Marvel Champions LCG

Odgovori
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Marvel Champions LCG

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Pozdrav!

Nije toliko da želim osnivati nove sekcije i sl, samo me zapravo zanima ima li još igrača ove igre i kako dolazite do ekspanzija, ako uopće? :D Ja sam si tek nekidan nabavio Core Set i bolesno sam neiskusan u igranju ovog tipa igara (mislim čisto što se strategije tiče - Rhino je već silovao Spider-Mana i Captain Marvel jedno sedam puta...), ali mi je fora i htio bih si nabavljati ostale heroje i scenarije.

Vidim da je globalni shortage, jedino što sam uspio trenutno je upecati na Igraj.si Doctora Strangea, ostalo je sve out of stock ili je shipping toliko bolesno skup da mi se povraća.

Jel netko otkrio neku zlatnu žilu negdje? :)
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Marvel Champions LCG

Post Postao/la ratnip »

Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Marvel Champions LCG

Post Postao/la Noghri »

Ja sam vecinu toga narucio s GamesLorea, i nesto za igraj.si. Zasad sam skupio sve do Dr. Strangea i Black Widow.

Odlicna je igra, iako ne stignem igrati koliko bih htio :-(
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Marvel Champions LCG

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Meni je ovo stvarno izvrstan odmak od heavy Euro igara, koje inače volim i preferiram, ali nekad se čovjek jednostavno mora pošorati. :) Držat ću i dalje na oku Igraj. si, a i bacim oko na ovaj link @ratnip čim se dokopam nekog kompa koji nije poslovni (prokleti web filteri! :P)
Mislav1391
Reactions:
Postovi: 10
Pridružen/a: 16 sij 2023, 13:20
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 50 puta
Kontakt:

Re: Marvel Champions LCG

Post Postao/la Mislav1391 »

Vidim da je thread umro pa nije valjda toliko loš interes za ovim?

Meni je ovo game of the year vec koliko godina zaredom, a to kažem kao veliki ljubitelj heavy stvari tipa war of the ring, journeys in middle earth i sl...

Uvijek me veselio deck building aspekt TCG-ova, ubaci u to jos ovisnost koju je WoW TCG uzrokovao sa raidovima. Automatiziraj te raidove na jako dobar nacin (kao cryptozoic sa wow) i dobijes jednog veselog ovisnika koji rado slaze dekove i osjeca se kao da mu je opet 8godina a dobio je spiderman strip sa kioska.

Trenutno u kolekciji brojim sve sto postoji i sama cinjenica da nema random paketica sa raznim rarityima mi u neku ruku pomaze savladati ovisnost svih TCG boostera.

Priznajem da jos nisam ni zaigrao sa iti jednim od x-men heroja, ali gdje je zurba, obecao sam sloziti Star Lord deck sa svim guardian ally kartama i cisto gustati u igri.

Ima li jos pacijenata u kuci i da li nekom mozda treba review nekog heroja ili igre opcenito? Lako se dogovorimo i za neki "raid" :)
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Marvel Champions LCG

Post Postao/la dendarii42 »

Imam base game i red skull. Potonji mi je puno zabavniji od misija u originalu.
Ono što mene muči kod igre je što su karte resursi, a opet nisu karte kojima je jedina svrha da budu resursi (osim nekih). Žao mi je imati hand od 5-7 karata pa da samo jednu ili dvije odigram, a ostale moram baciti. Puno bi mi se više svidjela da ima resurse.
Osim toga sam gameplay mi je dobar i odlično mi je što je setup brz i deckbuilding skroz pojednostavljen. Tu mi ima prednost u odnosu na lotr lcg. Ali mi igru ubije to izbacivanje karata.
Još nisam odlučio riješiti se igre, ali ideja se pojavila.
Ako imaš kakv savjet oko ovog mog razmišljanja o resursima rado ću poslušati.
slika
Mislav1391
Reactions:
Postovi: 10
Pridružen/a: 16 sij 2023, 13:20
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 50 puta
Kontakt:

Re: Marvel Champions LCG

Post Postao/la Mislav1391 »

Rekao bih da je to dosta dobar način za balansirati heroje naspram bossa. Kad bi mogao odigrati cijeli hand partije bi vjerojatno trajale po 4-5 minuta, a bossovi bi morali biti dupli jači, odnosno vjerojatno bi morali okretati više kartica da bi mogli pratiti powercurve heroja.

Također po meni takve stvari dodaju dosta na tematici u samoj borbi. Spiderman mora odlučiti hoce li ici tuci negativca ili spasiti neduzne blesave građane new yorka, ne može odraditi sve odjednom.
Dodaje mi i određeni "fun factor" u deck building, ima par kartica koji su cisti resurs, ali dozvoljava da ubacim vise tech karata ili allya koji mi mogu pomoci u raznim situacijama, bilo da treba burstat bossa ili thwartat scheme... a sad na nama je da min-maxamo svaki hand i odlucimo na sto cemo se fokusirati svaki krug i koje karte cemo odigrati. Cesto cuvanje karata u ruci da dodje pravi moment obicno bude pogubno i nemoze se izdrzati sa tako malim cycleom karata.

Sistem gdje moras svaki hand birati sto ces odigrati, a cime ces platiti dodaje samoj toj "panici" i težini u gameu, a dozvoljava raznolik deck building.
Također se izbjegne situacija gdje često vučeš samo resurse i imaš "mrtve" handove i sve sto mozes je preskociti turn i cekat da te neki thanos zamlati.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Marvel Champions LCG

Post Postao/la dendarii42 »

Istina, igra je tako koncipirana i nužno je za balans. Ali nakon 3 TCG-a i 2 LCG-a teško mi se pomirit s tim konceptom. Kažem, to mi je jedina zamjerka igri, ali me toliko smeta da igra ne izađe na stol zbog nje.
slika
Odgovori

Natrag na “Ostali, manje zastupljeni LCG”