Budget za igre

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Budget za igre

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

mado je napisao/la: 10 pro 2020, 15:17
CrazyBunnyGuy je napisao/la: 10 pro 2020, 14:35 ... i uopće nije uzbudljivo igrati udvoje...
:sokiran pa jesi ikad igrao Twilight Struggle, War of the Ring, Hands in the Sea ili bilo koju drugu igru samo za 2 igrača, kad gledaš protivnika u oči, blefiraš, preznojavaš se i nadaš da neće shvatiti što radiš szbunjen
Meni su osobno igre za 2 igrača najbolje, najuzbudljivije, čisto 1 protivnik i ja u nadmudrivanju, backstabanju, napetim okršajima do zadnjeg časa :ljubav

Kaj se budžeta za igre tiče, nekako sam pregorio na novitete prije par godina pa sporadično pratim novitete. Nekad sam slušao 10tak boardgame podcasta, sada samo 1. Godišnje kupim igru dvije za sebe zadnjih par godina, a ostalo za poklone većinom.
Ajde da ispravim sam sebe, od ovoga što imamo doma nije mi uzbudljivo igrati udvoje :D Kada sam bio u najvećem zanosu kupovanja igara baš sam se bio fokusirao na igre koje dođu do izražaja onako u četvero barem i to barem što se naše (bivše?) gaming grupe tiče. Npr Scythe. Voljeli je ili ne (ja je jako volim), udvoje je jednostavno meh čak i sa modularnom pločom reduciranom na jedan tile. Jednostavno znamo strategije jedan drugome i to je to. Ista stvar i sa Terraforming Mars. Toliko smo ukalupljeni u neke svoje strategije obojica da gotovo uvijek znamo ishod već u prvoj trećini. Nedostaju nam treći i četvrti igrač da unesu disbalans :)

Ali da se nadovežem na ostale što su rekli, baš to, i sam sam se nekako isprofilirao i više ne vrištim za svakim novim naslovom, ne kupujem stihijski, oduprem se tom refleksu. A budget... Sustav nagrade i ja također primjenjujem. "Pa nisam si već mjesecima ništa kupio!" ili "Kad ću uživati u životu ako ne sad, neću valjda sa osamdeset tek kupiti igru koja je izašla 2016.?" i tako... Nekad upali, nekad nađem na Linksu u Svijet Medija pa ipak potegnem na rate... (ta vražja Carta!) :D
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2300 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Budget za igre

Post Postao/la Valsim »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 10 pro 2020, 14:35 Ne znam za vas sve, ali meni je ova krapona pandemija zapravo pomogla da se malo izliječim od ove ovisnosti; obojica smo doma pošteno utučeni što nemamo društvo za išta konkretno, a dosadili smo više jedan drugome (već znamo svoje strategije napamet i uopće nije uzbudljivo igrati udvoje...), tako da rijetko i igramo; a ono što bih jako volio kupiti odustanem jer si kažem " a čemu, brate mili, s kim ćeš to igrat?". Predviđam duboko ropstvo čim pandemija svrši... DUBOKO. Naime TI4 je vjerojatno prva stvar koja će ući u zbirku čim dođe vrijeme za druženja bez brnjica i sl. :)

Ne znam, nema tu lijeka, boriš se za dominaciju, nekad uspije, nekad ne, nekad izboriš budget za sebe, a nekad moraš odustati od wet dreama da bi kupio peglu koja je baš sad odlučila crknut đavo je odnio, a činilo ti se kao super ideja uzet onu pametnu koja samo što sama ne pegla... Eto.

I reći ću još samo jednu stvar... SREĆOM DA CARTA MAGICA ne prodaje ništa na rate! E....
Mi smo u vrijeme pandemije otkrili da je još jedan ukućan strastveni ljubitelj boardgejmova, pa sad znamo zaigrati i u tri igrača :D .

slika
dendarii42 je napisao/la: 10 pro 2020, 15:23 Ja se ne vodim budžetom nego sustavom nagrađivanja.
Rođendan mi je uskoro? Pa moram se počastit.
Nisam kupio igru već 6 mjeseci? Pa to treba proslavit.
Kod mene funkcionira relativno sličan način samonagrađivanja. Samo što se u mojem slučaju izdašno kupuje kada se zaredaju loši dani na poslu. Pa tako onda umjesto da napravim ono što bi svatko normalan napravio - uzeo kalašnjikov i prošetao se po ulici, ja umjesto toga idem Googlati što ima zanimljivo za kupiti. Znam znam, bolesnik sopak .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
juri006
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Budget za igre

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Mi smo našim ukućanima iz roda Oryctolagus zabranili sudjelovanje nakon što su pojeli token za luku 2:1 drvo (kako prikladno) iz Catana...
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Budget za igre

Post Postao/la DarkDefender »

Valsim je napisao/la: 11 pro 2020, 16:55 Kod mene funkcionira relativno sličan način samonagrađivanja. Samo što se u mojem slučaju izdašno kupuje kada se zaredaju loši dani na poslu. Pa tako onda umjesto da napravim ono što bi svatko normalan napravio - uzeo kalašnjikov i prošetao se po ulici, ja umjesto toga idem Googlati što ima zanimljivo za kupiti. Znam znam, bolesnik sopak .
Haha, bas sam htio istu stvar napisati. :D

U zadnje vrijeme imam jako malo vremena igrati se tako da se vise ne trebam toliko kontrolirati oko toga sto kupiti i u kojim kolicinama. Ali svako toliko kupim neku igru, eto, tek toliko da imam osjecaj ko da se jos uvijek stignem igrati.

Zapravo mi je pandemija cak povecala kolicinu igranja. Doduse online, ali hej, bar se igram. :)
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1027 puta
Kontakt:

Re: Budget za igre

Post Postao/la Deni »

Ne pitaj me, ne pitam te. Simple rule we have :)
Trudim se ne kupovati igre koje ne igram. Cesto mi ne podje na ruku, al cesto zazalim sto nekad radje uzmem dvije tri igre oko 20,30€ nego jednu od 60,80
slika
Avatar
Teehee(R)
Reactions:
Postovi: 120
Pridružen/a: 06 lis 2017, 10:27
Ima zahvala: 625 puta
 pohvaljen: 251 put
Kontakt:

Re: Budget za igre

Post Postao/la Teehee(R) »

E da, jos jednu stvar prakticiramo: dobar dio igara kupujemo rabljene. Bilo tu preko foruma, bilo preko Marketa na BGGu.
Na BGG stavim subscribe na igru koja me zanima i onda pecam..kad-tad naleti nesto povoljno u LN stanju.

Tu se isto moze ponešto ustedjeti, samo treba biti strpljiv.
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”