Scoring

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Scoring

Post Postao/la DarkDefender »

Ja najvise volim kad igra ima public bodove i skrivene bodove. Npr. svi imamo neki privatni cilj ili tako nesto. Netko onda mora bas puno pobjeci da to bude ocito.

Carch up mehanizmi su mi dobri ako se ne pretjera. Uvijek spominjem Power Grid koja mi je u 5 igranja pala s ocjene 9 na 5-6 jer je cijela igra zapravo jedan veliki catch up mehanizam.
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Scoring

Post Postao/la Mago de Umago »

DarkDefender je napisao/la: 04 ožu 2021, 10:00 Ja najvise volim kad igra ima public bodove i skrivene bodove. Npr. svi imamo neki privatni cilj ili tako nesto. Netko onda mora bas puno pobjeci da to bude ocito.
Da,to mi je super kod Trismegistusa jer neki min bodovi se dobijaju tokom igre, mozes na player boardu vidjeti cca koliko ce tko imati bodova od formula i eksperimenata,ali ostaje masterpiece eksperiment (koji se pri kraju uglavnom rijesi) i oni publication karte koje su do kraja skrivene i tek tada se vidi ako ih je protivnik rijesio.
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Scoring

Post Postao/la Stips »

Papaver je napisao/la: 04 ožu 2021, 08:50
Deni je napisao/la: 04 ožu 2021, 08:27
Inače, trenutno najzanimljivije bodovanje mi ima Dune: Imperium gdje je igra gotova kad netko dođe do (samo!) 10 bodova, ali runda se igra do kraja, a postoje šanse i za dodatna end-game bodovanja.
U Cycladesima se kraj igre triggerira kad bilo tko osvoji 2. (drugi!) bod :lol:

Inače mi je drag Knizijin sustav gdje se skuplja bodove u par dimenzija pa se na kraju boduje samo najslabija. Ok to je direkt kontra specijalizacije pa zahtjeva replayability na drugi načine nego kroz varijaciju engine builda (potraga za nišom koja donosi najbolji rezultat u danoj partiji, tj otkrivanje koja je specijalizacija najlukrativnija ). znači to vrijedi u igrama gdje se nadmudruju u biti isti agenti, ali eto meni se to jako sviđa.
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Scoring

Post Postao/la Nuuq »

U concordia, osim ako si igrao 30+ puta, realno nemaš pojma ko je najbolji do samog kraja jer se boduje tek po zavrsetku.
Volim bodovanje u troyes. Imas bodove tokom igre ali svako ima jednu kartu skrivenog bodovanja koje će svakako avi bodovati na kraju, tako da u toku igre možeš skontat ko sta ganja.
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”