Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la Killa »

mado je napisao/la: 06 sij 2021, 13:56 slika

Hm, Wayland Games nema promjene. 26 igra, 6.35 slanje. Oko 33 funti ukupno? Kolko bi tu sad moglo dodatno otići na PDV, carinu i druge troškove?
Nisu makli GB porez kako kažeš, vjerovatno ni sami ne znaju još šta će bit.
A, koliko ćeš ti još platit našima, to nitko ne zna još točno, ali ako ti stave samo PDV plus troškove postupka, još cca 120 Kn

Nema smisla kupovati ako ćeš dva puta plaćat porez.

Ovo će za sad bit kao prije, kupiš, pa app.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Killa za post (ukupno 2):
madoBurt Macklin
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la mado »

Ma neću naručivati iz UK. Ima dovoljno shopova po EU koji dostavljaju u Hr. I svako malo otkrivamo nove. A kad se još nađu igre na popustu, nije problem platiti 10-20€ za dostavu :thumbs Ukupna cijena ispadne skroz ok.
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la ratnip »

Na cijene se miče VAT (bar bi trebao), ali se onda na to dodaje shipping, pa carinska davanja (stopa po tarifi plus manipulativni troškovi), pa na sve to onda još PDV. Vrlo vjerojatno neisplativo.
Vrabor
Reactions:
Postovi: 30
Pridružen/a: 18 stu 2018, 14:48
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la Vrabor »

Iskreno prejadno je da su oni docekali nespremno ovo pa svi ostali britanski za odjecu ili kucne potrepstine sad samo salju iz europskog skladista i kupci ne osjete promjenu...
Game shopovi su bas podbacili i osramotili se jer bar bi oni trebali misliti globalno i ljude povezivati kroz igranje
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la sadistiko »

ja ću bit malo bezobrazan. Rekao bih, ko ih šljivi, kad su već glasali da izađu iz EU, ja bi ih bojkotirao i ne bi više kupovao od njih.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 3):
T0mojuri006realuka
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la realuka »

sadistiko je napisao/la: 08 sij 2021, 07:03 ja ću bit malo bezobrazan. Rekao bih, ko ih šljivi, kad su već glasali da izađu iz EU, ja bi ih bojkotirao i ne bi više kupovao od njih.
Ne vidim zašto si bezobrazan. szbunjen :D

Izgubili su hrpetinu prometa već samo od igara, a di su sve ostale industrije.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la smurfORnot »

sadistiko je napisao/la: 08 sij 2021, 07:03 ja ću bit malo bezobrazan. Rekao bih, ko ih šljivi, kad su već glasali da izađu iz EU, ja bi ih bojkotirao i ne bi više kupovao od njih.
Mislim to što je većina naroda ''glupa'' pa ne razmišljaju i vjeruju svakakvim obećanjima je druga stvar. Nisu svi glasovali za izlazak, frend mi recimo dolje i kaže da je dosta ljudi protiv. A isto tako ima i više nego dovoljno ovaca obzirom na trenutnu situaciju, ekipici paše, eto, budemo bili doma, pare neka kapaju, sve 4 u zraku, bez obzira što im ovi lock downi nemaju nimalo smisla i stanje im se samo pogoršava radi istih.



Kod nas je ista situacija, tko nam kriv što svaki put biramo tko nam je već na vlasti...ni ne zaslužujemo bolje. Naravno sad je te iste već postalo statistički nemoguće maknut s vlasti ikad, tko je bio protiv je već otišao van, ili pomalo odlazi obzirom da su stvari iz godine u godinu iste, ako ne i gore.

Mislim to je kao da se sad kaže, obzirom na situaciju kod vas, i kriminal s kućama obnovljenim nakon rata koje je država obnavljala a znamo u kakvom su stanju trenutno, pa što, tko vam je kriv, vi ste sami birali te iste na vlasti koji su to obnavljali, tko vas šljivi?
Da se ne uvrijedi netko napisanim, jelte, obzirom da nije namjera.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
mado
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ontopic: jednog dana kada Amazon konačno "proradi" kod nas (pri tom mislim da se stvar uhoda, da firme postanu svjesne da je u Hrvatskoj hub i sl.) nadam se da ćemo moći i preko Amazona štogod naručivati, ako ništa drugo Amazon je dobar kao agregator raštrkanih prodavača koje je inače možda i teško pronaći. Iako ne polažem velike nade u to; obično kako god okreneš ispadne skuplja pita nego tepsija. UK-ju će doći iz doopeta u glavu što su napravili i kada ih prođe ovaj "opet smo sami svoji gospodari" feeling, počet će grebati da ih se pusti unutra.

Kao što napisah gore, treba dati malo vremena tržištu da se smiri i rodit će se novi centri, a možda i neki shopovi bliže kući prorade ili dobiju priliku, tko zna. Netko je negdje napisao da su Links i Svijet-medija "preskupi" ali iskreno meni se čini da su im cijene "tu negdje" kao i Carta Magica. OSobno sam dosta igara kupio u Linksu ili Svijetu samo zato jer nude plaćanje na rate što mi dobro dođe ;) Kada bi dotične trgovine malo podebljale ponudu ili kada bi barem game shopovi se odlučili povezati na europskoj razini u neku NTL-like grupaciju, možda bi bilo dobro za sve. Mogli bi šerati i logistiku, skladišta, ne znam... Utopija.





Offtopic: Sad kad smo već načeli tu temu, ja sam bio tako bijesan kad su prije x vremena krenuli razni Pernari i ini najavljivati hrizlaze ili croxite i slično; da ljudi mogu biti tako kratkovidni da ne vide sve silne benefite koje imamo od članstva u EU. Za početak samo sve silne milijune koje tako uredno očekujemo nakon svake poplave ili potresa (i s PRAVOM, da se razumijemo, ti fondovi postoje za takve slučajeve!), ali kod nas pogotovo među tom nedefiniranom političkom masom (nisu to ni lijevi ni desni ni anarhisti ni komunisti ne znam kako bih ih nazvao) postoji taj stav da su Hrvati božji narod kojemu sve treba dati kad zapištimo, ali ništa dati zauzvrat.

Kažu mi da sam SS-ovac kad nekad kažem da bi trebalo ozbiljno zabraniti određenim ljudima ih se uopće čuje. Naravno da to ne mislim, neka kenjkaju što hoće, ali problem je što nema posljedica u našem društvu za izrečeno (kad si javna osoba, političar). Njih bi se trebalo držati odgovornima ako zbog njihova prđenja dođe do problema širokih razmjera (npr Trumpovo otvoreno poticanje na nasilje u Kongresu).

Anyway, s obzirom da radim u "engleskoj" firmi i imam dosta kolega u UK-ju, svi redom su užasno nezadovoljni zbog Brexita, tako da ja iskreno ne znam koliko to može "potajati". UK je snažna zemlja, neće oni odumrijeti sami kao "treća zemlja", ali s vremenom će im konačno valjda doći u glavu što su napravili. POGOTOVO ako im Škotska ode. Ne znam kolike šanse Škoti imaju za to, ali ako se to dogodi, Sjeverna Irska je sljedeća i bye bye UK. MOžda je tako i moralo biti, tko zna...
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 2):
madoBurt Macklin
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 159
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1774 puta
 pohvaljen: 193 puta

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la tanelorn »

Napravio sam za probu narudžbu sa Zatu games i kako oni ne skidaju automatski njihov PDV i uračunavaju naš (kao što to navodno Games Lore radi), tako je paket "zapeo" na našoj carini i to u praksi izgleda ovako.

Paket je naručen 24. 1., odmah idući dan je poslan... do mene je stigao danas, 17. 2. - dakle 24 dana.

Kako očito u paketu nisu priložili račun, dobio sam dopis od carine da im dostavim dokaze o kupnji...

Računica je ovakva: vrijednost cijelog paketa iznosila je 77,04 GBP. Iznos koji sam platio pri podizanju paketa bio je 239 kn. Od toga je 164,65 kn PDV, 50 kn je podnošenje paketa (do 5 kg) na carinski pregled (uvoz), otprema poziva za podnošenje dokaza carinarnici 19,50 kn i na kraju cca 5 kn je nekakva naknada pošti.

Suma sumarum, na ovaj način potpuno neisplativo... Sad me samo zanima hoće li ova grupna narudžba sa Games Lorea glatko proći...

Možda nekome pomogne oko odluke ovo iskustvo :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru tanelorn za post (ukupno 4):
Shichjuri006Bojan1983mado
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3543
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1535 puta
Kontakt:

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la Shich »

tanelorn je napisao/la: 17 vel 2021, 22:27 Napravio sam za probu narudžbu sa Zatu games i kako oni ne skidaju automatski njihov PDV i uračunavaju naš (kao što to navodno Games Lore radi), tako je paket "zapeo" na našoj carini i to u praksi izgleda ovako.

Paket je naručen 24. 1., odmah idući dan je poslan... do mene je stigao danas, 17. 2. - dakle 24 dana.

Kako očito u paketu nisu priložili račun, dobio sam dopis od carine da im dostavim dokaze o kupnji...

Računica je ovakva: vrijednost cijelog paketa iznosila je 77,04 GBP. Iznos koji sam platio pri podizanju paketa bio je 239 kn. Od toga je 164,65 kn PDV, 50 kn je podnošenje paketa (do 5 kg) na carinski pregled (uvoz), otprema poziva za podnošenje dokaza carinarnici 19,50 kn i na kraju cca 5 kn je nekakva naknada pošti.

Suma sumarum, na ovaj način potpuno neisplativo... Sad me samo zanima hoće li ova grupna narudžba sa Games Lorea glatko proći...

Možda nekome pomogne oko odluke ovo iskustvo :thumbs
Hvala ti na izvještaju.

Razumljivo je da je zapelo na carini kad ti je Zatu prodao igre bez VAT-a. Netko to mora platiti. :)

Baš zato mi je Gamesloreov pristup puno bolji jer bi u teoriji sve trebalo proći bez zezancije. Carinski pregled je uračunat u trošak poštarine, HR pdv je plaćen, a carinska stopa na stolne igre je 0%.

Javim detalje kad stigne paket.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post (ukupno 2):
juri006tanelorn
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”