Što i kako nakon partije?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la Mago de Umago »

Ma salim se, naravno da prokomentiramo partiju, ali ako znam da je sugovornik onaj gore navedeni onda pokusam to smanjiti na najmanju mogucu mjeru. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 2):
frastarcCrazyBunnyGuy
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la Papaver »

realuka je napisao/la: 09 kol 2021, 22:25
DarkDefender je napisao/la: 09 kol 2021, 22:18
Zadnji primjer je Draftosaurus. Rekao bi covjek: sto tu imas analizirati. Pa smo promijenili pravilo da svatko ima pravo ignorirati kockicu kad je on rolla. Umjesto toga imam svatko jedan zetoncic pa svatko ima pravo ignorirati kockicu jednom po partiji. Kad god mu odgovara.
@Papaver evo, vidiš kako jednostavno i dobro riješenje protiv najsotonskije kockice ikada

Što se tiče teme, ja volim prokomentirati kaj je tko mogao bolje, a cura baš i ne, al kad joj dam neki konstruktivan savjet prihvati ga s podignutim nosom i onda ga đubretarski iskoristi u sljedećoj partiji.
Mislim da ovo još pogoršava najbezobrazniju kockicu u povijesti igara. :lol:

Mi inače redovito komentiramo partije nakon težih igara, to je zanimljiv način da se završi game night i drago mi je vidjeti da ljudi raspravljaju jer to znači da im je stalo. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
realuka
slika
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 155
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 398 puta
 pohvaljen: 181 put

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la Zorzy »

Rijetko kada su analize, analiziramo najčešće i podugo nakon što smo igrali nešto online. IRL rijetko kada. Valjda jer tokom igre prokomentiramo što nas muči. Nakon nekih igara sam samo sretan što je završilo (Arkham Horror npr.). Pa uglavnom ne raspravljam previše. A dovoljne su i dvije partije Waterdeepa da mi je mozak van funkcije nakon njih. Kako bi tek reagirao na nešto daleko kompleksnije ne znam, vjerojatno bih i prije kraja igre bio za niš. Ako se pak pokrene što nakon partije to ne bude dulje od kojih 5 min analiziranja. Moji su kompetitivni bunch. Veselje i trljanje o nos drugima od strane pobjednika i poraženo mrmljanje ostalih. Pogotovo ženskog dijela grupe. Conan style. To crush your enemies, to see them driven before you, and to hear the lamentations of men around the table.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Zorzy za post (ukupno 2):
CrazyBunnyGuyAntomon
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la Butch »

Meni je prezabavno komentirati igru nakon odigrane partije.
Volim proci kroz strategije, obrate, potencijalne playeve itd.

Mislim da je to dobra prilika da se svatko jos vise upozna sa igrom, da vidi sto je krivo radio, stekne ideje za nove strategije, i da se na taj nacin poboljsa.
Igre su zabavnije kad su svi na istoj razini.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Butch za post (ukupno 2):
priroda15CrazyBunnyGuy
Avatar
Vihor
Reactions:
Postovi: 39
Pridružen/a: 28 sij 2021, 01:12
Ima zahvala: 110 puta
 pohvaljen: 80 puta

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la Vihor »

U mojem idealnom svijetu nakon svake sesije postojao bi predviđen prostor za diskusiju, razmjenu dojmova i mišljenja, pa makar to bilo samo par neobaveznih rečenica.

Naravno, katkad to jednostavno logistički nije izvedivo, a katkad je igra toliko dobro poznata da igrači nemaju potrebe baš svaki puta otvarati raspravu. Neki pak jednostavno nisu tome skloni, što je sasvim u redu. Osobno tijekom igranja imam običaj praviti male mentalne zabilješke o određenim zanimljivim potezima ili prekretnicama u partiji koje bih mogao spomenuti nakon što završimo. Pohvaliti nečiju taktiku ili istaknuti zabavan obrat. Imam osjećaj da time čin igranja i vrijeme koje smo upravo proveli zajedno dobiva više na značaju.

Nismo se okupili samo zato da bismo ubili vrijeme, skrenuli si pažnju od životnih briga i svakodnevice, nego da bismo si obogatili dan. Igranje je, na kraju krajeva, radostan čin. A tu radost volim podijeliti, ako je to moguće, i barem je još malo održati na životu prije nego se raspline.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vihor za post (ukupno 8):
juri006realukakockicapriroda15sadistikoValsimStipsmljeko
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la Deni »

volim prokomentirat, ali više sa strane dizajna, mehanika i ukupnog dojma gameplaya. popričamo o dobrom i lošim stranama igre te povučemo paralelu sa sličnim igrama pa prebacimo razgovor na igre koje još nismo probali :D
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la dendarii42 »

Moglo bi pod smiješne slike i videje, al mislim da se idealno uklapa ovdje.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
kovacu
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Hahahahahahahha, ta karta bi morala biti dio svakog decka svake igre koja deckove ima! :D

Puno vas, vidim, voli nekakav razgovor poslije, naravno ni sam nisam mislio na traktate poslije partije, ali koja riječ ili dobronamjerna psovka svakako! Čak i nakon partija Sagrade volim opsovati sočno sudbinu ili prokleti vitraj koji sam izabrao :)
Avatar
retko63
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 lip 2019, 11:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 76 puta
 pohvaljen: 51 put
Kontakt:

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la retko63 »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 09 kol 2021, 22:09 Ne mislim pri tom na "Idite vi, ne trebate pomagati, ne znate gdje što ide, budem ja!".

Mislim na razgovore koje (ne) vodite nakon što završi partija ili game night. Analizirate li igru ili partiju, imate li kakve osvrte na učinjeno, propušteno, highlighti majstorskih pokreta i zajeba i sl.? Ovisi li o čemu razina interakcije nakon partije?

Upravo smo završili partiju Underwater Citiesa (drugu ikad) i očekivao sam da ćemo imati neku diskusiju o igri, ono "mogao sam ovo ovako, uuu, ovo mi se sviđa, ovo je čudno, ovo nikako da izvedem...". Ugl, završimo partiju, on izgubi, prva je bila: "Idi pišat ako moraš, ja moram sjest..."

Toliko o analizama. :)

Gloomhaven, giant viperi nas jbu satima, na jedvite jade prođemo ali jedva... Ja sav ozaren hoću komentirati izvrsne fajtove i kada smo izvukli critical hits kad je najviše trebalo, on izraz posvemašnje ravnodušnosti i "Upišat ću se, možemo li city event sutra, a moram robu iz mašine vaditi".

Ja se uživio, saživio, kupim gomilu 3D elemenata za board da nam bude pretty, on razmišlja o faking ručnicima koje treba povješati?! :)

Eto, kako kod vas? :)

P.S. voli on igrati stvari, jako, samo ti trebaju kombinirke da iščupaš ikakve reakcije i osjećaje. ;)
Bok ! Imaš pravo što se tiće svega ovoga što si napisao.Ja ću se našaliti,a s druge strane i reći poantu svega toga što si ti rekao je : Međuljudski odnosi što se tiće komunikacije tu kod nas u Hrvatskoj su godinama već loši tako da ono,istina je krasna !
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”