[Anketa] o 1. forumskom Secret Santi 2021

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja

Želite li sudjelovati ovu jesen 2021. u 1. hrvatskom BGG Secret Santi?

Anketa je završila: 09 lis 2021, 11:18.

Da
20
54%
Ne
17
46%
 
Ukupno glasova: 37
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Forumski BGG Secret Santa 2021

Post Postao/la mado »

Potvrda slanja na mail definitivno :thumbs sve trgovine imaju mogućnost da je adresa kupca različita od adrese za slanje. Santa bi na određeni mail morao poslati potvrdu kupnje i slanja koju dobije od shopa. Ili ako kupuje igru osobno, pošalje fotku paketa s vidljivom adresom. BggSS tu obavezu ima već par godina.

A ovo za nove account nije loša ideja. Znači svježe otvoreni računi ne mogu sudjelovati, eventualni ako imaju dugo otvoren profil na bggu tj tamo se vidi da su pravi gejmeri + da se predstave u podforumu "Članovi upoznavanje" viewforum.php?f=79? szbunjen

Zadnji petak ovaj studeni je 26.11. Znači bilo bi ok otprilike da primamo prijave 15-21.11. Onda u ponedjeljak 22.11. ide dodjeljivanje targeta.

Preklapamo se s BggSS, postoji mogućnost da ti bgg Santa istu igru koju ti pošalje i forumski Santa, al tu nemam neko rješenje. Napuniti wishlistu sa što više igara pa je ta mogućnost manja? Prodati ili pokloniti duplikat? szbunjen
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3543
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1535 puta
Kontakt:

Re: Forumski Secret Santa 2021

Post Postao/la Shich »

Možda ipak malo pomaknuti vremenski? Ako je za međunarodni rok slanja 1.12., možda tek onda početi s našim. Ipak smo u istoj državi pa bi logistika trebala biti jednostavnija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post:
mado
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Forumski Secret Santa 2021

Post Postao/la mado »

Shich je napisao/la: 18 lis 2021, 15:37 Možda ipak malo pomaknuti vremenski? Ako je za međunarodni rok slanja 1.12., možda tek onda početi s našim. Ipak smo u istoj državi pa bi logistika trebala biti jednostavnija.
Može i tako.
Prvotno sam htio prijave kod nas 1-7.12., a dodjeljivanje targeta 8.12. tek, tako da bi bili 1 mjesec iza BggSS. Onda sam se sjetio crnog petka i tih popusta pa zato povukao to pitanje sa ranijim datumima.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Forumski Secret Santa 2021 - priprema

Post Postao/la mado »

:hepihepi
Sve ćemo raditi preko bgga, upravo dobio odgovor od Octaviana :thumbs
Ja pitao:

I have questions about creating an geek exchange. If I create one, like for local Secret Santa for my country, does it automatically assign targets on specified date? Does it have secret communication with your santa/santee, meaning possibility to sent message without seeing the sender like BGG Secret Santa has?
Is it free to use, if not how much does it cost?

A on kaže:

It is absolutely free to use!

The person who creates the exchange has a number of links to control the various stages, such as when registration opens, when it closes, making the matches, etc.

All GeekExchanges include the option for anonymous messaging through the exchange page, just like BGG Secret Santa.

Let me know if there is anything else I can help with.

:hepihepi
Znači tamo ćemo se prijaviti, sustav će dodijeliti target pa mogu i ja sudjelovati, imamo i anonimno dopisivanje sa svojim targetom i Santom, e baš sam oduševljen. Bgg rulez :ljubav
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 7):
frastarcShichValsimBojan1983tanelornAntomonsadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Forumski Secret Santa 2021 - priprema

Post Postao/la sadistiko »

Sad me jedino malo brine da se stvarno ne dogodi da ako se prijaviš i na BGG santu i našeg kvazi BGG santu ne dobiš dvije iste igre
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Forumski Secret Santa 2021 - priprema

Post Postao/la mado »

sadistiko je napisao/la: 19 lis 2021, 14:59 Sad me jedino malo brine da se stvarno ne dogodi da ako se prijaviš i na BGG santu i našeg kvazi BGG santu ne dobiš dvije iste igre
Prodaš 1 kopiju ako se to dogodi/pokloniš nekome + neće. Krenut ćemo 1mj poslije bgga pa bi vjerojatnost za tako nešto trebala biti minimalna. :thumbs
Dodano naknadno: bgg je uveo obavezu ove godine da do 1.12. moraš poslati dokaz poslanog paketa tj tracking info:
Send tracking info to your target by December 1st
Dobro izreklamirajte domaće trgovine tj u profilu i pod special instructions kod prijave zalijepite popis hr trgovina + onaj shipping info za Hrvatsku. Trebali bi tako svi dobiti poklone s bgga do najkasnije 7.12.

E baš sam shvatio da će naš Secret Santa biti secretniji od bggovoga. Tamo svi dobiju prikladni microbadge pa u teoriji možeš ići pogledati listu od njih dvije tisuće i nešto, te vidjeti tko sve sudjeluje. Ovdje ću samo ja vidjeti listu svih prijavljenih :geek: moram skužiti kak promijeniti svima shipping adresu u moju, prodati onda sve primljene igre ovdje u oglasniku i pobjeći na Havaje sa tim novcima :twisted:
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Minsc1610
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Forumski Secret Santa 2021 - priprema

Post Postao/la Butch »

Ja bih se prijavio da se rijesim igara koje mi ne trebaju. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post:
mado
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Forumski Secret Santa 2021 - priprema

Post Postao/la mado »

Dobre vijesti za forumskog Santu. Prije to nisam vidio, al sad kod svog targeta na dnu vidim podatak: Other users with this target i ime Exchange na kojem moj target još sudjeluje. Kontaktirao sam tog drugog Santu tak da ne pošaljemo istu igru targetu.

Znači nema brige za našeg Santu za duple kopije iste igre. Samo treba provjeriti sa BGG Santom jel već poslao poklon i kaj točno. :thumbs
Prijave sam mislio otvoriti 15.11. A onda 1.12. kreće dodjela i zabava.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 6):
neochdadoBojan1983DeniAntomonblacx
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Forumski Secret Santa 2021 - PRIJAVE USKORO

Post Postao/la mado »

Krećemo s otvaranjem prijava uskoro. Jel možete provjeriti upute u prvom postu? Ima kakvi primjedbi, želja, čestitki i pozdrava? Trebam još dodati kakva pojašnjenja? szbunjen

Stavio sam ovo ograničenje:
Prijaviti se mogu svi forumaši koji su otvorili račun na forumu prije 1.11.2021.
Dodatno si dajem pravo brisanja prijavljenog ako procijenim da bi mogao biti problematičan, prazan BGG profil, novi i/ili neaktivan na forumu bez da se predstavio u podforumu "Članovi - upoznavanje" viewforum.php?f=79.

Jel prestrogo, preblago? szbunjen

Dobio odličnu primjedbu i prijedlog, da otvorim novu temu za Santu a ne da stalno uređujem ovak. Budem :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Bojan1983
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Forumski Secret Santa 2021 - PRIJAVE USKORO

Post Postao/la sadistiko »

ja se slažem sa svime
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
mado
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”