Budget za igre

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Budget za igre

Post Postao/la frastarc »

Imate li neki kontrolirani budget za igre? Kako kupovinu igara balansirate s boljom polovicom (koja nije toliko u BG 😄)?
Pitam za prijatelja 😂
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Budget za igre

Post Postao/la dlakar »

Lažeš ko pas, druge nema
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Budget za igre

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ja sam ishodovao "radi što hoćeš boli me briga sve dok ne završimo u dužničkom ropstvu, onda ćeš bogme birat što ćeš prvo prodat..." :P Ne znam, pokušavamo se nekako dogovoriti, ali srećom (???) nekako smo ušli u fazu kada ne stignemo nit pratiti što se događa u boardgame svijetu niti stignemo igrati pretjerano često, tako da je influks novih igara sam nekako prestao.

No dok je bilo u naponu snage obično smo nabavljali oko četiri igre godišnje, ja bih obično došao i podnio prijedlog koji bi bio usvojen, uglavnom :) Od Kickstartera sam odustao osim za dvije konkretne stvari, jednostavno je preskupo da bih uopće mogao razmišljati o tome...
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Budget za igre

Post Postao/la Noghri »

Kontrola 1:
1. NE GLEDAJ KICKSTARTER!
2. NE GLEDAJ BGG
3. NE CITAJ Igranje
4. Pogledao si KICKSTARTER, zar ne?
5. Sto si nasao?
6. Uuuuu
7. Backed

Kontrola 2:
1. NE KUPUJ IGRE NEMA MJESTA
2. Njuskalo.hr -> veci stan pls hlp search
3. Banka -> kredit za veci stan pls hlp
4. Duznicko ropstvo do 2040

True story bro :(
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Budget za igre

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ne znam za vas sve, ali meni je ova krapona pandemija zapravo pomogla da se malo izliječim od ove ovisnosti; obojica smo doma pošteno utučeni što nemamo društvo za išta konkretno, a dosadili smo više jedan drugome (već znamo svoje strategije napamet i uopće nije uzbudljivo igrati udvoje...), tako da rijetko i igramo; a ono što bih jako volio kupiti odustanem jer si kažem " a čemu, brate mili, s kim ćeš to igrat?". Predviđam duboko ropstvo čim pandemija svrši... DUBOKO. Naime TI4 je vjerojatno prva stvar koja će ući u zbirku čim dođe vrijeme za druženja bez brnjica i sl. :)

Ne znam, nema tu lijeka, boriš se za dominaciju, nekad uspije, nekad ne, nekad izboriš budget za sebe, a nekad moraš odustati od wet dreama da bi kupio peglu koja je baš sad odlučila crknut đavo je odnio, a činilo ti se kao super ideja uzet onu pametnu koja samo što sama ne pegla... Eto.

I reći ću još samo jednu stvar... SREĆOM DA CARTA MAGICA ne prodaje ništa na rate! E....
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 2):
kockicamadcow1982
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Budget za igre

Post Postao/la kockica »

Da, to je bila prva faza kako dlakar veli. :D

Ali nakon prvotne ekspanzije isto došli u situaciju da nemamo više toliko vremena za igranje (1 tjedno). Nismo se ohladili od hobbyja, ali okolnosti, pogotovo ove godine su se bas okrenule protiv nas, pa došli do zaključka da stvarno nema smisla kupovati novo prije nego izigramo staro. Evo, nakon par godina neigranja ponovo smo počeli viticulture, desetak partija bez uključenih ekspanzija i bas uživamo, a još kad ubacimo tuscany...

Tako da uz to što pokušavam prodati par igara, zadržat ćemo se na jednoj velikoj igri/ekspanziji godišnje. Evo za nas bozicni poklon darovat ću nam veliku exp za spirit island kojeg sam još prošle godine uplatio. Mislim da sam ove godine kupio još samo blokice za ganz schon clever i mape za carcassonne.

Imam i Oceans isto sa ks od prošle godine, ali toliko je kasnilo da će, vjerovali ili ne, biti poklon tek iduće godine (za nasu godišnjicu u ljeto ili bozic).

Tako da jedino aktivno pratim sto se novo nudi kod igara koje vec posjedujemo i sto ima novo u svijetu djecjih/obiteljskih igara zbog najmlađeg djeteta tako da sam kupio svega jedan novi naslov ove godine. (Isto za bozicni poklon)
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Budget za igre

Post Postao/la mado »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 10 pro 2020, 14:35 ... i uopće nije uzbudljivo igrati udvoje...
:sokiran pa jesi ikad igrao Twilight Struggle, War of the Ring, Hands in the Sea ili bilo koju drugu igru samo za 2 igrača, kad gledaš protivnika u oči, blefiraš, preznojavaš se i nadaš da neće shvatiti što radiš szbunjen
Meni su osobno igre za 2 igrača najbolje, najuzbudljivije, čisto 1 protivnik i ja u nadmudrivanju, backstabanju, napetim okršajima do zadnjeg časa :ljubav

Kaj se budžeta za igre tiče, nekako sam pregorio na novitete prije par godina pa sporadično pratim novitete. Nekad sam slušao 10tak boardgame podcasta, sada samo 1. Godišnje kupim igru dvije za sebe zadnjih par godina, a ostalo za poklone većinom.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Budget za igre

Post Postao/la dendarii42 »

Ja se ne vodim budžetom nego sustavom nagrađivanja.
Rođendan mi je uskoro? Pa moram se počastit.
Nisam kupio igru već 6 mjeseci? Pa to treba proslavit.
Učenik me pozdravio na hodniku, a da ja nisam prvo pozdravio njega? Mazel Tov! Odma gledam kad @Shich organizira grupnu.

Kickstarter sam jednom backao i ok je stvar ali zapravo me ne vuče toliko. Generalno se odupirem jednokratnom trošenju velike količine para. lakše potrošit više puta po 350 kuna nego 700 odjednom.

Najviše me žulja kad naletim na super ponudu, a uopće mi ne treba. Nedavno se Mage Knight prodavao sa svim ekspanzijama za 500 kuna i još se žderem što nisam upecao. A vjerojatno je da ga ne bih igrao.
slika
Avatar
Teehee(R)
Reactions:
Postovi: 116
Pridružen/a: 06 lis 2017, 10:27
Ima zahvala: 616 puta
 pohvaljen: 237 puta
Kontakt:

Re: Budget za igre

Post Postao/la Teehee(R) »

Kod nas oboje ne žali novaca za dobru igru, a došli smo i do toga da:
1. nismo odigrali sve igre iz kolekcije
2. nemamo dovoljno mjesta za kolekciju
3. nemamo ni dovoljno vremena da igramo baš sve te igre

..dakle kao i svi vi! :D

Nakon par godina smo se isprofilirali smo igre koje nam odgovaraju, pa sada više ne trebamo SVE igre i sada puno pažljivije biramo. Tako je priljev igara drastično smanjen pa nam je i budget daleko manje opterećen(mislim da smo ove godine kupili tek 3 kom).
Istovremeno, ono što nam ne paše bacim u oglase, pa se tu vrati dio budgeta i oslobodi dragocjeni prostor.

Sve u svemu, čini mi se da je kombinacija nedostatka vremena/prostora i izbirljivosti dovela do toga da se budget sam izbalansirao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Teehee(R) za post:
kockica
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Budget za igre

Post Postao/la kockica »

To je to zapravo srz, nakon što se isprofilirali kakvi smo igrači, nakon početnih promašaja pogodio sam dosta naslova koji nam pašu i doslovce samo cirkuliramo. Istina prodao sam neke igre koje smo voljeli, ali zbog nedostatka vremena/prostora naprosto odvagnuli da bolje imati jednu a ne dvije igre slične mehanike i tako.

Kolekcija nam je sada mrvu manja, a vjerojatno su došle i bolje igre od onih koje posjedujemo ali ove još super zadovoljavaju naše potrebe
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Teehee(R)
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”