovi cost reduceri tipa The kingsroad, jel tak ? Onaj martelovac onda može za 2 ući u ambushu ili za 0 u marshalu. Odlična stvar !
Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la Fallen »

ambush nemozes korisiti u marshallingu nego samo u challenges :P
reduceat cost od ambusha mozes samo ako efekt izricito kaze reduce cost for ambush ili slicno xD
BananaKing
Reactions:
Postovi: 73
Pridružen/a: 04 tra 2012, 18:39
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la BananaKing »

Eh onda nedostaju takve karte koje će reducirati ambush cost u challenge fazi :mrgreen:
Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la Fallen »

mozda i bude takvih u buducnosti
ambush je u 1.0 bio targaeryen only keyword (svaka kuca je imala je svoj unique keyword) i oni su imali ako se dobro sjecam jednog takvog lika koji je mogao spustiti ambush cost i nije se uopce igrao :P
BananaKing
Reactions:
Postovi: 73
Pridružen/a: 04 tra 2012, 18:39
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la BananaKing »

Pozdrav, mislio sam postaviti ovo pitanje na cardgamedg ali ne mogu se registrirat, ali uglavnom zamišljena situacija-->

protivnik kontrolira Wildling horde http://lcg-cdn.fantasyflightgames.com/g ... T01_31.jpg i na neku foru mu stavi Renown (sa lokacijom npr pošto je no attachment) i u toku partije pobijedi 5 dvoboja i na njemu ima 5 power tokena. Što će se desiti sa power tokenima kada ja preuzmem Wildling horde sa npr. http://lcg-cdn.fantasyflightgames.com/g ... 01_139.jpg Take the black ?

Da li će se discardat tokeni ili će ostati na karti (u protivnikovom vlasništvu) ? Da li ću ja moći koristiti renown ako npr. imam tu istu lokaciju koja mu to daje na svom polju ? Kako će se u tom slučaju raspoznavat poweri koji su moji a koji od protivnika ? :roll:

Situacija dva --->isto sve na stolu samo što nema lokacija koje daju renown nego je aktivan plot Fortified Position http://lcg-cdn.fantasyflightgames.com/g ... T01_12.jpg koji omogućava protivniku da zakači fiktivan mač sa renown na wildling horde i ja ga preuzmem sa take the black taj mač ostaje pod kontrolom protivnika ali da li ja mogu koristiti renown sada taj potez u dvobojima neovisno o tome što ja ne kontroliram izvor koji mu daje taj ability tj. taj mač. I čim se izaberu novi plotovi automatski će taj fiktivan mač otići u discard pošto je wildling horde no attachment ?

Komplikacije szbunjen

Thx :D
Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la Fallen »

malo sam neaktivan u zadnje vrijeme :P

situacija prva
mislim da pravila oko power tokena na likovima koji mijenjaju kontrolu nisu promjenjena u drugoj ediciji tako da kada uzmes kontrolu nad likom koji ima na sebi power, taj power postaje tvoj, tj zbraja se pod tvoj power sve dok imas kontrolu nad tim likom (nece se discardat).... u slucaju da imas 10 powera i sa take the black uzmes lika koji ima 5 powera na sebi automatski pobjedjujes igru sa 15 powera. slobodno mu mozes dati renown kao i svakom drugom likom kojeg kontroliras. jedina razlika je u terminima 'own' i 'control'
-karte koje odigras iz svog decka smatraju se da su ti uvijek u vlasnistvu ( own,owned)
-karte koje odigras takodjer i kontroliras (control/s,controlled) ukoliko protivnik ne uzme kontrolu nad njima
-karte koje uzmes od protivnika (npr take the black) daju ti kontrolu(control) ali ne i vlasnistvo (own,owned)-takve karte nemozes koristiti za efekt koji od tebe trazi da si vlasnik karte ( za primjer pogledaj kartu iz 1.0--->coldhands http://www.cardgamedb.com/index.php/GoT ... hands-thtw)

situacija druga
tocno, ukoliko character ima keyword no attachments i okrene se fortified positions koji ponistava tekst, lik gubi taj keyword i attachment se moze staviti na njega.
u tvom primjeru preuzeo bis kontrolu nad likom, medjutim ne i nad attachmentom ( u ovom slucaju nebitno jer je renown gain pasivan i vrijedi i za tebe, kao da je odigrao renown na tvog lika), medjutim ako ima na sebi nekakav trigger ili action onda to nemozes aktivirati.
nakon sto se izabere novi plot vraca se no attachment na tom liku i mac se mora discardati posto je ilegalno stavljen na lika.
ima izuzetak tom pravila a to je milk of the poppy. u krugu kad je aktivan fortified positions mozes milk staviti na no attachment lika, nakon sto se otkrije novi plot nastavlja se efekt od milk of the poppy te lik niti u jednom trenu ne dobije no attachments nazad sto omogucava stavljanje bilo kojeg daljnjeg attachmenta, svi ti attachmenti ce stajati na liku sve dok se ne makne milk of the poppy :)
BananaKing
Reactions:
Postovi: 73
Pridružen/a: 04 tra 2012, 18:39
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la BananaKing »

Thx :D
BananaKing
Reactions:
Postovi: 73
Pridružen/a: 04 tra 2012, 18:39
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la BananaKing »

Želio bih nešto provjeriti rofl
Uglavnom da li je limit napada koji aktivni igrač može napraviti 3 (neovisno o tipu military int ili power) ili je moguće napraviti i 5 ili 6 napada npr. igrač kontrolira khal drogoa i napravi 2 militarija, 1 intrigue i 1 power pa onda još ubaci olenas informant koja daje još jedan challenge po izboru i to bi sve skupa bilo onda 2+1+1+1 po želji=5 challengea (što je btw. brutalno).
Ps. nisam sad uspio tražit da li je olena loyal ili ne ali nevezano za to općenito me zanima da li postoji gornji limit challenga koji se mogu odigrati ili ih je moguće u "nedogled" povećavati kao u ovom fiktivnom slučaju na 5, a sa pojavom novih karata možda i više.

Thx :D

Kad će više te kutije možda je to sve potonulo :mrgreen:
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la frle »

Nema gornje granice koliko možeš napraviti challenge-a tako da ovo što si naveo je izvedivo + možeš staviti plot za dodatni military pa radiš 3 sa khal drogom :P
oleana's informant nije loyal pa se može sa tyrell bannerom igrati sa drugim kućama ;)

Sljedeći tjedan (6.10) dolaze u USA, možda i u EU :)
Odgovori

Natrag na “A Game of Thrones LCG”