osnivanje nove udruge u Splitu

Trebate ili dajete društvo i/ili prostor za igranje
Avatar
Nevermore
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 09 svi 2011, 09:55
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 61 put

osnivanje nove udruge u Splitu

Post Postao/la Nevermore »

Pozdrav svima !
Pred pokretanje osnivanja smo nove udruge u Splitu, udruge slične udruzi Igranje. U svrhu pobrojavanja koliko nas ima "na sličnim valnim duljinama" molim da se ovdje jave, jednim postom po ekipi, članovi istih.

Bilo bi dobro da to bude u formi:

nadimak na ovom forumu - sa mnom u ekipi zainteresiranih za udrugu ima X članica i članova - raspon godina-inače igramo (koje igre i koliko često)

(ostale podatke koje ću trebati prilikom prvog zajedničkog sastanka u listopadu tražit ću vas putem privatne poruke)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nevermore za post (ukupno 8):
sadistikoBroloskiGordangrofmadominkoKillaicarusST
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: osnivanje nove udruge u Splitu

Post Postao/la Gordan »

ja i još (najmanje) dvoje manje ili više redovnih igrača DNDa smo zainteresirani za povremeno igranje i eventualno širenje ekipe (tj traženje novih igrača i DMova) :)

raspon godina je 29-32
e sad, neki su zainteresirani smao za D&D, neki (ja) uz to i za širi spektar boardgamesa.
listu igara posjedujem manje-više znaš, broji nekih 10-15 naslova (ne računajući ekspanzije) - od carcassonne i alhambre, preko race for the galaxy i puerto rico, do game of thrones i war of the ring.
Zadnja izmjena: Gordan, dana/u 28 ruj 2013, 20:07, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
Nevermore
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Nevermore
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 09 svi 2011, 09:55
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 61 put

Re: osnivanje nove udruge u Splitu

Post Postao/la Nevermore »

Eto lipog početka. S obzirom da je prva najavljena stvar RPG, ja obećavam donirati udruzi moje Rogue Trader RPG knjige.
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: osnivanje nove udruge u Splitu

Post Postao/la thegrey »

Možeš li mi pojasniti zbog čega se ne organizirate kao ogranak udruge Igranje? Mislim, tu je ekspertiza, ljudi iz Zagreba imaju malo više iskustva, imaju već ime, lakše je nastupati, a što je najbitnije baza igrača je zanemariva u odnosu na ukupnu populaciju.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: osnivanje nove udruge u Splitu

Post Postao/la grof »

Bilo je vec razgovora na tu temu, pa je odluceno ovako. No ako se ne pojavi kriticna masa za udrugu u Splitu, mi smo uvijek otvoreni za podružnice. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
elaith
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: osnivanje nove udruge u Splitu

Post Postao/la elaith »

I'm in. :D Također na temu podružnica... veća je vjerojatnost da ako budemo aplicirali pri gradu za neka sredstva ili koncesiju na prostor da to i dobijemo ako je udruga fizički registrirana u gradu Splitu... jelde. :P
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: osnivanje nove udruge u Splitu

Post Postao/la grof »

elaith je napisao/la:I'm in. :D Također na temu podružnica... veća je vjerojatnost da ako budemo aplicirali pri gradu za neka sredstva ili koncesiju na prostor da to i dobijemo ako je udruga fizički registrirana u gradu Splitu... jelde. :P
Da, i ja tako mislim, pogotovo kada se radi o većem gradu kakav je Split. Kod manjih mjesta bi moglo biti obrnuto, da podružnica lakše dobije sredstva, ali kod velikih gradova zasebna Udruga ima bolji položaj. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Nevermore
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 09 svi 2011, 09:55
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 61 put

Re: osnivanje nove udruge u Splitu

Post Postao/la Nevermore »

Da, s obje strane se čini bolje rješenje samostalna udruga, uz prijateljsku pomoć naravno. (Hvala !)

Step by step.
Prvi zadatak: okupiti ljude u udrugu tipa Igranje.
Avatar
Nevermore
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 09 svi 2011, 09:55
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 61 put

Re: osnivanje nove udruge u Splitu

Post Postao/la Nevermore »

(Kako ne bi bilo da od vas tražim nešto što nisam napravio.)

Oko mene ima nekakvih 15ak osoba s kojima se igram.
Raspon godina od 3 (moj sin) s kojim igram i igre (a ne samo igračke), recimo hrvatsku tipa "Tibor", ili "Itsy bitsy Spider", pa do nekakvih 35, povremeno i više.
Igramo svašta a posjedujem igre tipa Runebound, Arkham Horror, Lords of the Waterdeep, Game of thrones LCG (Stark).... i jošte nekih 5-6 igara koje (povremeno) igramo.
Igram se s društvom više puta tjedno, ponekad u manjem, ponekad u većem broju, ponekad čak i online.
Inače sam predsjednik udruge Stari svijet Split (pronađite nas na Facebooku) te se bavim i Warhammerom kao hobijem.
Usput, kad već pričamo o organizacijama, možda je ovdje zgodno spomenut, jedan sam od organizatora i voditelja Festivala znanosti u Splitu - dijela Budi i Ti Znanstvenik ! ("dio za djecu i znanost koju rade djeca"), a uspješno sam do sad organizirao i turnire, radionice i prezentacije vezane uz udrugu Stari svijet, kao i razne druge stvari. Također sam radio u 5 različitih škola.

(Nisam se htio hvaliti, ali tek toliko da, ako koga interesira, znate tko sam.)
happy_street
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 26 sij 2013, 18:12
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: osnivanje nove udruge u Splitu

Post Postao/la happy_street »

Ja bi isto da postoji neka udruga sa prostorom. Imam na raspolaganju 20-tak igara koje bi rado podijelio samo da se igra.
Igram uglavnom sa Kreseksom, bratom i curom mu. :)
Odgovori

Natrag na “Tražim društvo”