Što i kako nakon partije?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Što i kako nakon partije?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ne mislim pri tom na "Idite vi, ne trebate pomagati, ne znate gdje što ide, budem ja!".

Mislim na razgovore koje (ne) vodite nakon što završi partija ili game night. Analizirate li igru ili partiju, imate li kakve osvrte na učinjeno, propušteno, highlighti majstorskih pokreta i zajeba i sl.? Ovisi li o čemu razina interakcije nakon partije?

Upravo smo završili partiju Underwater Citiesa (drugu ikad) i očekivao sam da ćemo imati neku diskusiju o igri, ono "mogao sam ovo ovako, uuu, ovo mi se sviđa, ovo je čudno, ovo nikako da izvedem...". Ugl, završimo partiju, on izgubi, prva je bila: "Idi pišat ako moraš, ja moram sjest..."

Toliko o analizama. :)

Gloomhaven, giant viperi nas jbu satima, na jedvite jade prođemo ali jedva... Ja sav ozaren hoću komentirati izvrsne fajtove i kada smo izvukli critical hits kad je najviše trebalo, on izraz posvemašnje ravnodušnosti i "Upišat ću se, možemo li city event sutra, a moram robu iz mašine vaditi".

Ja se uživio, saživio, kupim gomilu 3D elemenata za board da nam bude pretty, on razmišlja o faking ručnicima koje treba povješati?! :)

Eto, kako kod vas? :)

P.S. voli on igrati stvari, jako, samo ti trebaju kombinirke da iščupaš ikakve reakcije i osjećaje. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
retko63
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la Mago de Umago »

Ja iskreno ne volim previse te razgovore jer se uglavnom svode na "Da mi nisi uzeo to i to tada i tada ja bi imao to i to i to bi bilo 5000000 bodova i tu sam popusio pobjedu."
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ehehehe, pa dobro, ajde, to može biti mučaljivo, slažem se, no brate mili jednu do dvije rečenice o aktivnosti na koju smo upravo utukli dva i po sata. :) Kod nas je uglavnom, "jel gotovo, mogu sad ić prat suđe?" :)
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la DarkDefender »

Ovisno o igri i ekipi. Ali kad se skupi prava ekipa onda obavezno ide analiziranje. Sto bude super zabavno, ali nekad malo pokvari neke igre. :)

Tako smo igrali Amerigo pa smo na kraju izracunali da se crne kockice uopce ne isplati uzimati. Ali zato za svaku drugu igru imamo neki house rule. Nekad sitan, nekad malo veci.

Zadnji primjer je Draftosaurus. Rekao bi covjek: sto tu imas analizirati. Pa smo promijenili pravilo da svatko ima pravo ignorirati kockicu kad je on rolla. Umjesto toga imam svatko jedan zetoncic pa svatko ima pravo ignorirati kockicu jednom po partiji. Kad god mu odgovara.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
realuka
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la realuka »

DarkDefender je napisao/la: 09 kol 2021, 22:18
Zadnji primjer je Draftosaurus. Rekao bi covjek: sto tu imas analizirati. Pa smo promijenili pravilo da svatko ima pravo ignorirati kockicu kad je on rolla. Umjesto toga imam svatko jedan zetoncic pa svatko ima pravo ignorirati kockicu jednom po partiji. Kad god mu odgovara.
@Papaver evo, vidiš kako jednostavno i dobro riješenje protiv najsotonskije kockice ikada

Što se tiče teme, ja volim prokomentirati kaj je tko mogao bolje, a cura baš i ne, al kad joj dam neki konstruktivan savjet prihvati ga s podignutim nosom i onda ga đubretarski iskoristi u sljedećoj partiji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post:
DarkDefender
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la dlakar »

U ekipi uvijek nabacimo koju misao o igri, imamo čak i dežurnog analitičara koji uvijek zaključi da je trebao bit prvi samo da je imao još 16 poteza više do kraja partije. Doma sa ženom ne analiziram ništa, ne čeka ni da pospremim igru. Ustane se i ode radit nešt svoje. Ali ja sam svjestan da ona to odigra samo radi mene....da se čovjek zapita... 😁
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1247
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1192 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la Antomon »

Uvijek prokomentiramo odigranu partiju, nekada se više, nekada sa manje analize. Ako je netko bez komentara, to je uglavnom znak da igru nije nimalo doživio (niti pozitivno niti negativno) nego je završio partiju radi drugih.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 2):
kockicajuri006
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 702
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 812 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la dendarii42 »

I like to snuggle.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

dendarii42 je napisao/la: 10 kol 2021, 00:10 I like to snuggle.
Nakon 11 godina mraka sve postane samo jedan ajtem na popisu... ;)

U principu, da, kad igramo doma sami partije su uglavnom uglavljene između kućanskih poslova, da ne govorim da imam pogled ravno na zečju sernicu s mjesta gdje sjedim pa znam što još moram pomesti kasnije... ;)

Inače, ja sam isto sklon dobronamjernim savjetima jer ono, nije mi fora kad se pokunji i izgleda kao da sam mu familiju pobio i "ja ovo nikad neću shvatit, glup sam" (što sam skontao da je podla psihološka igra...) i onda upravo to, sljedeću partiju me samelje. To mi je napravio s Terraforming Marsom, On Marsom... ;)

No voli komentirati kad pobijedi, što mi govori da je samo sore loser jbga. ;)
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 340
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 562 puta
Kontakt:

Re: Što i kako nakon partije?

Post Postao/la frastarc »

Ovisno o grupi, nekad zna biti ono :”bas je bila dobra partija” i kratko komentiranje epic poteza koji je netko napravio. Ne idemo bas u smijeru “E da sam tamo uzeo i ovo i napravio ono”, jer to onda ode : E Al ja bi onda napravio ovo pa ovo” i dobijemo alternate time line koji

Tako da analize uglavnom završe na “odlična partija” ili “pa i nije mi ova bas nešto” ili “ono mi je totalno bio epic combo” i sve to dok pospremamo igru


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”