[Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja

Nakon kojeg iznosa narudžbe očekujete besplatno slanje igara iz trgovine u Hrvatskoj?

0 -199 kn, ( tj.uvijek :)
1
2%
200 kn (skoro uvijek i dalje)
6
12%
300 (praktički uvijek tj. za svaku normalnu igru ili kartašku + slivovi)
11
22%
400
2
4%
500 (uvijek kad kupim veću igru ili igru i proširenje)
10
20%
600
1
2%
750 kn / 100€ (više manjih igara ili 1 baš hevi)
11
22%
800
0
Nema glasova.
900
0
Nema glasova.
1000 kn i više (rijetke igre koštaju ovoliko ili baš sam se nakupovao pa daj pošalji besplatno)
8
16%
 
Ukupno glasova: 50
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

[Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la mado »

U drugoj temi se postavilo to pitanje. Baš me zanima mišljenje većine. Pitanje se odnosi na trgovine u Hrvatskoj, a glasi s kojim ukupnim iznosom kupnje društvenih igara očekujete ili bi htjeli ili mislite da zaslužujete besplatno slanje, tj. da trgovac podmiri te troškove?
Vani je situacija razna. Od 60€ kod Philibertneta. U Americi je najčešće 80-100 dolara.

Meni je ok platiti 20-30kn troškova slanja za manje i jeftinije pakete. Čak i na većim iznosima 500-600kn mi je i dalje ok da platim troškove slanja. Za godinu i pol će nam euri sve određivati, a skoro već i sada, pa ću reći 100 ojra, tj. na 750kn i više bih očekivao besplatno slanje. Pretpostavljam da u tom cjenovnom rangu igre ili skup igara koje toliko vrijede osiguraju prodavaču dovoljnu maržu da može pokriti troškove slanja. Možda se varam i zapravo jeftinije igre donose veći profit. Ili uopće nema pravila? szbunjen

Što vi ostali mislite? Dojmovi, želje, prohtjevi? szbunjen Ili samo glasajte u što većem broju da vidimo opći stav forumaša.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la kockica »

Kada kupujem stripove od fibre, ne plaća se dostava nakon 300 kn. Kada kupujem knjige od znanja, ne plaća se nakon 150 kn. Govorim o slanju unutar hrvatske pa ne znam kakav bi bio orijentir, kako zapravo to uopće funkcionira i koliko je isplativo za trgovce itd. To su inače moje najčešće narudžbe unutar hrvatske.
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la Bojan1983 »

Generalno kad kupujem razne stvari iz hrv webshopova ta granica je obicno na 500 kn, al recimo bar 100€ bi bilo ok

Naravno, ovisi o cijenama... od Carte Magice bi ocekivao da je za sve ukljucena i postarina i kava
slika
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la frastarc »

Tesko mi je ista reci na ovu temu, nedavno sam narucio novi fotic iz trgovine u RH, cijena je bila oko 22000kn i na to su mi opalili poštarinu od 30kn. Malo je reci da sam po*izdio i da ne planiram vise ništa kod njih uzimati :)

Sve naravno ovisi o item-ima koji se kupuju i politici firme. Ali bilo bi lijepo nakon potrošenih 500 ili 700kn dobiti gratis poštarinu (koja je najčešće so 40kn u RH) ili smanjenu cijenu poštarine(referiram se na BG), ali ne znam kolike su marže i koliko ima prostora za to. Znam da neke firme imaju fiksnu poštarinu od 20kn bez obzira na paket pa ono…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la Mago de Umago »

frastarc je napisao/la: 19 lip 2021, 10:27 Tesko mi je ista reci na ovu temu, nedavno sam narucio novi fotic iz trgovine u RH, cijena je bila oko 22000kn i na to su mi opalili poštarinu od 30kn. Malo je reci da sam po*izdio i da ne planiram vise ništa kod njih uzimati :)
Sad si me sjetio situacije od prije 10ak god dok sam radio u casinu kad je jedan kockar talijan narucio konobarici kutiju marlbora i kavu. Gosti su imali uglavnom besplatne cuge, ali cigarete su morali svi platiti (neka fora sa zakonom). Uglavnom lik je taj dan gubio oko 50k eura, dolazi konobarica s kavom i cigaretama i kaze mu "2,70€". Lik je od bijesa pojeo upaljenu cigaretu. Na moje oci, doslovno pojeo. :mrgreen:

Da se vratimo na temu...svi bi mi da je postarina free na sto manjem iznosu. Evo nekidan narucio tenisice i preko 400kn nema postarine. S druge strane to je malo nerealno jer ce vecina bg-ova biti preko 400kn tako da bi tada vecinom i postarine bile free. S druge strane mogao bi shop to staviti, a povecati cijenu tih igara za 30kn i vjerojatno nitko ne bi skuzio.

Ja sam glasao za 500kn, ali mislim da bi 600 ili 700 bilo realnije. A 1500 je svakako previse...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 2):
groffrastarc
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la kockica »

Mislim da se naši trgovci ne bi trebali opterećivati sa free shipingom. Igre su realno skupe, i ako ćeš izdvajati preko 400, 500 i više kuna za igre ne treba se ciganiti za tih 30 kn, pogotovo uzev u obzir da ćeš dobiti igre po dosta povoljnoj cijeni, da ćeš u slučaju bilo kakve štete to vjerojatno lakše iskomunicirati s našim trgovcima ( ipak je naše tržište dosta usko i svaki loš glas puno bi jače odjeknuo).
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 3):
SatarashKillaBolindus
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la frastarc »

Slažem se s ovim gore. Mislim da je skroz ok da cijene igara budu niže ili barem jednake cijene kao “vani” jer kad narucujes umor nekud (izuzevši grupnih narudžbi) nema poštarine ispod 10€.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la Mago de Umago »

Ljudi su takvi da razmisljaju ovako

slika

Tako da nije lose biti malo taktican pa podici cijenu za mrvicu u staviti free shipping nakon neke cifre. Cista psihologija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 3):
Antomongrofmado
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Nikad ništa nije free, to valjda svi znamo :) Npr. meni trgovina da free shipping (i recimo NE naplati to negdje poskrivećki), to samo znači da je trgovina platila dostavu odnosno da su se odrekli x kn zarade u moju korist, da bih ih smatrao super trgovinom iz koje želim opet kupovati, super tretman... Ako trgovina ima neki deal s dostavnom službom te je I MENI I TRGOVINI free shipping, onda to znači da dostavna služba gubi novac. U dostavu su, pretpostavljam, uključeni i sati rada vozača dostavljača, amortizacija vozila, gorivo blablabla... Netko to sve mora platiti.

Stoga, ja uopće ne očekujem od malih trgovaca (kao što su sve ove nove trgovine igrama koje su niknule) da mi nude free shipping. Da tako kažem, subjektivno, "žao mi ih je". Možda očekujem od Elipsa ili Linksa nakon određenog iznosa. Recimo, Ikea ne jbe ni živu silu, kod njih je dostava užasno skupa bez obzira na sve... Nitko im se ne žali, valjda ti je normalno uračunati nekoliko stotina kuna dostave ako si potrošio 20.000 na kuhinju? Sve stvar perspektive, očekivanja, kupljenog...
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
Bolindus
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: [Anketa] Besplatno slanje unutar Hrvatske

Post Postao/la Mago de Umago »

Samo kazem je ponekad dobro prilagoditi se. Jednom sam s kolegama pricao o nekim dvjema trgovinama sportse obuce i svi tvrdili kako je ova jedna bolja od druge jer nudi free shipping nakon 400kn, a druga tek nakon 800kn. Onda sam uzeo mob, isti model tenisica potrazio u oba shopa i gle cuda - u ovoj "boljoj" iste tenisice kostaju 40-50 kn vise nego u drugoj. Ako uzmemo u obzir 30kn postarine - matematika je jasna...

Ako se vecina ljudi loži na free shipping nema smisla borit se protiv toga...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
CrazyBunnyGuy
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”