Lokalizacija Dominiona

Prepravke postojećih igara, varijacije pravila i sl.

Moderator/ica: sadistiko

baba
Reactions:
Postovi: 106
Pridružen/a: 23 kol 2011, 11:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 10 puta

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la baba »

smi je napisao/la: Uljudno? Sjecham se jednog threada na BGG gdje se D. ponasao ko totalni moron, vrijedjao chovjek i non stop drvinjao o nekoj njihovoj verziji pc igre koja se koliko znam jos uvijek nije pojavila. Tako da bi ja tu prichu kak je ta ekipa super uzeo s dozom rezerve.
Ajd ne lupetaj gluposti, molim te. Ako je to što govoriš istina, daj link na to gdje se Donald ponaša kao moron i vrijeđa čovjeka. Da pogodim - ne možeš, jer to što pričaš je čista izmišljotina.

Jedino što je iole slično ovome što pričaš je bila situacija kada je lik poskenirao sve karte iz Dominiona, ubacio u svoju verziju igre i onda to išao reklamirati i distribuirati na BGG. I sve što je Donald napravio je rekao da nije u redu što koristi art iz igre i rekao čovjeku da može i dalje distribuirati igru, ali da ukloni slike koje je preuzeo bez prava na njih. Niti se Donald ponašao kao "moron" niti je ikoga vrijeđao. A što se nekakvog "drvinjanja" o pc igri tiče - RGG je imao ozbiljnu namjeru složiti online multiplayer verziju igre, već je našao ekipu koja će to raditi i onda se pojavio isotropic, nakon čega je taj potez postao redundantan i neisplativ. Da ne govorim da nikad nisu zatražili zatvaranje isotropica ili povlačili neke tužbe, što bi 95% drugih distributera igara napravilo na njihovom mjestu.

Što volim kad ljudi šire dezinformacije i blate bez argumenata. Tipično hrvatski.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la grof »

obratiti ću se direktno Donaldu i RioGrandeu, pa ću od njih i tražiti mišljenja.
Odgovore ću ovdje proslijediti, pa ćemo vidjeti ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la smi »

Upravo o tom threadu pricham, iako ga nakon x revizija pola fali:
http://boardgamegeek.com/thread/506758/dominion-pc-game

Ovo je ono sto je ostalo, i da, iz moje perspektive, btw, chitao sam to kad je bilo aktualno, lik se pronio ko totalni debil. Ne kazhem da je ovaj drugi u pravu, ali bozhe mili ponashanja.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la grof »

Evo što Donald kaže na pitanje oko postavljanja okvira kartica s prijevodom ili zamagljenih slikica:
Can we put this translated card's frames on BGG without art or with blurry art images?

I didn't mean that there was a bug, just that I can't look at it. I have javascript turned off in order to avoid getting javascript-based malware.

We have been okay with people posting retheme images, like Zombinion. In general we would like to be nice to our fans. Few people are going to want to go to the effort of printing out and stickering/sleeving an entire set of Dominion, so it's not like this stuff hurts us.

At the same time we just can't endorse something that effectively says, "print this out instead of buying Dominion."

So again, stickers that just replace the text box seem like a good way to go.
Uglavnom, predlaže stickere... ;) no nije protiv ovakvih stvari, osim ako se direktno ne upućuje na reprintanje igre umjesto kupovine. Što je naravno potpuno razumljivo :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la smi »

A to mi je sve nekako overkill za Dominion. Neki crib sheet/shalabahter sa prijevodima bi trebao bit sasvim dovoljan. 10 karata na boardu, 5-6 che ih vjerojatno bit razumljive same po sebi, ako ima par komada koje ustvari imaju nekakav tekst, chovjek mozhe pogledat na podsjetnik sto tocno rade.

Druga opcija bi bila recimo total conversion .. tipa Zombinion. Npr. vidit s Amalgamom dal bi se mogao posudit art sa Uskoka za nekomercijalne svrhe.
baba
Reactions:
Postovi: 106
Pridružen/a: 23 kol 2011, 11:50
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 10 puta

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la baba »

smi je napisao/la:Upravo o tom threadu pricham, iako ga nakon x revizija pola fali:
http://boardgamegeek.com/thread/506758/dominion-pc-game

Ovo je ono sto je ostalo, i da, iz moje perspektive, btw, chitao sam to kad je bilo aktualno, lik se pronio ko totalni debil. Ne kazhem da je ovaj drugi u pravu, ali bozhe mili ponashanja.
Znam za taj thread, o njemu sam i pričao. I upravo je takav kakav je, nije bilo nikakvih "x revizija", to samo kažeš zato što nema nijednog dijela gdje se "Donald ponaša kao totalni moron i vrijeđa tipa". Jedino što fali je originalni post, gdje frajer daje link na svoj "Dominion PC game" gdje koristi ukradeni art, i još k tome lažno tvrdi da ima "neformalnu podršku autora igre", na što je Donald reagirao što je i razumljivo. Da sam na Donaldovom mjestu ja se ne bih toliko suzdržavao.

Malo pogledaj kakve svinjarije je GW radio prije dvije godine pa onda nešto pričaj o lošem odnosu prema kupcima i fanovima. Pogotovo jer vidim da se zanimaš za "Dreadfleet". Smeta te autor koji blago negoduje protiv piratluka vlastite igre kroz osobnu komunikaciju na javnom forumu, a ne smeta te tvrtka koja otvoreno maltretira svoje najveće fanove, gasi fan-sitove, gazi sve moguće custom materijale vezane uz njihove igre i prijeti masovnim tužbama?
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la smi »

Ok, da pojasnim, moje subjektivno mishljenje je da se ponio ko moron.
Znam sto su GW napravili, i ne nemam niti jednu GW igru, niti imam planove nabavljat Dreadfleet.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la grof »

smi je napisao/la:A to mi je sve nekako overkill za Dominion. Neki crib sheet/shalabahter sa prijevodima bi trebao bit sasvim dovoljan.
Da, i to je OK. Sprintati ove kraljevske, prevedene karte na list/ove papira i to priložiti uz prijevod je također relativno dobro rješenje.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Grufnar
Reactions:
Postovi: 57
Pridružen/a: 04 kol 2011, 11:27
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la Grufnar »

Super stvarno, jesi li isprinto karte? kako su ti ispale?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lokalizacija Dominiona

Post Postao/la grof »

Grufnar je napisao/la:Super stvarno, jesi li isprinto karte? kako su ti ispale?
Isprintao sam par komada na hammeru sa kolor laserom i izgledaju izvanredno. Jedino je hammer mekši, pa su i karte savitljivije.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Prepravke igara”