Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1789 puta
 pohvaljen: 197 puta

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la tanelorn »

Shich je napisao/la: 17 vel 2021, 23:24 Razumljivo je da je zapelo na carini kad ti je Zatu prodao igre bez VAT-a. Netko to mora platiti. :)

Meni se čini da je još gore, nisu mi odbili svoj VAT nego sam platio isto kao i britanci, a onda su mi naši na sve to još i naš PDV zakačili :D
Shich je napisao/la: 17 vel 2021, 23:24Baš zato mi je Gamesloreov pristup puno bolji jer bi u teoriji sve trebalo proći bez zezancije. Carinski pregled je uračunat u trošak poštarine, HR pdv je plaćen, a carinska stopa na stolne igre je 0%.

Javim detalje kad stigne paket.
Slažem se s ovime, ako na taj način funkcionira - to bi bilo odlično. Veselim se povratnoj informaciji :thumbs
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3555
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1540 puta
Kontakt:

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la Shich »

tanelorn je napisao/la: 18 vel 2021, 00:09
Shich je napisao/la: 17 vel 2021, 23:24 Razumljivo je da je zapelo na carini kad ti je Zatu prodao igre bez VAT-a. Netko to mora platiti. :)

Meni se čini da je još gore, nisu mi odbili svoj VAT nego sam platio isto kao i britanci, a onda su mi naši na sve to još i naš PDV zakačili.
Jesi siguran? Sad kad idem nešto staviti u košaricu, automatski skine VAT ako adresa nije UK.

Ako ti je stvarno zaračunat i UK VAT, trebaš se žaliti ZATU (jer ga oni nisu smjeli naplatiti). Za naše se podrazumijeva da će cariniti cijelu pošiljku koja je došla iz UK i obračunati porez na cijeli iznos.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la smurfORnot »

tanelorn je napisao/la: 17 vel 2021, 22:27

Računica je ovakva: vrijednost cijelog paketa iznosila je 77,04 GBP. Iznos koji sam platio pri podizanju paketa bio je 239 kn. Od toga je 164,65 kn PDV, 50 kn je podnošenje paketa (do 5 kg) na carinski pregled (uvoz), otprema poziva za podnošenje dokaza carinarnici 19,50 kn i na kraju cca 5 kn je nekakva naknada pošti.

Suma sumarum, na ovaj način potpuno neisplativo... Sad me samo zanima hoće li ova grupna narudžba sa Games Lorea glatko proći...

Ovih 5kn je jer ti njima uplačuješ pare. Znaci pošta ti naplačuje nešto, ti u poslovnici njima plačaš taj iznos, ali ne, moraju oni to preko ove uplatnice sami sebi uplatiti i tebi zaračunati 5kn...znaci izvlačenje para na preljevanje iz šupljeg u prazno samo takvo.

Ostale iznose necu ni komentirat, 50kn jer je netko ukucao 2 broja i pomnožio s 1.25....naravno trebamo ti naplatit 20kn što ti šaljemo obavijest da nam dostaviš račun.
Već vidim kako zadovoljno trljaju rucice na ovaj novi zakon da ce PDV ici na sve pošiljke, iako bi se to nekako vec trebalo u 3. zemljama obračunat na blagajni, ali ne znam točno kako...
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
tanelorn
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1789 puta
 pohvaljen: 197 puta

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la tanelorn »

Shich je napisao/la: 18 vel 2021, 07:06
Jesi siguran? Sad kad idem nešto staviti u košaricu, automatski skine VAT ako adresa nije UK.
Sad je i meni tako, očito se dogodila nekakva pogreška... gledam po računu s maila, ispada da nije skinut VAT. Ah well, pisat ću im... :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru tanelorn za post:
Shich
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ti mora da su iz redova hadezea, ako prođe, prođe tehnika :P
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
tanelorn
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la mado »

Od 1.7.2021. opet mala promjena pravila igre

https://www.bug.hr/propisi/potvrdjeno-n ... atnu-21711

Definitivno pdv na sve pakete + svi paketi izvana dobivaju praćenje + neka dodatna naknada? szbunjen
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la smurfORnot »

Zanimljivo, ja što god uzeo, makar koštlao 1$ dobio tracking. Znaci seru kvake da opravdaju to što ce sada nabijati očito harač...u vidu onoga što je bilo ne tako davno, donese ti poštar doma pismo pa ti to još naplati 5kn, jer donio ti je doma, ti kad si platio poštarinu si zapravo platio samo do pošte, ne do sebe doma...
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3577 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la sadistiko »

ma takve gluposti još postoje. Nedavno sam dobio paket tu iz HR i kao ta firma nije platila da se paket dostavi meni doma nego sam morao po njega u poštu, bez obzira što nije bio velik paket.
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la smurfORnot »

sadistiko je napisao/la: 03 lip 2021, 08:32 ma takve gluposti još postoje. Nedavno sam dobio paket tu iz HR i kao ta firma nije platila da se paket dostavi meni doma nego sam morao po njega u poštu, bez obzira što nije bio velik paket.
Da, zanimljivo kako mene nikad kad sam nešto slao na pošti nisu pitali, e da li želite platit manje da poašaljete paket do pošte a ne do adrese zapravo, imaš kolko košta paket kad se šalje do adrese i to je to. Nema jeftinija opcija dostavi babi, susjedu, pošti ili stvarnom primatelju.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Naručivanje iz UK u 2021, jej Brexit

Post Postao/la mado »

Od 1. srpnja se na sve pošiljke naručene online iz trećih zemalja plaća PDV: https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2284509

OD 1. SRPNJA u svim članicama EU ukida se porezna olakšica pri uvozu pošiljaka vrijednosti do 160 kuna (22 eura), a sve pošiljke kupljene na daljinu u trećim zemljama bit će oporezive, dok će proces uručenja do krajnjeg primatelja biti usporen, rečeno je u petak na konferenciji za novinare koju su organizirali Carinska uprava i Hrvatske pošta.
...
Za pošiljke do 150 eura naknada će iznositi 18.50 kuna, a za pošiljke od 150 do 1000 eura naknada će biti 37 kuna.
...



szbunjen
Znači da ponovimo i sve razjasnimo, od 1.7.2021. na sve pošiljke koje dolaze iz država koje nisu u EU se plaća PDV 25% + ova dodatna naknada Carine + ona nova naknada od Hrvatske pošte za praćenje/uručenje ili kako se već zove?
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”