Solo gejmanje u Centru

Tekstovi, podcastovi i ostali materijal kojeg objavljuju razne boardgame zajednice u Hrvatskoj.
Pravila foruma
Svaki korisnik otvara svoju temu u kojoj će opisivati zanimljivosti i crtice iz vlastitih igraćih događanja
Svoje blogove možete nam slati i putem obrasca na naše stranice kako bi bili vidljivi i van ovog foruma
Odgovori
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Solo gejmanje u Centru

Post Postao/la miljenko »

Uvijek sam volio biti u svemu prvi, kako u društvenim igrama, tako i u svakodnevnim manje bitnim stvarima. Trenutno sam jako ponosan da sam među prvim u lijepoj našoj dobio gripu. Kako radim u bolnici, imao sam priliku besplatno se cijepiti, no odlučio sam preskočiti tu mogućnost. Ne zato jer vjerujem da cijepljenje uzrokuje autizam, autoimune bolesti ili da nas NSA drži „primirenima“, kao što nas pokušavaju u zadnje vrijeme uvjeriti razni čudaci koji dobivaju sve više medijskoga prostora, nego jer sam svoje slobodne akcije odlučio potrošiti na skoranje „društvenih bodova“ – na kavi. I tako nas taj splet okolnosti dovodi do pisanja mog prvog (možda i posljednjeg) izvještaja o igranju.

Kako je vrijeme dolaska dugo očekivanog posljednjeg nastavka Hobita u kina, odlučio sam odsolirati Battle of Five Armies. BoFA je tematska igra koja se bavi posljednjim poglavljima Hobita, epskom bitkom pet vojski. Oboružan kamilicom i pastilama posložio sam startne figurice, a ostalo je povijest.
Ako niste čitali knjigu, oprez, daljnji tekst možda, a možda i ne sadrži spojlere (aerodinamički element za usmjeravanje zraka na automobilima i letjelicama).

Zmaj Smaug je mrtav…

Zmajevo blago leži u dubinama Pustogore. Vojske patuljaka i ljudi čekaju u dolini Dolja, dok se sile tame približavaju. Goblini se penju uz planinu kako bi napali svoje neprijatelje odozgo. Neočekivana pomoć orlova s Maglenog gorja i Beorna u medvjeđem obliku je na putu, no hoće li stići prije nego sve bude izgubljeno? Idemo vidjeti…

Skini si OVO za lakšu vizualizaciju.

Igra je započela miroljubivo, vojska tame – orci i varijazi strpljivo se okupljaju na sjevero-istoku, dok Bard i Dain brže bolje čine isto u kampu podno Erebora. Kako je ipak riječ o ratnoj igri i ne postoji „ekonomska“ pobjeda, IT (Igrač Tame) šalje varge u juriš prema Dolju, a jata šišmiša na zapad, fingirajući da planira napasti utvrdu na istočnom izdanku Pusotogore.

ISN (Igrač Slobodnih Naroda) je nasjeo na blef i brže bolje poslao Daina i njegove patuljke u pomoć Bardu i njegovim dobrovoljcima u toj utvrdi. Naravno, da to nije učinio, varzi bi teško odoljeli jurišu na slabo branjenu utvrdu.

Varzi praćeni skupinom orkova ubrzo stižu do obala Hitre rijeke iza koje su se nazirale ruševine Dolja. Šačica ljudi s jezera spremala se dočekati nadolazeću hordu u okolnim močvarama gdje bi domaći teren mogao odigrati ključnu ulogu, no uvidjevši da su daleko brojčano nadjačani, bježe prema ruševinama Dolja gdje spremaju odbiti nadolazeću hordu.

Uvidjevši da im nasmije dopustiti da se utvrde, IT šalje varge u juriš na Dolje. Uslijedio je masakr – slabo obučeni ljudi s Dugog jezera, uglavnom ribari i trgovci nisu imali šanse, Varge i vukovi rastrgali su ih u času.

Ptice su užasnu vijest ubrzo prenjele do Gandalfa i Thranduila koji se za to vrijeme nalaze na obližnjem Gavranovom vrhu. Užasnut viđenim i željan osvete Gandalf sa skupinom vilenjaka iz sjevernog Mirkwooda odlazi do ruševina Palog mosta, dok vilin-kralj Thranduil sa skupinom vrsnih strijelaca odlazi na niže obronke Gavranovog vrha otkud njegovi strijelci desetkuju vojsku tame koja se gomilala u nizini.

Iznenada, skupina jakih i istaknutih orkova odvaja se iz gomile i kreće prema Gandalfu i šačici vilenjaka koji su se planirali naći s Bilbom kod ruševina Palog mosta. Gandalfova magija nije uspjela preokrenuti ishod bitke – svi su izginuli. U toj bitci prvi put se ukazao i Azogov sin Bolg, moćni ork okružen tjelesnom stražom. Uvidjevši da su nadjačani, Bilbo u strahu za goli život odlučuje ne skidati prsten za vrijeme bitke.

Kako orci nisu prošli neokrznuto u toj bitci, obližnji vilenjaci predvođeni Thranduilom daju se u juriš u nadi da će ubojstvo Bolga natjerati ostale orke u bijeg i donijeti im konačnu pobjedu.

Bolgova tjelesna straža je izginula i Bolg se dao u bijeg. Za ITa igra se činila završenom. Bolgova vojska je bila desetkovana i u bijegu. S juga su se približavali vilenjački kopljanici i strijelci, na istoku se nalazi Hitra rijeka u kojoj bi se zasigurno svi utopili dok su im patuljci zatvorili jedni preostali pravac bijega na zapadu.

Nenadano, cijelu okolicu zavio je mrak i crni oblak je letio nebom. Usljedili su napadi goblina, koji su se probili kroz sjeverni planinski prolaz, potpomognuti jatom šišmiša nad svojim glavama. Potjeravši svoje neprijatelje u bijeg, pridružili su se Bolgu i preživljalim varzima i vukovima.

Vilin-kralj Thranduil nije ima šanse protiv novo-osnažene Bolgove vojske, poginuo je na obroncima Gavranovog vrha.

Orlovi s Maglenog gorja i Beorn stigli su prekasno. Sile tame već su pobile većinu u dolini. Šačica patuljaka predvođena Thorin Hrastoštitom utvrdila se ispred Glavnog ulaza u Goru, odbijajući pomoći vilenjacima i ljudima s jezera u borbi s Bolgovim orcima. Odlučivši da je bitnije čuvati zlato, ostali su osamljeni i okruženi silama tame. Bilbova sudbina nije poznata…
Zadnja izmjena: miljenko, dana/u 11 pro 2014, 14:20, ukupno mijenjano 7 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miljenko za post (ukupno 4):
sadistikoIgorburazVatanen
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Solo gejmanje u Centru

Post Postao/la sadistiko »

hehe, gadan završetak :-)
Baš mi je drago da i tebe vidimo u ovim vodama kućnih reportaža. I nemoj odustati!
Šteta što nas nisi podario kakvom sličicom da uživamo još više.
slika
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Solo gejmanje u Centru

Post Postao/la miljenko »

Imam nekoliko slika, ali su slikane mobitelom. White balance je koma - sve je žuto i narančasto ispalo :( ...

Ajde budem ih stavio... Ajd mi pliz, kako si iskusnjara, pošalji u PM kako se insertaju slike :? .

Nadam se da je gotovo s bolestima za ovu zimu, tako da je zasad gotovo i sa solo reportima - ali nikad se nezna ;) .
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Solo gejmanje u Centru

Post Postao/la miljenko »

Dodao sam u tekst jednu sliku za gledanje uz čitanje ;) .

Evo i nekoliko slika igre, tek toliko uz obećanje da ćete dobiti prave slike i reprodukciju događaja kad se domognem curinog Nikona :D .

slika
slika
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Solo gejmanje u Centru

Post Postao/la Igor »

Mogao si doći podijeliti tu ebolu i nešto odigrati :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Igor za post:
miljenko
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Solo gejmanje u Centru

Post Postao/la miljenko »

Rado Igore, al nisam igrao solo iz obzira prema drugima, da ih ne zarazim... Igrao sam solo zbog tempa koji mi je bolesnom pasao, razvukao sam igru na cijeli dan (a inače je završim u 2-3 sata)...
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Solo gejmanje u Centru

Post Postao/la grof »

Huh, ak nam dođu ospice iz Slovenije, bit' će solaže....
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Solo gejmanje u Centru

Post Postao/la miljenko »

A protiv ospica sam cijepljen :bleh .
A solaža će biti, ali nisam siguran da ću imati vremena izvještavati, ali nikad se nezna... Moram priznati da mi je baš bilo gušt i solitare igrati i napisati nešto 8-) .
Ovi su korisnici zahvalili autoru miljenko za post:
grof
Odgovori

Natrag na “Blogovi iz boardgame svijeta”