Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la mado »

Malo da izreklamiramo nove trgovine igrama u Hrvatskoj, a malo da čujem mišljenja o tome kakva je ovo poplava trgovinama modernih društvenih igara? szbunjen desetljećima doslovno jedina trgovona je bio prvo samo Land of Magic, pa Carta Magica. Sad skoro na mjesečnoj bazi dolaze nove trgovine.

Poveći popis koje izvana dostavljaju u Hrvatsku je do nedavno sadržavao samo Carta Magicu u Hrvatskoj:
viewtopic.php?f=8&t=472

A sad smo već na 9 trgovina u Hrvatskoj szbunjen Jesu li dostave i uvozi pojeftinili? Jel se nešto promijenilo u trgovanju unutar EU? Jel interes toliko veliki za modernim društvenim igrama da je prodaja tako dobra? Hoće se na lokalnom kiosku uskoro moći kupiti Gloomhaven? :D

Zanima me i mišljenje vlasnika novih trgovina njihove ideje, planovi? Svaka im čast na poduzetnosti :bravo i nadam se da će im promet samo rasti i da će biti uspješni :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 8):
sadistikodadodendarii42DarkDefendertanelornblacxgrofMorobo.Games
Morobo.Games
Reactions:
Postovi: 1
Pridružen/a: 17 ožu 2021, 18:56
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 15 puta

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la Morobo.Games »

Hello i am the owner of Morobo games. Sorry for english i am expat and not great yet with the language so if you don't mind i can reply in English.

As for the topic when i made the post in gaming groups months ago (around October) about starting a store it was only me and Carta magica but since allot of sites opened and honestly that's good for the hobby and for the customers.

In the end of the day more games come in Croatia so that's good and time will tell if there's space for everyone, for the time being the hobby seems to be in a good state and more games coming the better for all.

I believe customers will buy a game they want even if it's from across the world so i don't think all these shops in Croatia is too much. At least for me, the market is global, that means there's a lot of stores around the world that people already buy, boardgames have no borders so even if tomorrow 10 more shops open in Croatia it doesn't really change anything, It just gives you more options and that's good, but let's be honest if you want something bad you will wait 4 months and overpay to bring it from USA so in the end it's not a big deal for all these webshops to exist. Now if the question was about physical shops like me and Carta magica that would be a different discussion but all in all i am positive.

We are opening a physical shop the next weeks full of boardgames, comic books and cool stuff like Gunpla (for those who know) and In the near future we have plans to expand to a play room but that is only when the law allows us.

As far as Osijek goes we have a good community that really cares about gaming so the foundation is there.

And we already implement stuff like reward points to give back discount codes to our customers and of course when the shop is open the option to buy with instalments.

There's a lot of other stuff that we are working on so in due time more stuff will happen and we are very happy and excited.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Morobo.Games za post (ukupno 15):
dadoPapaverkockicatanelornDamixrealukait's mesadistikoCrazyBunnyGuymado i još 5 korisnika
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la Bolindus »

Eto, ja se već dugo spremam otvoriti web shop, još od prošle godine 9/10 mjesec, ali nisam uspio naći vremena, jer je to "side job" tvrtke. Onda su naglo počeli skakati novi Hrvatski web - shopovi( nisam očekivao takav boom), pa smo nabrzinu izbacili stranicu, ali eto kolko vidim konkurencija je tu, cijene se već prilagođavaju :).
A početak je bio u biti čista slučajnost, prijavio sam se na par stranica distributera jer sam htio vidjeti nabavne cijene, pa da vidim da li je isplativo probati, i dobio "accounte", brexit se činila dobra rupa za ubacit se uz to,još sam i ljubitelj boardgameova, pa reko da probamo :).
Plan je pratiti EU cijene, i proširiti trgovinu na EU tržište, i pratiti trendove.Mogu i poslušat što nedostaje pa nabaviti ;), probat ću i kickstartere pratit, koji dozvoljavaju web shopovima, jer je bilo sad par koji zahtjevaju "brick&mortar" shop, pa nije prošlo.
Trenutno mi se ne isplati otvarati fizički shop u Varaždinu, mislim da je premalo tržište za to, možda neki combo sa bircom, ali otom potom.

Eto, krajnji cilj je približiti Hrvatskoj publici aspekt društvenih igara, jer ljudi i dajje to zovu igrice ( mene to živcira jer zvuči da je samo za malu djecu) i sa podmjehom gledaju na to, i krajnji domet su ponude iz trgovinskih centara ( rizik, monopoly).
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bolindus za post (ukupno 13):
kockicamargetanelornDamixdadorealukait's mesadistikomadogrof i još 3 korisnika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la mado »

slika

Catan i 7 Wonders u Školskoj knjizi u Varaždinu :sokiran :bravo
Da ih njih dodam pod nove trgovine? szbunjen :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Vukozec
Officer Barbrady
Reactions:
Postovi: 80
Pridružen/a: 03 pro 2019, 17:24
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la Officer Barbrady »

mado je napisao/la: 28 svi 2021, 20:20 slika

Catan i 7 Wonders u Školskoj knjizi u Varaždinu :sokiran :bravo
Da ih njih dodam pod nove trgovine? szbunjen :D
Vidjeh da ima i Ticket to Ride: Europe. :D
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la mado »

Izgleda da imaju samo lokalizirane verzije igara koje pretpostavljam uzimaju od Carte.
https://shop.skolskaknjiga.hr/catalogse ... sult/?q=BG

19kn dostava, besplatno iznad 300 kn.
Jako mali izbor ali pohvalno. :thumbs

Moram biti balkanac i i svemu naći nešt negativno i prigovarati :facepalm sopak
Imaju Ticket to Ride lokaliziran na hrvatski po cijeni 400kn. Igra lokalizirana na njemački jezik u Njemačkoj se prodaje pod imenom Zug um Zug i košta 28.99€ iliti oko 220kn. Šteta što hr verzija nema pristupačniju cijenu. Pretpostavljam da se hr verzija radi u par tisuća primjeraka, a njemačka u stotinama tisuća, pa im je lakše i ponuditi tako nisku cijenu. szbunjen
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la Valsim »

mado je napisao/la: 28 svi 2021, 21:44 Moram biti balkanac i i svemu naći nešt negativno i prigovarati :facepalm sopak
Imaju Ticket to Ride lokaliziran na hrvatski po cijeni 400kn. Igra lokalizirana na njemački jezik u Njemačkoj se prodaje pod imenom Zug um Zug i košta 28.99€ iliti oko 220kn. Šteta što hr verzija nema pristupačniju cijenu. Pretpostavljam da se hr verzija radi u par tisuća primjeraka, a njemačka u stotinama tisuća, pa im je lakše i ponuditi tako nisku cijenu. szbunjen
A nisi uračunao to da mi imamo veće plaće od većine Nijemaca.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la smurfORnot »

Valsim je napisao/la: 29 svi 2021, 09:09
mado je napisao/la: 28 svi 2021, 21:44 Moram biti balkanac i i svemu naći nešt negativno i prigovarati :facepalm sopak
Imaju Ticket to Ride lokaliziran na hrvatski po cijeni 400kn. Igra lokalizirana na njemački jezik u Njemačkoj se prodaje pod imenom Zug um Zug i košta 28.99€ iliti oko 220kn. Šteta što hr verzija nema pristupačniju cijenu. Pretpostavljam da se hr verzija radi u par tisuća primjeraka, a njemačka u stotinama tisuća, pa im je lakše i ponuditi tako nisku cijenu. szbunjen
A nisi uračunao to da mi imamo veće plaće od većine Nijemaca.
Pa ima smisla obzirom na to da nam je špeceraj skuplji, auti itd.
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la Butch »

Ne mozes usporedjivati cijene Amazona s retailom.
U Minchenu sam bas isao po FLGSovima i bio iznenadjen cijenama.
Ticket to Ride je bio preko 50 eura, Disney Villainous 60, Azul 55, sve je bilo dosta skuplje.

A i 400 kuna za TtR nije neke nerealna cijena, Monopoly se u lidlu prodaje za 330 kuna, a ima ga skoro svaka obitelj.
Sumnjam da je to do malog printa, vec do nedostatka konkurencije. Mogu stavit cijenu koju god zele.
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Nove trgovine igrama u Hrvatskoj

Post Postao/la marge »

odlično je ovo da ima sve više novih domaćih trgovina, a još bolje je to da imaju i svakim danom sve bolju ponudu, evo npr. vidjeh sad da svarogsden ne samo da ima terraforming mars u ponudi https://svarogsden.com/en/product/terraforming-mars-en/ nego i većinu ekspanzija, a sjećam se dok sam ja kupoval TM da ga je dosta teško bilo uloviti negdje..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
mado
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”