Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la kovacu »

Mailbox ti je usluga prosljedjivanja paketa iz Njemacke u xx zemlju. https://system.mailboxde.com/
Registriras se dobijes neki jednistveni broj i adresu i kad kupis nest u nekom shopu samo u shipping podatke ubacis to sto ti oni daju.
Ti napravno platis sve (tipa ak kupis na amazonu platis na amazon usve karticom) i paket dode na tu adresu i ovi i mailboxa ga preuzmu i stave u skladiste pod tvojim brojem i imenom. Nakon toga ti dobijes email da je xx paket dosao na tvoje ime i pojavi ti se opcija da ti oni taj paket posalju na tvoju adresu sa odabranom vrstom shippinga (ti biras) za x eura.

Korisio sam ga mnogo puta i radi perfektno i brzo. Sad sam nedavno kupio neku plocu/vinyl iz Njemacke. Shop bi me odero za 25 eura za dostavu u HR, a mailbox mi je naplatio nekih 10 eura, a paket iz tog shopa je bio sa free shippingom poslan na mailbox (kontam jer su oba u DE).Cak sam jedno vrijeme imao i premium account gdje ti oni daju da za djabe vise paketa spojis u jedan i onda shippas na svoju adresu (inace ti takvu akciju naplate dodatno). To sam bio uzeo kad smo kupili jedno 5 Kindle-ova sa amazona :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post (ukupno 4):
frastarcMago de UmagosadistikoZorzy
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 987 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la Mago de Umago »

Super fora.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Nisam razmišljao o ovome nikad, mislim, znao sam da sigurno postoji nešto, ali bio sam lijen gledati i tražiti. Sviđa mi se. :) Bankrote, here I come!
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la kockica »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 04 srp 2021, 13:53 Nisam razmišljao o ovome nikad, mislim, znao sam da sigurno postoji nešto, ali bio sam lijen gledati i tražiti. Sviđa mi se. :) Bankrote, here I come!
Za bankrot ti je dovoljno samo da direktno narucujes. :kava
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la kovacu »

kockica je napisao/la: 04 srp 2021, 14:08
CrazyBunnyGuy je napisao/la: 04 srp 2021, 13:53 Nisam razmišljao o ovome nikad, mislim, znao sam da sigurno postoji nešto, ali bio sam lijen gledati i tražiti. Sviđa mi se. :) Bankrote, here I come!
Za bankrot ti je dovoljno samo da direktno narucujes. :kava
Ovak ce ustedit koji euro pa ce mu to bit isprika da kupi jos jednu igru.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

kockica je napisao/la: 04 srp 2021, 14:08
CrazyBunnyGuy je napisao/la: 04 srp 2021, 13:53 Nisam razmišljao o ovome nikad, mislim, znao sam da sigurno postoji nešto, ali bio sam lijen gledati i tražiti. Sviđa mi se. :) Bankrote, here I come!
Za bankrot ti je dovoljno samo da direktno narucujes. :kava
Nekidan sam si naručio posljednji u nizu stripova vezanih uz tematski album benda koji slušam, nisam imao zadnji broj i godinama sam ga tražio. Na kraju su ga imali u official merch shopu u Engleskoj. Ugl, 2,5 funte strip, 6 funti dostava, ali jbga, morao sam. :) Da, stvarno mi ne treba puno da se gurnem u propast.
slemi14
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 28 srp 2021, 15:25
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la slemi14 »

Poz ljudi, planiram naruciti nesto s Game Workshop stranice te me zanima hocu li platiti porez na navedeni iznos ili je on vec uracunat u cijenu. Prvi put mi je da narucujem nesto malo skuplje (oko 80e) pa nebi htio se neugodno iznenaditi i platiti jos 50% cijene kad me carina i pdv oderu u hrv.
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la realuka »

slemi14 je napisao/la: 29 srp 2021, 13:32 Poz ljudi, planiram naruciti nesto s Game Workshop stranice te me zanima hocu li platiti porez na navedeni iznos ili je on vec uracunat u cijenu. Prvi put mi je da narucujem nesto malo skuplje (oko 80e) pa nebi htio se neugodno iznenaditi i platiti jos 50% cijene kad me carina i pdv oderu u hrv.


Ja bio od njih naručio 70ak eura, pitao ih prije kupovine kako šalju i jel salju iz EU, rekli si da šalju iz EU i da neću plaćati dodatan porez, i na kraju su mi krivim načinom poslali (tako su bar rekli) morao sam platiti carinu i porez.

Javio im se opet da mi je obračunata carina i porez i refundirali su me za taj dodatan iznos koji mi je obračunat.

Uglavnom preporučam da im se javiš i pitaš od kud šalju jer kupuješ za EU, a ako kupuješ samo boje, većinu toga ti ima fantasywelt pa prouči.
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 680 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la Killa »

Ja sam kupovao 2 puta u zadnje vrime i oba puta je došlo drito doma bez ikakve dodatne procedure (mislim da čak piše na njihovom EU dućanu da šalju iz EU i da neće biti davanja)
I malo digni cifru, mislim da je preko 90€ besplatna poštarina.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Killa za post:
realuka
velebni
Reactions:
Postovi: 17
Pridružen/a: 06 kol 2019, 13:35
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la velebni »

Naručio s element games, trebalo doć 1.6.
24.6. ja im javljam da ništa nije došlo, vele oni niš, poslat će ponovno.
25.6. javljaju da su poslali opet, a meni par sati kasnije dolazi pismo od carine da je paket za mene došao 1.6. te da imam 8 dana da dostavim račun.
Zovem ja carinu, vele oni "dada još je to tu". Rekao sam da ga mogu vratit nazad onda.
1.7. dolazi paket (to je ovaj drugi) direktno na vrata bez ikakvih troškova.
Ovi su korisnici zahvalili autoru velebni za post (ukupno 2):
realukajuri006
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”