FF mijenja concept LCG packova

Odgovori
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

FF mijenja concept LCG packova

Post Postao/la dendarii42 »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ight-2021/

Koliko vidim, barem što se tiče LOTR-a i Arkhama da se mijenja način pakiranja.
Više neće biti malih packova nego će kampanje (u slučaju Arkhama) i ciklusi (LOTR) od sada izlaziti u dva paketa. Jedan će sadržavati kompletnu kampanju tj. misije, questove i karte potrebne za njih, dok će drugi sadržavati sve karte za igrača vezane uz taj ciklus tj. kampanju. Istovremeno karte za igrača neće biti nužne da bi se kampanja ili ciklus igrali. I obratno.

Očito je da će sami paketi biti skuplji od dosadašnjih izdanja, ali čini mi se da će sveukupno biti jeftiniji izdatak. Paket za kampanju + paket za igrača će sigurno koštati manje nego veliki paket + 6 manjih packova kao što je do sada slučaj. (Ili ne? szbunjen )
Istovremeno bih rekao da će igru učiniti pristupačniju igračima. Posebno onima koji žele iskusiti priču kampanja više negoli baviti se slaganjem deckova.

Što vi mislite?
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
mado
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: FF mijenja concept LCG packova

Post Postao/la smurfORnot »

pa definitivno je step in the right direction po meni. Mislim i dalje meni osobno preskupo, i ne planiram više ikad ulaziti u LCG-ove, radije si kupim par dobrih igara umjesto jednog ciklusa. Pogotovo zato jer mi se osobno ne da zajebavati s deck buildanjem. A i generalno, prestao sam biti fan FFG-a, za moj ukus previše vole cijediti igrace s skupim igrama + gro ekspanzija koje same po sebi koštaju dosta obzirom na content.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 2):
dendarii42juri006
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: FF mijenja concept LCG packova

Post Postao/la mado »

Jel se znaju cijene novih paketa? Nisam nigdje vidio, a lotr lcg me zanima. Player karata imam dovoljno, al bi bilo zanimljivo kupiti kampanje tj 3 scenarija iz deluxe + 6 iz pripadajuće ciklusa. Dao bih za to oko 300kn.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: FF mijenja concept LCG packova

Post Postao/la smurfORnot »

mado je napisao/la: 18 ruj 2021, 11:49 Jel se znaju cijene novih paketa? Nisam nigdje vidio, a lotr lcg me zanima. Player karata imam dovoljno, al bi bilo zanimljivo kupiti kampanje tj 3 scenarija iz deluxe + 6 iz pripadajuće ciklusa. Dao bih za to oko 300kn.
Novi core set 60$
Novi ciklus scenarija 60$
Novi investigator set - 40$
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
mado
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: FF mijenja concept LCG packova

Post Postao/la dendarii42 »

Evo @mado , morat ćeš oko 400
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
mado
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: FF mijenja concept LCG packova

Post Postao/la ratnip »

Meni je AH LCG igra vrh (inače ne volim ostale igre iz Arkham Files kolekcije), ali potpuno mi je jasna skepsa oko davanja toliko para. Novi model je defitinivno povoljniji, ali i dalje su to prilično visoke cijene, pogotovo za naše prilike. Revised Core (3 scenarija) + kompletna velika kampanja (8 scenarija) dođe koliko i Frosthaven, tako da ono, tko voli nek izvoli. :)

Tkogod hoće probati igru toplo preporučujem TTS mod AH LCG Super Complete edition (nije više javno dostupan, ali je dohvatljiv preko TTS Discorda). Za ugodnije igranje doduše definitivno su potrebni ArkhamDB (za deckbuilding) i ArkhamCards aplikacija (za praćenje kampanje). Zgodno je što su sve ove aplikacije međusobno integrirane, tako da za tko hoće što brži setup upalite TTS mod, ubacite si početničke deckove iz structure deck serije (npr. ovaj i ovaj), pokrenite tutorial scenarij (The Gathering) i vidite vrijedi li to veselje toliko novaca.

FAQ/New player guide na BGG-u je također dosta koristan, iako je malčice zastario glede nekih stvari.

Edit: Nemojte nipošto kupovati stari Core set, osim ako ne možete odmah povoljno dobiti dva, jer je FFG tu radio njihovu tipičnu bivšu LCG svinjariju gdje je core set zapravo "jeftini" poluproizvod, gotovo pa demo, a ne kompletna igra. Dobiti ćete nekompletnu kolekciju player karata i praktički neupotrebljive deckove, a scenariji će biti brutalno preteški čak i na Easy. Radije probajte igru u TTS-u i ako vam sjedne onda uletite odmah sa Revised Core (i na proljeće lovite Dunwich re-release). Alternativno, uzmite stari core set, ali si odmah napravite proxy-je player karata i složite structure deckove linkane gore, jer igranje igre sa defaultnim single-core deckovima zaista nikom ne bih preporučio - iskustvo je otprilike kao da igraš Belu sa garantirane četiri sedmice/osmice u ruci u svakoj partiji. :P
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post:
TzarMrazomor
Odgovori

Natrag na “Ostali, manje zastupljeni LCG”