Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la Bolindus »

Dakle, da Vam objasnim jer znam podosta o tome. Objasnit ću kao prodavaoc iz Hr. Isto vrijedi i za ostale države.

Do sad kad si prodavao robu nekamo u EU, bile su granice do koje si naplaćivao Hrvatski PDV, i ako si prošao tu granicu ( recimo Austrija je limit bio 35 000 €, Njemačka 100 000 €, Francuska 30 000 € itd. ), onda je ta država iz koje dolaze kupci, dalje zajthevala da se prijaviš kod njihove porezne i počneš plaćati porez toj državi.

e sad su uveli OSS ( one stop shop ) koji nalaže da odma naplaćuješ ( ako si prodao u prošloj godini preko 10000 € ili tekućoj ) svakom kupcu PDV koji je u njegovoj državi, i na kraju kvartala prijaviš poreznoj kolko si imao prodaja i u koje države , a onda porezne iz svake države prebiju razlike i podmire ih međusobno.

Ovo recimo sad olakšava stvar prodavačima jer ne trebaju brinut o tim stjecajnim pragovima, jedino je sranje kaj smo mi ko država s najvećim PDV om ( mislim da mađarska ima samo veći, ne da mi se sad gledat ) nagrabusili što se tiče kupovine bilo koje robe iz EU.
Do sad si iz Njemačke plaćao 19%, sad ćeš 25%, itd.

I da sad je taj prag 10 000 € kak je Shich napisao, a ovi veliki shopovi su vjerovanto to već prošli.
Odnosno, ako i nisu ove godine prošli, gleda se prošla godina , ako su u prošloj prešli 10 000 isto su morali uključiti OSS.
Jedno kad uđeš u OSS, ostaješ u tome ,makar sljedeće godine prodaš za 3€.

Eto.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bolindus za post (ukupno 8):
frastarcShichdadogrofPsyBurnrealukamadoDeni
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la Broloski »

Bolindus je napisao/la:Dakle, da Vam objasnim jer znam podosta o tome. Objasnit ću kao prodavaoc iz Hr. Isto vrijedi i za ostale države.

Do sad kad si prodavao robu nekamo u EU, bile su granice do koje si naplaćivao Hrvatski PDV, i ako si prošao tu granicu ( recimo Austrija je limit bio 35 000 €, Njemačka 100 000 €, Francuska 30 000 € itd. ), onda je ta država iz koje dolaze kupci, dalje zajthevala da se prijaviš kod njihove porezne i počneš plaćati porez toj državi.

e sad su uveli OSS ( one stop shop ) koji nalaže da odma naplaćuješ ( ako si prodao u prošloj godini preko 10000 € ili tekućoj ) svakom kupcu PDV koji je u njegovoj državi, i na kraju kvartala prijaviš poreznoj kolko si imao prodaja i u koje države , a onda porezne iz svake države prebiju razlike i podmire ih međusobno.

Ovo recimo sad olakšava stvar prodavačima jer ne trebaju brinut o tim stjecajnim pragovima, jedino je sranje kaj smo mi ko država s najvećim PDV om ( mislim da mađarska ima samo veći, ne da mi se sad gledat ) nagrabusili što se tiče kupovine bilo koje robe iz EU.
Do sad si iz Njemačke plaćao 19%, sad ćeš 25%, itd.

I da sad je taj prag 10 000 € kak je Shich napisao, a ovi veliki shopovi su vjerovanto to već prošli.
Odnosno, ako i nisu ove godine prošli, gleda se prošla godina , ako su u prošloj prešli 10 000 isto su morali uključiti OSS.
Jedno kad uđeš u OSS, ostaješ u tome ,makar sljedeće godine prodaš za 3€.

Eto.
E fino objašnjeno, hvala.


Samo da se potužim, ali nije bilo druge:
CMON na Marvel United kickstarteru je mrtav hladan samo na cijeli iznos (u mojem slučaju 600tinjak dolara) naplatio naš pdv.
Dosta, onak, neugodno.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la Broloski »

Broloski je napisao/la:
Bolindus je napisao/la:Dakle, da Vam objasnim jer znam podosta o tome. Objasnit ću kao prodavaoc iz Hr. Isto vrijedi i za ostale države.

Do sad kad si prodavao robu nekamo u EU, bile su granice do koje si naplaćivao Hrvatski PDV, i ako si prošao tu granicu ( recimo Austrija je limit bio 35 000 €, Njemačka 100 000 €, Francuska 30 000 € itd. ), onda je ta država iz koje dolaze kupci, dalje zajthevala da se prijaviš kod njihove porezne i počneš plaćati porez toj državi.

e sad su uveli OSS ( one stop shop ) koji nalaže da odma naplaćuješ ( ako si prodao u prošloj godini preko 10000 € ili tekućoj ) svakom kupcu PDV koji je u njegovoj državi, i na kraju kvartala prijaviš poreznoj kolko si imao prodaja i u koje države , a onda porezne iz svake države prebiju razlike i podmire ih međusobno.

Ovo recimo sad olakšava stvar prodavačima jer ne trebaju brinut o tim stjecajnim pragovima, jedino je sranje kaj smo mi ko država s najvećim PDV om ( mislim da mađarska ima samo veći, ne da mi se sad gledat ) nagrabusili što se tiče kupovine bilo koje robe iz EU.
Do sad si iz Njemačke plaćao 19%, sad ćeš 25%, itd.

I da sad je taj prag 10 000 € kak je Shich napisao, a ovi veliki shopovi su vjerovanto to već prošli.
Odnosno, ako i nisu ove godine prošli, gleda se prošla godina , ako su u prošloj prešli 10 000 isto su morali uključiti OSS.
Jedno kad uđeš u OSS, ostaješ u tome ,makar sljedeće godine prodaš za 3€.

Eto.
E fino objašnjeno, hvala.


Samo da se potužim, ali nije bilo druge:
CMON na Marvel United kickstarteru je mrtav hladan samo na cijeli iznos (u mojem slučaju 600tinjak dolara) naplatio naš pdv.
Dosta, onak, neugodno.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
E sad, samo se bojim da neće i ostali to retroaktivno opaliti, ili još gore, da me umjesto paketa ne dočeka žuta ceduljica od pošte.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la Bolindus »

Izgleda da su i to rijesili, to je IOSS ( import one stop shop), cmon se ocito prijavio za to i naplatio ti hr PDV, koji ce platiti Hrvatskoj, i u biti onda ne bi trebalo biti carinskog postupka.
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 404 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la kovacu »

Ja kad kupujem u Njemackoj nesto, takve stvari zaobilazim koristenjem ovih middlemana za prosljedjivanje paketa (mailbox) , naravno sam ak mi se isplati.
Ovakav proces odavno funkcionira na amazonu.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1189 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la Antomon »

Djelomično se tiče teme, u dijelu ako je Hrvatska pošta posrednik za zemlje izvan EU:

https://epodravina.hr/od-danas-krece-sk ... ske-unije/
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la smurfORnot »

U ovoj prici je jedino pozitivno sto ti vise nije harac 10e za paket preko 160kn, s druge strane za pdv od npr 10lipa ces platiti 18.5kn posti za 2 klika u kompjutoru....ne sumnjam da ce i dalje poslovati s gubitkom jer ce se naci nacina da se dobar dio novonastalih prihoda prelije u neciji djep.
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la Bolindus »

kovacu je napisao/la: 03 srp 2021, 10:17 Ja kad kupujem u Njemackoj nesto, takve stvari zaobilazim koristenjem ovih middlemana za prosljedjivanje paketa (mailbox) , naravno sam ak mi se isplati.
Ovakav proces odavno funkcionira na amazonu.
Ne kuzim, kaj izbjegnes?
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 404 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la kovacu »

Bolindus je napisao/la: 03 srp 2021, 14:50
kovacu je napisao/la: 03 srp 2021, 10:17 Ja kad kupujem u Njemackoj nesto, takve stvari zaobilazim koristenjem ovih middlemana za prosljedjivanje paketa (mailbox) , naravno sam ak mi se isplati.
Ovakav proces odavno funkcionira na amazonu.
Ne kuzim, kaj izbjegnes?
Znaci kad kupujes neke stvari i preko amazon.de, amazon ti prikazuje prvo cijenu proizvoda u DE. Kad dodes do checkouta i odaberes dostavu za HR, amazon doda u cijenu razliku u PDV-u (DE vs HR) i samim time ti proizvod bude skuplji. Tak da izbjegnem to povecanje cijene ukoliko koristim mailbox. U dosta slucajeva uz ovo navedeno takodjer i prodjem sa jeftinijom postarinom.
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Nova porezna pravila za e-trgovinu od 1.7.

Post Postao/la Bolindus »

kovacu je napisao/la: 03 srp 2021, 15:38
Bolindus je napisao/la: 03 srp 2021, 14:50
kovacu je napisao/la: 03 srp 2021, 10:17 Ja kad kupujem u Njemackoj nesto, takve stvari zaobilazim koristenjem ovih middlemana za prosljedjivanje paketa (mailbox) , naravno sam ak mi se isplati.
Ovakav proces odavno funkcionira na amazonu.
Ne kuzim, kaj izbjegnes?
Znaci kad kupujes neke stvari i preko amazon.de, amazon ti prikazuje prvo cijenu proizvoda u DE. Kad dodes do checkouta i odaberes dostavu za HR, amazon doda u cijenu razliku u PDV-u (DE vs HR) i samim time ti proizvod bude skuplji. Tak da izbjegnem to povecanje cijene ukoliko koristim mailbox. U dosta slucajeva uz ovo navedeno takodjer i prodjem sa jeftinijom postarinom.
How to learn this power ? :D Neznam kaj je mailbox :D, odnosno znam kaj je, ali neznam kak ti to odradis :D
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”