Parnjače

Podforum namijenjen DIY (Do It Yourself) i PNP (Print & Play) igrama, odnosno igrama koje sami slobodno preuzmete i napravite.

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Svaku igru koju opisujete postavljajte kao posebnu temu. Preporuka je da prvi članak sadrži poveznicu od kuda su materijali za igru preuzeti, opis igre, te opis izrade igre.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la sadistiko »

Evo još dvije slije koje sinoć nisam uspio poslati.
Prva je kako sad izgleda igračeva ploča gdje su sve informacije o teretima i vlakovima te mjesta gdje se sada prevoze tereti kad se ide na dulji put.
slika

I naš prvi pobjednik u trenutnoj verziji V 0.21
slika

Kao što se vidi iz priloženog, bilo je jako tijesna pobjeda, da je bio drugi redoslijed igre u zadnjem krugu bio bi i drugi pobjednik :bleh
slika
Avatar
CoxUT
Reactions:
Postovi: 196
Pridružen/a: 11 lis 2012, 19:11
Lokacija: Komin 127.0.0.1
Ima zahvala: 20 puta
 pohvaljen: 10 puta
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la CoxUT »

sadistiko je napisao/la:Ma kakvi, baš smo zadovoljni s igrom, mada je pravilo napisano katastrofalno, tek kad sam na miru u krevetu pročitao nakon igranja sam skužio one stvari koje smo onako logički zaključili dok smo igrali.
AKo bude problema imaš tu sve lijepo objasnjeno.
http://www.youtube.com/watch?v=z_Wfdn5Es8U
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la sadistiko »

Recite mi što mislite, da li bi bilo pametno otvoriti na boardgamegeek-u pod igrama da se radi na toj igri pa da se skuplja gore slika i opisa igre ili da to ostavim za kasniji stadij razvoja?
Također okušao bi sreću i na nekom europskom ala kickstartu tamo kad bude sve gotovo oko samog dizajna igre.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la grof »

Ja bih to stavio na BGG već sada.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la sadistiko »

Malo sam čitao upute što sve treba da bi se dodala igra, piše da igre gdje je još moguća promjena pravila nisu spremne za objavu, a upravo to je slučaj kod mene. Ja još uvijek finaliziram pravila. Također, htio bih dodati još pokoju stvarčicu koja bi malo zakomplicirala igru da ne ispadne prejednostavno i dosadno.
Tako da ću pričekati još s objavom.

E sad druga stvar. Što bi sve čovjek trebao napraviti da jedan projekt uspije na indiegogo ili nekoj sličnoj stranici za fundiranje europskih projekata. Gdje bi se reklamirao ili proširio glas osim na boardgamegeeku.
Stvarno bi htio uspjeti s tom igrom da dođe do izdavanja.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la grof »

Možda bi je trebalo prvo ponuditi izdavačima tipa CGE, Z-Man, Pegasus
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la joezg »

Ne vjerujem da itko od nas ima tu puno iskustva s kickstarterom (i sličnima). Ja mogu reći ono što ja znam kao backer i osoba koja u BG svijetu pokušava oglasiti svoju ideju.

BGG je svakako važan za marketing. Skoro svaki KS projekt ima oglase na BGG-u i ima ih dosta. BGG funkcionira na naplati impresija (a ne klikova kao Googlev addsense). Minimum što se može uzeti je 500.000 impresija na mjesec dana za 500$. Prikazivanje impresija ti ekipa s BGG-a može jako customizirati. (Primjerice da se prikazuju samo ili većinom u Europi, po pojedinim zemljama pa zatim i u vremenu - više početkom mjeseca a kasnije manje itd.) Mi smo ograničili većinu impresija na europu i dosta često su se meni prikazivale i s minimalnih 500.000 impresija.
Osim togas, na BGG se može organizirati i nagradna igra u kojoj bi nagrada bila tvoja igra. To te osim nagrade košta 1.200$ koje moraš platiti BGG-u, ali je vidljivost jako velika. To je skroz dobar koncept, ali je nama bio neprikladan.

Facebook je platforma koju za crowdfunding kampanju ne bi smio zapostaviti. Kod njih postoji sustav reklamiranja sličan Googlovom AddSensu u kojem se naplaćuje klik a za klik se bida. Detalje ti baš ne znam jer se nisam time bavio. Također je opcija i nagradna igra za skupljanje likeova. Za to ti postoji određeni uvjeti dostupni na facebooku (zagooglaj facebook sweepstakes). Potrebno je koristiti aplikaciju da bi bilo legalno, bilo da je sam napraviš ili koristiš postojeće besplatne ili komercijalne.

Spielbox, kao najpoznatiji časopis je dosta skup. Jedno izdanje (njemačko + internacionalno) te košta oko 1000€ - oglas u boji na 1/3 stranice. Tamo nisam vidio puno reklama za KS projekte.

Websiteovi za igranje društvenih igara su također dobra opcija.
boiteajeux.net - oni imaju mogućnost postavljanja bannera za cca 50€ mjesec
yucata.de - koliko znam nema mogućnost za reklamiranje
brettspielwelt.de - nisam siguran koje su mogućnosti. S njima nismo, na kraju, ništa dogovorili, ali nisam ja ni bio u kontaktu pa ne znam detalje
boardgamearena.com - oni su svakako izuzetno dobra opcija jer su super ekipa. Nama su stavili obavijest potpuno besplatno. Nekoliko igara se prije izdavanja pojavilo na BGA što je izuzetno dobra fora (i za KS kampanju) jer ljudi mogu isprobati igru prije nego je kupe (ili odluče backati). Ne znam kako i za koliko se može dogovoriti s ekipom na BGA da se implementira igra, ali moguće je da bi to napravili jer i njima to diže popularnost. BGA ima i BGA studio gdje korisnici mogu implementirati igre na njihovoj platformi. Ako imaš nekog tko je sposoban programirati u PHP/JS okruženju, to bi se vjerojatno dalo napraviti. Ja jesam jedan od developera na BGA studiu, ali nisam siguran da ću imati vremena za to. No, tko zna? Kad dođe vrijeme, možda se uspijemo dogovoriti.

Zadnja opcija, po meni, je probat doći do zajednica boardgamera po svijetu (primjerice London on Board), a za to treba googlati.

I naravno Google AddSense je jedna od opcija. Ja je nisam još koristio pa ne znam detalje.

Za samu kampanju je jako važno da sve izgleda jako profesionalno, jer su se ljudi dosta opekli u zadnje vrijeme. Trebalo bi napraviti kvalitetan video i ostale materijale. Definirati dobro razine za backere, stretch goals i sl. I treba pažljivo odabrati ciljani iznos da ne bi kampanja propala zbog nerealnog cilja. Tu baš nemam nikakvog iskustva pa nije loše da malo pratiš kampanje etabliranih izdavača (Queen games, Martin Wallace, TMG...). Isto tako zbog popularnosti, valjalo bi istražiti da li je ikako moguće kampanju napraviti na Kickstarteru, ali mislim da bi to mogao biti veliki problem. Indiegogo, Ulule ili startnext.de bi mogli biti zadovoljavajući, pogotovo za manju kampanju.

Nadam se da sam pomogao i sretno s nastavkom razvoja igre.
Ovi su korisnici zahvalili autoru joezg za post:
buraz
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la joezg »

grof je napisao/la:Možda bi je trebalo prvo ponuditi izdavačima tipa CGE, Z-Man, Pegasus
Ako budeš zadovoljan s igrom do kraja godine, možeš se zaputiti u Essen i prezentirati svoj prototip izdavačima. To bi svakako bio lakši put, ako bi nekog od izdavača zainteresirao.
Koliko znam, oni najradije vole da im se prototipovi prezentiraju na sajmovima i konvencijama i mislim da nema smisla slati ih poštom.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3583 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la sadistiko »

Hvala na savjetima. Ovo za Essen mi baš ne odgovara jerbo njemačkog ne znam ni beknut :-)
S druge strane, najsretniji bih bio kad bi sam uspio izdati igru, a usput i proizvoditi razne drvene dijelove za igre.
slika
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Trka parnjača

Post Postao/la joezg »

Sto se Essena tice, nije potrebno znati Njemacki. To je internacionalni sajam i moze se normalno sporazumijevati na engleskom.
Odgovori

Natrag na “"Uradi sam" i "Ispiši i igraj" igre”