Top 100 Games of all Time (10-1) 2021 DT

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
wm_lsmm
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 13 stu 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 59 puta
 pohvaljen: 184 puta
Kontakt:

Re: Top 100 Games of all Time (10-1) 2021 DT

Post Postao/la wm_lsmm »

Rodney je ono glavno za pogledat kad želim vidjet pravila, ali meni su Before You Play skroz dobri ako me zanima gameplay. Na početku ukratko objasne pravila, zatim odigraju čitavu igru i na kraju imaju kratki review. Meni su simpatični.
Ovi su korisnici zahvalili autoru wm_lsmm za post:
Deni
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Top 100 Games of all Time (10-1) 2021 DT

Post Postao/la kovacu »

Meni je 3MinuteBoardGames super i od njih sam krenio.
Jedan od razloga zasto sam nabavio Spirit Island (autoru je to najbolja igra) koji mi je pun pogodak.
https://www.youtube.com/c/3MinuteBoardGames/videos
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Top 100 Games of all Time (10-1) 2021 DT

Post Postao/la sadistiko »

fora, i baš mi je drago da je tako, svako prati nekog drugog pa ćemo tako više znanja skupit :-D
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Top 100 Games of all Time (10-1) 2021 DT

Post Postao/la Nuuq »

sadistiko je napisao/la: 31 sij 2021, 08:24
Nuuq je napisao/la: 30 sij 2021, 14:57
kovacu je napisao/la: 30 sij 2021, 13:50 Moram probat Blood Rage i War of the ring.
Moraš. Blood rage je fantastičan. Moj #2. War of the ring je drugo. Moraš imati nekoga ko ce se bas posvetiti.
Dok naučiš pravila za war of the ring, možeš naučiti i odigrati Blood rage, i jos ti ostane vremena.
Pa ne bi se složio s tobom. I Blood Rage i War of the ring su relativno jednostavne igre za naučiti, ali odigrat dobro, e to je već drugi par rukava.

EDIT, vidim da se osvrćete na reviewe i playtrougheve, ako se mene pita, trenutno mi je 1. Rodney je jednostavno profesionalac i to još od prije nego je krenuo raditi za BGG i 2. Jon gets Games, ne znam jeste gledali lika. Malo mu je glas prejednoličan i dosadnjikav, ali stvarno dobro objasni igru uz playtrough i to obavezno jedan krug igre, a onda obavezno dosnimi ili samo odvoji ostatak krugova igre tako da u relativno kratkom vremenu možeš pokopčati kako se igra i u titlovima na klingonskom daje ispravke ako je negdje zeznuo nešto u pravilima. Reviewe više ne gledam jer nemam vremena.
Blood rage je jednostavan, ali war od the ring nikako. Mislim, barem meni. Meni je Madeira 2+2 a war of the ring izvlačenje korjena iz broja da dvadeset decimala 😊
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4958
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Top 100 Games of all Time (10-1) 2021 DT

Post Postao/la sadistiko »

Sad vidim da sam glupost napisao.
Svakako nisam pročitao War of the Ring :-)
Što sam ja pročitao bome ne znam, valjda sam mislio na https://boardgamegeek.com/boardgame/165 ... d-das-volk koji sam nedavno probao kod Miljenka :-D
slika
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Top 100 Games of all Time (10-1) 2021 DT

Post Postao/la Minsc1610 »

wm_lsmm je napisao/la: 31 sij 2021, 18:49 Rodney je ono glavno za pogledat kad želim vidjet pravila, ali meni su Before You Play skroz dobri ako me zanima gameplay. Na početku ukratko objasne pravila, zatim odigraju čitavu igru i na kraju imaju kratki review. Meni su simpatični.
U zadnje vrijeme oni su mi najbolji. Rahdo mi je konfuzija i stres, oni njegovi dečki dosadni i plašljivi, GameNight volim ali nemaju contenta u zadnje vrijeme, ostali su tako tako. Before you play su mi baš po mjeri da osjetim igru (Beyond the Sun mi je zadnji za koji sam se zapalio nakon njihovog playthrougha) i vrlo su jasni, ugodni i zabavni.
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Top 100 Games of all Time (10-1) 2021 DT

Post Postao/la DarkDefender »

Minsc1610 je napisao/la: 01 vel 2021, 11:09 GameNight volim ali nemaju contenta u zadnje vrijeme
Meni je strasno koliko su losi kad su samo Nikki i Lincoln. Jedva cekam kad ce ponovno snimati normalne epizode. Oni su mi vjerojatno najbolji. Volio bi samo da malo cesce zumiraju board u nekim igrama.

Kod rahda mi je super sto ne objasnjava pravila prije nego pocme igrati nego te organski uvede u stvari kako napreduje kroz igru. Super mi je isto sto ga cujes kako razmislja pa dobijes dobar dojam o tome kakve te odluke u igri ocekuju. Ja sam dosta sklon analysis paralysis-u i on mi najbolje pokaze kad ce igra biti takva. Ali kad zapne na nekim odlukama i krene vracati poteze pukne mi neka zila u glavi.

Rodney je nekako najuniverzalnije prihvacen, a meni ne pase bas. Njegovi videi s pravilima su dobri, ali ne mogu iz njih nauciti sve. Uvijek ce mi nesto promaci. Tako da opet na kraju moram procitati pravila. Onda mi je draze pogledati neki video poput rahda da se upoznam s igrom i onda sam procitati pravila nakon toga. A njegovi playthrough-ovi, iako vjerojanto najprofesionalniji, su mi preskriptirani i ne uspijem se uziviti.

Before you play su mi novo otkrice i za sad su mi dobri. Ali dosta malo sam pogledao tako da necu jos stvarati neko konkretnije misljenje. :)
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Top 100 Games of all Time (10-1) 2021 DT

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ja sam i upoznao cijeli ovaj svijet preko GameNighta ali nakon već nekoliko godina u hobiju moram reći da me jako smeta što užasno fulavaju pravila, ali baš ono notorno ponekad. Očekivao bi čovjek nekako od takve ekipe da malo više pazi.

A i jesam li ja jedini dobio dojam da je Nikki baš neki tutumac brate mili ponekad je baš frustrirajuće slušati je kako ne konta neke stvari ili odigra totalno užasne poteze i vidi se da ne konta :D

Anyway, njih sam odavno prestao gledati. Vidim da svi imamo svoje favorite, to je dobro... :)
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Top 100 Games of all Time (10-1) 2021 DT

Post Postao/la dendarii42 »

Meni je Will Wheaton i njegov Tabletop bio zabavan. Šteta što ga nema više. Zato su mi i SUSD fora. Slažem se da im opis pravila i kritika nisu na prvom mjestu al su zabavni. Generalno me ne zanima nečije mišljenje o igri. Ako istražujem želim vidjeti kako gameplay izgleda pa pogledam Dice Tower ili rahdo ili Rodneya. Čisto da u petnaestak minuta vidim na što liči pa donesem odluku. Zapravo dosta rijetko idem gledati cijele partije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
juri006
slika
Avatar
neoch
Reactions:
Postovi: 86
Pridružen/a: 12 stu 2017, 16:28
Lokacija: Delnice
Ima zahvala: 107 puta
 pohvaljen: 144 puta
Kontakt:

Re: Top 100 Games of all Time (10-1) 2021 DT

Post Postao/la neoch »

dendarii42 je napisao/la: 01 vel 2021, 15:14 Meni je Will Wheaton i njegov Tabletop bio zabavan. Šteta što ga nema više. Zato su mi i SUSD fora. Slažem se da im opis pravila i kritika nisu na prvom mjestu al su zabavni. Generalno me ne zanima nečije mišljenje o igri. Ako istražujem želim vidjeti kako gameplay izgleda pa pogledam Dice Tower ili rahdo ili Rodneya. Čisto da u petnaestak minuta vidim na što liči pa donesem odluku. Zapravo dosta rijetko idem gledati cijele partije.
Meni je isto Will Wheaton bio super. On mi je prvi yt što sam gledo i dosada još uvijek najbolji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru neoch za post:
juri006
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”