Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la realuka »

S ovom ću se malo pohvaliti :D

Uglavnom Vindication je jedna od naših prvih igara i jako ju volimo i smo ju igrali pa kad se uključe svi moduli imaš 4 do 5 akcija na potezu koje se mogu raditi u bilo kojem redoslijedu i to malo bude kaotično jer ponekad zaboraviš što si sve napravio na turnu, pa sam ja jednostavno napravio pločice u kojima označiš koju si akciju napravio svaki turn pa nema brojanja po prstima što jesi što nisi svako malo.

slika

Objavio sam to u Vindication grupi na Facebooku i još neki ljudi su komentirali da su napravili slično i Orange Nebula (daleko najinteraktivnija boardgame kompanija s kojom sam se susreo) su odlučili uključiti to u The Archive (big box) tako da mi uskoro dolazi i upgrade mog upgradea :D

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 9):
Mago de UmagokovacuZorzysadistikoPapaverChupkaM0bylogOSblahblah
Avatar
Chupka
Reactions:
Postovi: 40
Pridružen/a: 09 sij 2019, 23:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 66 puta

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la Chupka »

kovacu je napisao/la: 21 stu 2021, 22:19 Ovo ti fantasticno izgleda
Jesi razmisljala da se tkanina proteze i na rubove kutije da kocka ima blazi udarac sa rubom?
Tnxy, nisam razmatrala tu opciju jer mi nije bilo potrebno toliko utišavanje za ovo „putno“ izdanje, al za onaj teški metalni set kockica bi mi vjerojatno dobro dosla cijela obložena kutija jer su baš „rompalice“ :facepalm :lol:
ratnip je napisao/la: 21 stu 2021, 22:45 Za praćenje kampanje nema bolje od Arkham Cards aplikacije, ne samo da sve automatizira, nego se i integrira sa ArkhamDB-om i ažurira deckove, prati Chaos Bag, skriva spoilere, navodi errate, ima odds calculator, ma sve... mi više ne možemo zamisliti igranje igre bez nje.
Slažem se, odlična je app i koristim je, iako možda najviše za isprobavanje i spremanje deckova za buduće igre. Za ostalo ipak češće dajem prednost opipljivim materijalima ako su dostupni, sviđa mi se ta tehnološka neovisnost materijala za igru :-D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Chupka za post:
ratnip
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la realuka »

Početak priče s ovog linka

viewtopic.php?f=8&t=9372&p=78136#p78136

je završio ovako :D

slika

Našao model negdje na netu, uglavnom znam da je to 3D replika dostupna za print od Cleopatra's Needle koji stoji sad u New Yorku u Central Parku negdje. Evo link https://en.wikipedia.org/wiki/Cleopatra ... York_City)

Na kraju, jedini imam obelisk koji liči onome sa naslovnice :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 5):
tanelornmadoPapaversadistikoblahblah
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la M0by »

https://boardgamegeek.com/boardgame/260 ... eon-mayhem i ekspanzije dolaze s ovim super tankim tokenima koji su nezgodni za koristenje, no ako dodamo plasticne tokene iz jeftine spoji 4 igre, malo ljepila, crne boje za rubove i prozirni lak, moze se napraviti nesto sto je lakse dignuti, izgledaja bolje i lakse se vrti po ruci.
Uz glavnu igru i dvije ekspanzije dobije se dovoljno srca za zaljepiti ih s obje strane i na kraju zavrsiti s 17 tokena.

Za pracenje zivota dobiju se jednako tanki tokeni ali umjesto srca su glave likova cije karte koristite, za to koristim ove super metalne tokene iz Harry Potter igre.

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru M0by za post (ukupno 4):
madorealukaZorzyChupka
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la kovacu »

Mozda nije direktno poboljsanje igre, nego samog igranja. Playmatovi.
Vidio sam da ljudi kupuju ove neoprene koje prebace preko cijelog stola, al dosta je paprena cijena tako neceg.

Neki dan na redditu bila neka tema kao preporuka stvari koje vam poboljsaju game iskustvo i nekoliko ih je spomenilo da umjesto neoprena il kupe joga mat ili one puzzle podne koje su od mekog materijala pa onda od toga naprave svoj playmat sto je onak super ideja.

Jel probao netko tako nesto ?
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

nisam, ali htio bih! Dakle dekice i raznorazni ručnici od flisa (Decathlon ima neke za "surfere" koji su sasvim oke) su mi super, ali baš bih htio imati neku takvu podlogu poput neoprena ili nečeg gumiranog. S obzirom da sam jako trapav i ne da mi se trošiti lovu na DIY koji ću sjbt nisam se odlučio na pravljenje ičeg svog :) Zapravo čekam da kupim neki stol koji nije ovalni da mogu imati normalne dimenzije jer pored svega još da moram krojiti nešto za elipsoidne oblike, e bogme nemeže...

onomad sam obilazio krojače i metražu po Dubravi i ispitivao za neopren. Nitko nema ništa što nama treba, jedino što imaju je scuba materijal koji je ful tanak. Ideja mi je bila napraviti prekrivač koji bi bio ili scuba našivena na flis ili flis u sendviču od scube, ali to potrebuje šavove i površina neće biti skroz flat onda. Ako porubiš samo, onda imaš "navlaku za poplun" koja će se gužvati odnosno samo rubovi su zašiveni a ostalo slobodno što će stvarati nabore :P

ENIVEJ onda me zaboljela glava i ostavio sam sve u materinu da ode jer osim što ni sam nisam znao što želim, ni gospodične u tim trgovinama nisu znale što želim, ne da nisu znale nego su me gledale kao da pričam svahili. Valjda ako nije zavjesa ili stolnjak it does not compute...
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la docich »

Ja prepprucam ovo. Mislim da se zove filc ili flis. Brkam te pojmove. Kupio po mjeri i ispalo me 60kn za moj stol. Jedina je mana ako imas macku kao ja sta se tesko skidaju dlake. slika

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post (ukupno 2):
Denikovacu
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la grof »

Mi igramo na nekoj tankoj dekici iz KiKa. Izgleda ko ovaj flis i mogu reći da nam je odlična.

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
kovacu
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la grof »

Moje najveće poboljšanje koje sam do sada napravo jest izbacivanje inserta iz Ganz Schon Clevera!
Sada mogu uredno u kutiju staviti i dodatni Challenge I blok, velike flomastere i stare podloške od blokova radi lakšeg pisanja.
Fantastično! Još je fantastičnije što mi je za tu ideju trebalo godine. :zamisljen

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 4):
realukaDeniDarkDefenderZorzy
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Vaša poboljšanja igri i/ili iskustva igranja

Post Postao/la DarkDefender »

grof je napisao/la: 12 pro 2021, 10:36 Moje najveće poboljšanje koje sam do sada napravo jest izbacivanje inserta iz Ganz Schon Clevera!
Sada mogu uredno u kutiju staviti i dodatni Challenge I blok, velike flomastere i stare podloške od blokova radi lakšeg pisanja.
Fantastično! Još je fantastičnije što mi je za tu ideju trebalo godine. :zamisljen
Moja poboljsanja uglavnom isto tako izgledaju. :D
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”