Igre za parove

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Igre za parove

Post Postao/la sim4 »

Pitanje za vas što često igrate igru u paru sa svojom boljom/lošijom polovicom koje bi vam bile top igre za takve scenarije? Preferirate li neke coop igre, nešto kompetitivno ali laganije ili može i teške konflikte :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru sim4 za post:
mado
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Igre za parove

Post Postao/la smurfORnot »

Recimo jedna bivša je bila podosta protiv ovih vs igara, pogotovo ak se napravi neki move kojim sjebeš drugoga, co-op su ugl bile igre koje je voljela i koje smo igrali. Druga bivša je bila ok s generalno svime, nije doduše voljela neke kompliciranije igre(iako bi na neku foru cesto znala dobit...weird...). A trenutna draga(maybe future wife, who knows xD) više u biti voli ove vs igre, i nekako sam ju odgojio od maltene nekoga s 0 iskustva na nekoga tko voli medium to heavy euro gejmove. Nije toliko fan ovih co-op, jer su joj nekad kao malo jednostavne naspram ovog što igramo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 3):
madosim4sadistiko
Avatar
Oilegak
Reactions:
Postovi: 46
Pridružen/a: 11 sij 2021, 08:53
Lokacija: Vis
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Igre za parove

Post Postao/la Oilegak »

7 wonders duel, Parks, Raiders of the north sea, Lotr journeys, Tainted grail i Aeon's end u zadnje vrijeme igram s ženom i sve super funkcioniraju u dvoje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Oilegak za post (ukupno 2):
madosim4
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Igre za parove

Post Postao/la mado »

Jel pitaš isključivo za ljubavne/seksualne parove, cura/dečko, muž/žena tj da budemo uključivi mm, žž, ono/ono parove? :D ili i prijateljske?
Ovo prvo nisam nadležan jer nisam sparen trenutno. Al sam s godinama skužio da najviše volim igre samo za 2 igrača kao što su War of the Ring, The Battle of the Five Armies, Twilight Struggle, Wir sind das Volk i sl. A često su mi igre koje podržavaju više igrača najbolje baš u 2 igrača. Najbolji primjer toga mi je Race for the Galaxy. Ok mi je u više igrača, ak ipak mi je najbolja 2pl advanced :ljubav

A parovi vole igrati kako koji. Neki u dvoje vole igrati igre koje im onda ne sjedaju dobro kad je još netko u igru, kao spomenuti Race, Carcassonne, The Castles of Burgundy i sl. :thumbs

Coopi su moguće dobri ak ne želiš naljutiti bolju polovicu pa spavati na kauču ili balkonu rofl
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Igre za parove

Post Postao/la dendarii42 »

Ovisi ti o osobi s druge strane. Mislim da je 7 wonders duel ziher igra.
Moja draga i ja igramo skoro sve. Wingspan, meadow, Arkham horror lcg, gloomhaven jotl, star realms, star wars rebellion. Il joj se stvarno sviđaju il me voli više nego što je dobro za nju.
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Igre za parove

Post Postao/la mado »

dendarii42 je napisao/la: 01 pro 2021, 18:03 ...
Moja draga i ja igramo.... , star wars rebellion....
:sokiran :bravo jel oni opisani Rebellioni su bili sa njom?
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Igre za parove

Post Postao/la dlakar »

Ma on je zaboravio napomenuti kako je to imaginarna draga i da spomente igre sam sa sobom.
Sve ovisi kako šta nekome odgovara. Moja žena mrzi konflikte u igrama, a i općenito nije neki veliki ljubitelj igranja.
Jedino što trenutno prolazi su dvije igre...Castels of burgandy i Lost ruins of arnak. S time da ovu zadnju stvarno voli, pa čak i sama traži da igramo. I opet se zna naljutit kad uzmem nešto što je ona htjela ...
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 3):
madosim4sadistiko
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Igre za parove

Post Postao/la sim4 »

dlakar je napisao/la: 01 pro 2021, 18:23 Ma on je zaboravio napomenuti kako je to imaginarna draga i da spomente igre sam sa sobom.
Sve ovisi kako šta nekome odgovara. Moja žena mrzi konflikte u igrama, a i općenito nije neki veliki ljubitelj igranja.
Jedino što trenutno prolazi su dvije igre...Castels of burgandy i Lost ruins of arnak. S time da ovu zadnju stvarno voli, pa čak i sama traži da igramo. I opet se zna naljutit kad uzmem nešto što je ona htjela ...
Hahah zvuči jako poznato. Moja voli Vs igre, ali mrzi ako postoji mogućnost da se ovom drugom nešto loše u igri napravi. Primjer, voli igrat 7 Wonders Duel, ali baš se naljutila kad sam iskoristio onu opciju u ekspanziji da joj ukradem čudo :D :D
sim4
Reactions:
Postovi: 91
Pridružen/a: 27 vel 2021, 17:45
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 81 put
Kontakt:

Re: Igre za parove

Post Postao/la sim4 »

mado je napisao/la: 01 pro 2021, 17:57 Jel pitaš isključivo za ljubavne/seksualne parove, cura/dečko, muž/žena tj da budemo uključivi mm, žž, ono/ono parove? :D ili i prijateljske?
Ajde nećemo bit isključivi može i prijateljske :)

mado je napisao/la: 01 pro 2021, 17:57 Coopi su moguće dobri ak ne želiš naljutiti bolju polovicu pa spavati na kauču ili balkonu rofl
Ma treba uvijek imat neki dobar coop spreman za sljedeće igranje ako se pretjera u prethodnoj partiji. Kauč nije baš udoban :D
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2298 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Igre za parove

Post Postao/la Valsim »

Slavica i ja smo prije najviše igrali Race For The Galaxy u dvoje, trenutno je primat preuzeo Innovation sa ekspanzijama. Od kooperativnih smo trenutno na Elder Signu s raznim ekspanzijama, čisto jer se brzo postavlja i brzo posprema. Od igara smo u dvoje igrali sve i svašta. Ponajviše Lords of Waterdeep, Trajan, 51st State, Legendary Encounters: An Alien deck building game, Twilight Struggle, Underwater Cities, Arkham Horror LCG, Arkham Horror 2nd edition, Star Trek Deck Building Game: The Next Generation...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
madodendarii42
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”