[Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja

Nakon kojeg iznosa narudžbe očekujete besplatno slanje igara iz trgovine u Hrvatskoj?

0 -199 kn, ( tj.uvijek :)
1
2%
200 kn (skoro uvijek i dalje)
6
12%
300 (praktički uvijek tj. za svaku normalnu igru ili kartašku + slivovi)
11
22%
400
2
4%
500 (uvijek kad kupim veću igru ili igru i proširenje)
10
20%
600
1
2%
750 kn / 100€ (više manjih igara ili 1 baš hevi)
11
22%
800
0
Nema glasova.
900
0
Nema glasova.
1000 kn i više (rijetke igre koštaju ovoliko ili baš sam se nakupovao pa daj pošalji besplatno)
8
16%
 
Ukupno glasova: 50
Avatar
neoch
Reactions:
Postovi: 86
Pridružen/a: 12 stu 2017, 16:28
Lokacija: Delnice
Ima zahvala: 107 puta
 pohvaljen: 144 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la neoch »

Kad idem naručit nešto online, pa uvijek gledam ukupnu cijenu za mene bila ona paket+dostava, paket+free shipping ili paket s vlastitim preuzimanjem+moj trošak. A što se tiče besplatne dostave, mislim da je to uvijek dobar potez. Još ako uz to ide i prihvatljiva cijena proizvoda, taj dućan si je osigurao redovitog kupca s kojim će na kraju profitirat makar mu početna marža bila niža nego što je htio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru neoch za post:
mado
slika
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la Bolindus »

Eto da se i ja kao onaj koji šalje uključim u raspravu.
Jedno je sigurno, ljudi ne vole plaćati shipping. Nažalost, roba se ne može poslati nikako nego nekakvom dostavnom službom, po duhu svetom ne ide, i meni bi bilo super da ide :).
Postoji opcija da se podignu cijene svim proizvodima i stavi free shipping, ali u konacnici smo na istom, niko neće profitirati od toga, nego će oni koji mogu lokalno preuzeti samo plaćati više, tak da osim placebo efekta da je free shipping ne vidim poantu.

Nažalost nabavne cijene igara nisu baš bajne, između je još i distributor koji isto uzima svoj dio kolača, marža i nije nešto da se složi dobra cijena igre i još da besplatan shipping, onda je bolje opće se time ne baviti.

Na sve to još ide i dio kolača za banke preko kojih se vrše uplate.

Vidim da je većina glasala za oko 500-600 kn za besplatan shipping, znači u prosjeku bi to bila 1,5 -2 igre. Znači marža mizerna.

S tim da sam ja u sustavu PDV-a, dosta ovih ostalih shopova su tek počeli pa su vjerovatno van sustava PDV, njima ostane još i PDV.

Kad sad sve to pročitam izgleda da mi se opće ne isplati imati shop hahah :)

Pa sad eto, nije da ja zarađujem na shippingu, to platim nekoj dostavnoj službi, i još radim sa minusom, platim više nego je navedeno. ( PDV ide državi i od shippinga ).
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ma mislim, da se ne ponavljam previše, ali morat ću malo ipak, osjećam se čak i odgovornim za sve ovo jer sam objavio onu foru kako me tvoj šop obavijesti da moram potrošiti još samo 1.300 kn do free shippinga, što mi je bilo cute, svakako nije trebalo bit podjeb :)

Anyway, kao što je i neoch napisao, ja shipping uračunam sebi u cijenu igre ili onog naručenog i to mi je ukupna cijena i onda gledam mogu li dobiti negdje za manje, a ako ne mogu onda idem po nepotizmu i odlučim supportati onoga ko mi je drag u tom trenutku :)

U pravilu neću naručivati stvari gdje mi shipping dođe više nego naručena stvar, osim ako "nemam izbora" (npr. sad sam si naručio iz UK-ja jedan strip vezan za seriju stripova koje je izdao Within Temptation kada su imali tematski album prije x godina pa su imali i te popratne sadržaje i imam prvih pet falio mi šesti i nema ga nigdje i zaboravio na to do nekidan i našao na njihovom official shopu šesti dio i 2,5 funte je koštao strip, ŠEST FUNTI je koštao shipping ali jebiga, htio sam to i što sad :P)

Svakako bih očekivao da će mi veš mašina doći doma džabe (iako je i to uračunato u cijenu proizvoda itekako!), zbog razloga koje smo već svi ustanovili. Za male pakete ne očekujem free shipping nikad osim u sklopu neke promocije i sl. Očekujem realnu cijenu, dostava na kućni prag je usluga koja košta, nije ljudsko pravo.
Officer Barbrady
Reactions:
Postovi: 80
Pridružen/a: 03 pro 2019, 17:24
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la Officer Barbrady »

Staviti dostavu 30-40 kn za cijelu RH, iznad oko 1.000,00 kn besplatno te mogućnost pokupi igre sam na lokaciji dućana.
Jest da se ljepše vidi kupcu kad je nešto besplatno, ali svakako podržavam da se ne ide na štetu prodavatelja zbog takvih stvari, obzirom se dostava i u drugim državama normalno plaća, negdje ima iznad određenog iznosa besplatno, negdje ne i nigdje nisam vidio da bi se ljudi previše bunili, osim naravno kod KS-a. :D
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la mado »

Upravo sam naručio 2 proširenja za Aeon's End iz hr trgovine i skužio da me sa troškovima slanja ispalo manje (515kn < 600kn) nego što recimo u philibertnetu koštaju sama proširenja, bez troškova slanja :ljubav hence mijenjam svoj glas s 100 eura na 1000kn tj ne treba mi besplatno slanje ako sve ispadne tako povoljno i još dođe za par dana :thumbs :bravo
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 2):
Noghrijuri006
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la frastarc »

mado je napisao/la: 03 kol 2021, 15:07 Upravo sam naručio 2 proširenja za Aeon's End iz hr trgovine i skužio da me sa troškovima slanja ispalo manje (515kn < 600kn) nego što recimo u philibertnetu koštaju sama proširenja, bez troškova slanja :ljubav hence mijenjam svoj glas s 100 eura na 1000kn tj ne treba mi besplatno slanje ako sve ispadne tako povoljno i još dođe za par dana :thumbs :bravo
Ista stvar! Ja sam zadnje 2 kupnje kupio u RH, i samim time što su cijene kao i vani (u nekim slučajevima i povoljnije) i poštarina je uglavnom minimalno 5€jeftinija, a stigne kroz 2 dana. Top! :)
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la DarkDefender »

frastarc je napisao/la: 03 kol 2021, 15:12
mado je napisao/la: 03 kol 2021, 15:07 Upravo sam naručio 2 proširenja za Aeon's End iz hr trgovine i skužio da me sa troškovima slanja ispalo manje (515kn < 600kn) nego što recimo u philibertnetu koštaju sama proširenja, bez troškova slanja :ljubav hence mijenjam svoj glas s 100 eura na 1000kn tj ne treba mi besplatno slanje ako sve ispadne tako povoljno i još dođe za par dana :thumbs :bravo
Ista stvar! Ja sam zadnje 2 kupnje kupio u RH, i samim time što su cijene kao i vani (u nekim slučajevima i povoljnije) i poštarina je uglavnom minimalno 5€jeftinija, a stigne kroz 2 dana. Top! :)
Slazem se, evo i ja promijenio. Mislim da mi svi imamo neku psiholosku prepreku placanja postarine (pogotovo ako narucujemo nesto skuplje), ali sve se na kraju svodi na ukupnu cijenu. A nesto vrijedi i cinjenica da mi paket lijepo dodje na vrata. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post:
juri006
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la mado »

Dodao sam komentare kod nekih od iznosa što zapravo znače te cifre u BG svijetu :D . Otprilike 90% igara ne kartaških košta 200- 300kn i više, pa ta opcija i niže znači uvijek hoćeš besplatno slanje. To mi je skroz nerealno na ovako malom tržištu,pogotovo s malim tek startanim trgovinama.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2300 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la Valsim »

Eh pa kad ćete tako onda i ja mijenjam svoj glas.
Al dajte ajde da se ubuduće dogovorimo oko ovakvih stvari da se ne blamiram. Nego što smo rekli da iduće glasamo za HDZ?
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
DarkDefender
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la Noghri »

Ja osobno mislim da unutar RH postarina i nije nesto previse skupa, tako da, sto se mene tice, postarina se moze uvijek naplacivati, dok je u granicama normale (nemojte me pitat da objasnim 'normalu') :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Noghri za post:
mado
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”