Priče iz kripte

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Priče iz kripte

Post Postao/la Valsim »

Koja vam je najužasnija nezgoda koja vam se dogodila s nekom igrom? Svatko od nas je morao barem jedanput u svom životu barem slučajno zaliti tekućinom rasprostrtu igru na stolu. No kome je pošlo za rukom slučajno zapaliti igru, slučajno izbaciti igru s 13 kata, ostaviti malom djetetu ili kućnom ljubimcu za žvakanje? Iznenadite nas svojim nezgodnim iskustvom :) . Let the horror begin :o .

Pa da krenem. Bok svima, moje ime je Mislav i ispričat ću vam svoje igraće traume. Jedna od prvih se zbila tamo negdje pred proljeće 2013. godine, taman sam krenuo češće dolaziti u igraonicu u Bogovićevoj, i taman sam svježe kupio tada noviju ediciju igre Betrayal at the House on The Hill. Ne mogu se sjetiti u koliko igrača smo igrali, ali sjećam se da je prostor bio "full house" i da smo bili zgurani u kutak za najmanji dostupan stol. Stariji će ga se sjetiti kao mjesta gdje su Matej i Igor znali najčešće igrati Netrunner. Uglavnom glavna akterka naše priče je bila Slavica, drugi akter je bila čaša pive. Nismo još uvijek počeli hodati zajedno, ali simpatije su definitivno već bile tu. Prilikom dodavanje jedne od karata preko stola, poletjela je i čaša s pivom. Piva nije došla u doticaj s niti jednom kartom, ali je pošteno zalila 70% igraćih pločica. Naravno svi smo odmah brzo reagirali i krenuli sa salvetama upijati tekućinu i spašavati što se spasiti da. Slavica se obilato ispričavala, a ja sam hinio samokontrolu. Al ajde rekoh događa se i najboljima. Sve smo uspjeli koliko toliko srediti i nastaviti igru. Samo da bi desetak minuta poslije ponovno Slavici poletjela čaša s pivom preko čitavog stola. I ponovno smo odmah svi skočili i krenuli sa spašavanjem, Slavica ponovno s isprikama pomalo se smijući sama sebi, dok sam ja zavaljen u stolici gledao preda se u prazno. Ako je ikad bilo ikakve iluzije da bi nešto moglo biti između nas dvoje, mislim da je tada bilo najviše u opasnosti :D .

Druga velika nezgoda se dogodila otprilike godinu i pol dana poslije u Slavičinom iznajmljenom stanu u Utrinama. U posjeti nam je bio Toni iz Splita i dokasno smo igrali Star Trek Deck Building Game: The Next Generation. Oko 2 u noći nakon ne znam koje partije, zaključili smo da nam umor ne dozvoljava daljnju zabavu. Gledali smo par sekundi sve rasprostrte karte po stolu i vijećali oko toga koliko imamo snage pospremiti sve to. Ipak nismo imali pa smo ostavili tako na stolu. Problem je bio što je sa Slavicom tada živjela i mačka Lili, vrata kuhinje gdje smo igrali su ostavljena otvorena, a netko je ostavio punu kriglu vode na stolu. Ocke mislim da znate u kojem smjeru ide dalje priča. Iduće podne kada smo se napokon probudili karte su plivale u vodi. Nakon sušenja svaka je ostala sfrkana i izvinuta na svoj osebujan način, te je igra postala gotovo praktički neuporabljiva. Govorimo o deck buildingu gdje je prisutno gotovo konstantno miješanje karata, a svaka karta je dobila svoj unikatan oblik.

Treća nezgoda zapravo i nije bila nezgoda u pravom smislu, ali je bilo nešto najužasnije što sam ikada vidio :shock: . DDI u Petrinji, nisam siguran 2016. ili 2017. godine, negdje u kasnu jesen. Bilo je već predvečer i stigle su nam pizze koje smo naručili. Taman smo mislili pauzirati od partije Forbidden Desert, no kako smo bili usred najveće napetosti ekipa je inzistirala da igramo i jedemo. I dok je većina nas maksimalno pazilo i koristilo ubruse, jedan momak je u istoj ruci držao igraće karte i komadić pizze. U jednom trenutku smo tako imali sliku pred sobom umaka pizze kako se polako slijeva niza prste i na karte. U trenutku kad je i sam skužio od naših preneraženih faca, samo je nonšalantno obrisao kartu o dekicu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
dadomado
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Priče iz kripte

Post Postao/la grof »

Trenutno mi jedino pada na pamet jedna oproštajka od naše kartaške igre https://boardgamegeek.com/boardgame/3955/bang.
Klinci su išli u osnovnjak i mi smo ljetovali u Punta Skali kod nekih ljudi iz Zadra koji su također imali klince. Evanđelisti kakvi jesmo pokušali smo i njihovu dječicu pridobiti na društvene igre, pa su Dixit i Bang bili u pogonu.
Uglavnom, evangelizacija baš i nije bila uspješna, pa su se tako spomenuti Bang našao na poprištu zločina kao kolateralna žrtva, a par tjedana kasnije stiže nam i kovertica u sandučić. U njoj je bila na četvrtine presavijena jedna karta iz Banga! :shock: :sokiran
Više se nikada nismo čuli ni vidjeli s tim ljudima.

Do slijedećeg sjećanja...
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 4):
dadomadoChupkaValsim
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Priče iz kripte

Post Postao/la Minsc1610 »

Ja imam priču iz kripte ali sa dobrim završetkom. No i dan danas mi prolazi glavom kako je moglo biti.

Malo uvoda - Mene je u igranje uvukao moj sin - bio je devet godina kada smo kupili našu prvu društvenu igru Talisman 4th Edition. Već za par mjeseci otišli smo na našu prvu boardgame konvenciju u Osijeku pod organizacijom Titan Klub Atlasa čiji smo članovi još i danas. Odmah smo se učlanili i svakog petka igrali igre kao sumanuti. On je bio tamo jedno od rijetke djece, no kako je iznimno bistar i inteligentan moj je glavni partner za igranje i igramo stvarno sve i svašta često puta ravnopravno (igre koje skužim da mi ne može parirati redovno prodam ili zamijenim).

Uglavnom, sad neugodnjak. Kako dijelimo prostor za igranje sa mjesnom podružnicom članova HDZ-a i svaki put kad oni imaju svoj miting mi ili otkažemo druženje ili nas gurnu u par manjih prostorija. Na jednom od naših okupljanja petkom dogodilo se da je bio hadeze miting i da su slavili nešto štatijaznam njihovo - pa je bilo klope, pića i sve je smrdjelo po petroleju koji je podgrijavao svu tu klopu. Mi smo se u ogromnom broju skupili u manjoj prostoriji i igrali u strašnoj gužvi, vrelini i da prostite smradu (jer petrolej je smrdio ajme, a i tjelesni mirisi 25 ljudi zbijenih u prostoriju od kojih 30 kvadrata dok se soba grije (jer je bila zima) su sigurno bili vrlo "živopisni".

Igrali smo dvije igre, krenuli treću kad sam skužio mog sina preko puta mene kako je bijel kao papir. Pitao sam ga jel ok. On je rekao da nije baš i da mu treba zraka. Izjurili smo iz sobe u hadeze miting a sinu je počelo iz usta polako navirati, tako da smo se sjurili dolje i u onom trenutku kad sam otvorio glavna vrata on je ispovraćao cijeli ulaz u zgradu.

Ja sam idućih petnaest minuta nosio kante vode i ispirao nered koji je ostao iza njega. Malac se oporavio brzo i rekao mi tata ajmo mi kući igrat ćemo se neki drugi petak. Pozdravili smo se sa svima a meni je u glavi prolazilo cijelo vrijeme što bi bilo da sam ga skužio pol minute kasnije. Sve te igre, raširene svuda i posvuda, skupe i sjajne, kickstarteri - a moj malac kao iz egzorcista šiba po njima kao šmrkom.

Uglavnom ovo je jedna lijepa i pozitivna priča koje je mogla završiti puno drugačije. Živjeli!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post (ukupno 5):
dadorealukamadoChupkaValsim
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Priče iz kripte

Post Postao/la grof »

Uhhh, ovo je bilo vruće. Srećom pa je dobro prošlo i po tvog malca i po igre na koncu.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Priče iz kripte

Post Postao/la grof »

E @Valsim zašto je ova tema nepravedno tu, pod Razno a ne pod O igranju...?? Pa i ovo je tema o igrama. Ja bih to šaltao tamo.

EDIT:
Riješeno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Valsim
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Priče iz kripte

Post Postao/la dendarii42 »

Nije drastičan slučaj, ali...
Pred koju godinu nabavio El Grandea i donio ekipi u Kutinu na igranje. Frendu kod kojeg igramo u to vrijeme došetao neki omanji pas kojeg je on počeo hraniti dok ga ne udomi. I tako mi igramo neku igru u podrumu dok El Grande čeka na kauču, a pašče se šeće okolo i njuška.
Odjednom se iz smjera kauča začuje "hrsk hrsk". Pogledam što je, a malo đubre mi naravno glođe kutiju. Nasreću nije došao do komponenti, ali jedan ćošak sam morao pokrpati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 3):
dadomadoValsim
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Priče iz kripte

Post Postao/la dlakar »

Ja sam jednom naletio na tuđu dlaku u mojoj najdražoj i najskupljoj igri. Od tad mi se zgadila i više ju nikad nisam zaigrao.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Priče iz kripte

Post Postao/la realuka »

Umalo nadrapao

https://boardgamegeek.com/boardgame/269 ... tiefenthal

Uglavnom tek kad sam kupio 3D printer na UV smolu krenuo sam printati svašta na svakakve načine, i isprintao sam 1st player kriglu, šuplju da uštedim na smoli, ali kako sam bio teški početnik nisam probušio rupe da višak smole iscuri iz printa. Jedan dan je @Papaver bio na game nightu reko je kako mu je predobra ta krigla, i ja reko ajde evo ti naša isprintam si ja novu. Otvaram kutiju, plastična krigla izgleda kao što sebe zamišljam kako bi izgledao da pojedem još nešto nakon Božićnog ručka (ali nakon onog 117. kolača), raspuknula se ko prišt na leđima, tekuća smola koju nije baš preporučeno dirati golim rukama po cijeloj kutiji. Srećom da je takva igra da je sve u vrećicama, jedan cardboard je nadrapao jedino, posušio ga pod UV svjetlosti, ništa se ne kuži, jedino kutija ima tragove smole iznutra.

Druga nesreća, @Papaver bio u glavnoj ulozi, skoro da je trebao dobiti kriglu prije nego kaj se raspuknula.

https://boardgamegeek.com/boardgame/184 ... ny-kingdom

Uglavnom dogodilo se tokom setupa, trknula se kava po cijelom boardu, nije došlo do kartica jer ničeg još drugog nije bilo na stolu, i ja sam nekako refleksno zgrabio ploču i stresao kavu po podu i brzo smo sve izbrisali tako da zapravo nije bilo nikakve štete.

Jednom proliveno piće po Dixitu, po 3 kartice ali otišle na sušenje i sad ih iskreno nebi mogao samo tako naći koje su to 3.

Jednom je jedna frendica uhvaćena da piga/označava kartice od Exploding Kittensa.....to je neka druga vrsta kripte i paralelnog svemira.

I netko nam je zubima zagrizao karticu od Wingspana, preko sleevova srećom. Nikada u blizini naših igara nije bio netko mlađi od 20 godina i zagriz je zaista od odrasle osobe.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 3):
dadofrastarcmado
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Priče iz kripte

Post Postao/la mado »

Koje su ovo sve horor priče. Ja se sjećam samo jedne pive i Alhambre. Naravno da sam upozoravao da se pazi sa tekućinama i igrom. Naravno da me se nije slušalo. Naravno da onda pripitost i nezgodan pokret rukom završe prolivenom pivom po kartonskim pločicama Alhambre :facepalm i naravno da je karton veliki pivoljubac, toliko da se rasvjetao od oduševljenja. Srećom nije bila moja Alhambra u pitanju :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 2):
dadoValsim
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Priče iz kripte

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

:D

Dakle, strašno, strašno! Ja mislio sam strine mi da će biti općeg zgražanja na to što kao dopuštamo piće blizu. Realno, tko je TOLIKI nazi da bi izbacio iz kuće nekog jer se usudi piti blizu? Trudimo se minimizirati rizik, ali uvijek je veći od 0.

Samo ću nadodati da tim Arhitektima mojim fakat nije bilo suđeno. Krenulo je sve tako što je beba u jednom trenutku sjedila tati u krilu i dohvatila se jedne karte i pošteno ju savinula, toliko da me malo srce zaboljelo. Ja budala mislio to je to, gotovo, igra je oštećena nepovratno. Naivna budala.

Poplava je samo zapečatila sudbinu. Ajde istini za volju da su karte bile u sleevovima bio bih ih u stanju odlijepiti od stola, osušiti, ispeglati, ne bi bilo tolike štete. Ostao sam bez novca, ali njega ionako ima na sve strane. Ostao sam bez player boarda jednog, fine, i to bi se dalo popraviti ima botova našao bih koje su Terezine special moći pa nalijepio ili imao pored... Main board, ah, možda bi se i dao spasiti. No ovako kada sam vidio devastaciju i karte koje se naočigled ili frču u U shape ili raspadaju naočigled jednostavno mi se nije spašavalo ništa... Da pušim bio bih zapalio i gledao kako se svi uzjebavaju i mopaju vodu i sve, iskreno nisam ni prstom mrdnuo, samo sam gledao...
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
mado
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”