Koju ste igru nedavno kupili?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4966
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3586 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

Stigao danas i Skullport

slika

Još ovo u petak i nema više. Zatvaram butigu do jeseni :-)
Malo me iznenadila veličina kutije. Mislio sam da nema nešto puno u toj expanziji, a ono kutija kao prava igra :-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Valsim
slika
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la MoschuS »

Sadisitko ajde nabaci nekakv mali review kad odigras koju partiju!
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4966
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3586 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

Može i Slavica. Neki njihov frend je ima već duže vrijeme. Ja mogu napisati nakon par partija, samo je pitanje kad će to biti pošto se sad opet skupilo dosta novih igara ;-)
slika
Avatar
Schism
Reactions:
Postovi: 102
Pridružen/a: 15 ožu 2012, 13:17
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Schism »

Mogu ja par rijeci o LoW ekspanziji posto ju imam prakticki od kad je izasla..Ekspanzija su zapravo 2 mini ekspanzije koje se mogu igrati posebno ili skupa. Meni su predobre. Prije toga, LoW base game mi je polagano postajal dosadan. Sa ekspanzijama se dobije jos puno varijabilnosi, i svaka je tematizirana na svoj nacin. Tak da zapravo ovisno o ekspanziji igra se jako mijenja: jedna je skroz okrenuta intrigue karticama a druga uvodi corruption kao novi mehanizam s kojim mozes izvoditi znatno jace akcije ali zato na kraju dobijes negativne bodove. Necu ovdje ici u detalje kak tocno kaj radi, ali stvari su dosta dobro integrirane u base game.

Generalno, ekspanziju bi preporucil svima kojima se svidjel LoW, garantirano ce vam produzit vijek trajanja igre. Nama evo i nakon skoro godinu dana igrajna dosta cesto dodje na stol.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3132
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2308 puta
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

sadistiko je napisao/la:Može i Slavica. Neki njihov frend je ima već duže vrijeme. Ja mogu napisati nakon par partija, samo je pitanje kad će to biti pošto se sad opet skupilo dosta novih igara ;-)
Ima sada i Slavica, kupili smo joj proširenje za rođendan :) .

@Schism je to jako dobro napisao pa bih samo htio potvrditi i kratko se nadovezati svojim iskustvom.

Igrali smo igru s maksimalnim brojem igrača (6 s proširenjem), ali evo nedavno baš isprobali i kako igra funkcionira u samo dvoje igrača. Rekao bih da je zlatna sredina najbolja (4-5 igrača s proširenjem). S šestim igraćem je ipak malo pregužvovito, pogotovo ako se ne grade nove zgrade. Tako će strategije oko stajanja na određene pozicije među igračima biti stalno u sukobu. U dvoje igrača mi je bilo dobro. Ima samo dosta više razmišljanja i strategiziranja (budući da se raspolaže s većim brojem agenata s kojima se igra). Ostali smo na kraju igre Slavica i ja zapanjeni koliko dugo smo igrali partiju samo nas dvoje. Rekao bih da u dvoje igra dosta podsjeća na šah. Oboje smo vrlo pomno u svakom trenutku pratili poteze jedan od drugo te se u ovisnosti o potezima blokirali kada je bilo potrebno.

Nove intrige, questovi i nove zgrade donose pregršt novih načina strategiziranja. Korupcija je posebno zanimljiv mehanizam i dodatak igri i moje je mišljenje kako bi pobijedili u igri potrebno je dobro balansirati s korupcijom. Probao sam na početku kada sam se prvi put upoznao s proširenjem igrati potpuno bez korupcije i izgubio sam očajno. S druge strane u jednoj partiji sam previše pak koristio pogodnosti koje nude pozicije s kojima dolazi i korupcija, nisam ih se do kraja uspio riješiti, otišao sam u povelik minus i opet očajno izgubio. Tako da balans je ključ ka pobjedi.

I da, jednom kada se isproba igrati s proširenjem nema više povratka na samo osnovnu igru. To više jednostavno nije ista igra kada se pređe na proširenje.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
feenux
Reactions:
Postovi: 20
Pridružen/a: 24 vel 2014, 22:13
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la feenux »

Kupio sam dva jako zabavna fillera. Naručio ih preko prijatelja iz Budimpešte i jučer mi ih je dofurao. Sinoć smo isprobali Bohnanzu s ekipom casual gamera i svidjela nam se. Jednostavna mehanika, ali hrpa interakcije i kalkuliranja poteza. Jedva čekam priliku da isprobam Fairy Tale. Uz nju su mi stigla pravila na njemačkom, umjesto očekivanih na engleskom, pa ćemo se morati nekako snalaziti uz pomoć bgg szbunjen

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru feenux za post:
Igor
Link
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 90
Pridružen/a: 03 lip 2013, 17:05
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 65 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Link »

Došla ekspanzija Double Time.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4966
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3586 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la sadistiko »

Jučer uboo

slika

I to je to do jeseni :mrgreen: (osim ak opet ne uleti nešto jeftino :sokiran )
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Igor
slika
Avatar
Igor
Reactions:
Postovi: 446
Pridružen/a: 08 vel 2014, 15:27
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 196 puta
 pohvaljen: 402 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Igor »

Još samo ovu kupim i neću više :)
17.47 C. KAMIKAZES ATTACK ALONE....
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Broloski »

Igor je napisao/la:Još samo ovu kupim i neću više :)
Kristian Čurla, Zagreb 2011
P.S. to je moj identitet ;)
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”