Arkham Horror LCG

Odgovori
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Arkham Horror LCG

Post Postao/la Studioworks »

Veliki sam fan Lovecraftovog Mythosa, Arkham Horror mi je jedna od dražih igara. Iz tog svijeta sam još dosta igrao Eldritch Horror, Elder Sign, Mansions of Madness i A Study in Emerald 2nd. Jasno je bilo da mi je AH LCG bio must have.

Iako nisam nikada ušao duboko u svijet LCG-a, imam GOT 1ed i Star Wars s jednom Deluxe ex, a igrao sam i nešto malo WH 40k Conquest i Android Netrunner.

Nakon kupnje base gamea uzeo sam i Dunwich ekspanziju. Odigrao sam prvi quest i uskoro planiram nastaviti i završiti prvu mini kampanju s frendom. Koliko sam shvatio, za nastaviti igrati i zabavljati se s ovom igrom treba kupovati sve (za razliku od ovih ostalih LCG-ova) i nakon brze računice zaključio da mi za jedan cycle treba cca 90 eura + 25 cca za veliku ekspanziju kojom počinje cycle. To bi bilo u grubo 115 eura (!) i to samo jedan cycle s 9 questova ako se ne varam. Jbg, nekako mi je to pre skup sport. Nisam nikada imao problem potrošiti dobru lovu za hobby, ali ovo mi se čini pre više, puno, puno, puno pre više.

Koja su vaša iskustva s takvom vrstom igranja? Čini li vam se pre skupo ili se isplati keširati toliko jer je gaming value visok?
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Arkham Horror LCG

Post Postao/la smurfORnot »

A gle...ne kupujes u komadu nego svaki mjesec iskesiras 15e. Da je skupo...je, al realno mozes 2-3 puta preci kampanju bez beda s drugim likovima bez da ti bude dosadno.
Daleko ces vise gameplaya dobit ako npr uzmes arkham.horror board game i koju ekspanziju, ali igre nisu bas slicne, tako da....
Ako ti je igra dobra i napeta, mislim da 15e mjesecno i nije takva tragedija...ako ti je tako tako, mozda bi bilo pametnije umjesto par ekspanzijica uzeti neki cijeli game.

Osobno mislim da cemo odigrati prvi cycle, ali nekako sumnjam da cemo nastaviti sa sljedecim. Previse kvalitetnih gejmova izlazi, vremena se bas i nema previse, a nisu ni mali novci u pitanju kad pogledas da za cycle dobijes 1-2 gejma. Ili npr mrcinu poput gloomhavena koju mozes igrat i igrat i igrati...
heathendome
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 14 lip 2011, 01:27
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Re: Arkham Horror LCG

Post Postao/la heathendome »

Ja cu ovo preskociti,i to je njivova prva igra iz mythos svijeta koju necu kupiti. Imam i sve od Lotr:LCG i za njega mi nije tesko izdvajati silne pare bas zato jer je replay value ogroman...Kod Arkhama mi se cini da je ipak puno manji...Ja mislim da zadnjih godina kod Fantasy Flighta najvise placamo ime...iako nemogu reci da su igre losije nego prije..nego sto mi smeta, sve manje komponenti u kutiji i sve vise expanzija,PODa i ostalih dodataka...
Avatar
Burt Macklin
Reactions:
Postovi: 88
Pridružen/a: 25 tra 2017, 02:47
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 37 puta
Kontakt:

Re: Arkham Horror LCG

Post Postao/la Burt Macklin »

Nisam prije imao posla s LCG-ovima, tako da nisam najsigurniji što točno očekivati - za početak sam uzeo core game i dva dodatna scenarija (Carnevale i Rougarou), pa ću vidjeti što i kako dalje (samo da napokon uhvatim vremena to pošteno i odigrati). Ako mi se svidi, polako ću nabavljati ostatak.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Arkham Horror LCG

Post Postao/la smurfORnot »

heathendome je napisao/la: 02 lip 2017, 11:31 Ja cu ovo preskociti,i to je njivova prva igra iz mythos svijeta koju necu kupiti. Imam i sve od Lotr:LCG i za njega mi nije tesko izdvajati silne pare bas zato jer je replay value ogroman...Kod Arkhama mi se cini da je ipak puno manji...Ja mislim da zadnjih godina kod Fantasy Flighta najvise placamo ime...iako nemogu reci da su igre losije nego prije..nego sto mi smeta, sve manje komponenti u kutiji i sve vise expanzija,PODa i ostalih dodataka...
Lotr ima veci replay radi deckbuildanja, ali isto tako to je stvar što me najviše odbija kod njega, jer provodit više vremena na deckbuildanje nego gejmanje, e fakat mi se neda...odigram jedan scenario s deckom, sve fino, idem sad igrati neki drugi s istim i ono,ne radim apsolutno niš. Imao sam poprilicu kolekciju, i sad sjedit i gledat što sve imam kombinirat, ili zujat po netu i tražit deckove, pa onda karte da to sve složim...hvala, ali ne hvala.

Kod svakog velikog 'igrača' plačaš ime bar 20-30%, nevezano bili boardgejmovi, auti, obleka ili nešto trece u pitanju.

Iako, ako gledaš starter vs starter, pa i nebih rekao da lotr ima wow, neku puno veci replayabiliti...meni ovako i onako nije pretjerano napeto 10x prelaziti isti scenario, nevezano bio to arkham ili lotr. 2-3x max i neda mi se više, arkham ipak pruža bolji doživljaj u pogledu kampanje.
Usporedi Arkham za 6 godina s lotrom i mislim da nitko nece reci, e imam sve ovo i nekako mi je loš replayabiliti, s obzirom na to koliko ćeš imat svega.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
juri006
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Arkham Horror LCG

Post Postao/la Studioworks »

smurfORnot je napisao/la: 02 lip 2017, 10:52 A gle...ne kupujes u komadu nego svaki mjesec iskesiras 15e. Da je skupo...je, al realno mozes 2-3 puta preci kampanju bez beda s drugim likovima bez da ti bude dosadno.
Da, realno je to 15 eura mjesecno, ali onda jos 7 tu, 12 tamo, 8 ovdje, na kraju se skupi :D
Ali nekako me bas ta cijena odbija. Za jedan cycle si mogu kupiti sw rebellion, ta usporedba mi stalno skače po glavi haha.
Vjerojatno ću i ja odigrati prvi cycle pa sve prodatu nekome ovdje :D
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Arkham Horror LCG

Post Postao/la dendarii42 »

Ima netko da igra ovo zlo? I da pritom posjeduje revised Dunwich legacy campaign.
Htio bih iskopirati campaign book ako ga je netko voljan posuditi. Ja sam kupovao stare pojedinačne packove pa mi je ta kampanja na odvojenim papirima, što je malo nepraktično.
Gugl mi je izbacio jedan pdf, al vidim da su to zapravo obihvaćeni ti papiri (čak mi se čini da ni format nije A4), a picajzla u meni bi to htjela u novom izdanju.
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Arkham Horror LCG

Post Postao/la ratnip »

dendarii42 je napisao/la: 15 kol 2023, 18:11 Ima netko da igra ovo zlo? I da pritom posjeduje revised Dunwich legacy campaign.
Htio bih iskopirati campaign book ako ga je netko voljan posuditi. Ja sam kupovao stare pojedinačne packove pa mi je ta kampanja na odvojenim papirima, što je malo nepraktično.
Gugl mi je izbacio jedan pdf, al vidim da su to zapravo obihvaćeni ti papiri (čak mi se čini da ni format nije A4), a picajzla u meni bi to htjela u novom izdanju.
PDF-ovi svih kampanja su dolje pod Support/Rules:

https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... card-game/
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Arkham Horror LCG

Post Postao/la dendarii42 »

ratnip je napisao/la: 15 kol 2023, 22:45
dendarii42 je napisao/la: 15 kol 2023, 18:11 Ima netko da igra ovo zlo? I da pritom posjeduje revised Dunwich legacy campaign.
Htio bih iskopirati campaign book ako ga je netko voljan posuditi. Ja sam kupovao stare pojedinačne packove pa mi je ta kampanja na odvojenim papirima, što je malo nepraktično.
Gugl mi je izbacio jedan pdf, al vidim da su to zapravo obihvaćeni ti papiri (čak mi se čini da ni format nije A4), a picajzla u meni bi to htjela u novom izdanju.
PDF-ovi svih kampanja su dolje pod Support/Rules:

https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... card-game/
Odlično! Hvala 🤓
slika
Odgovori

Natrag na “Ostali, manje zastupljeni LCG”