Popis bivših...

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1242
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1188 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Popis bivših...

Post Postao/la Antomon »

... društvenih igri :P rofl

Trudim se pratiti kolekciju društvenih igri na BGG-u pa ujedino obilježavam sve igre kojih se riješim (najviše kada postanem senilan pa se ne budem sjećao da li sam imao igru ili ne szbunjen ).

Ovo sam zamislio kao mentalnu vježbu, navest ću sve igre kojih sam se riješio i probati u nekoliko natuknica navesti zašto sam se riješio igre.

Slobodno se pridružite sa svojim popisom, komentarima ili ako hoćete znati duže objašnjenje zašto sam se riješio pojedine društvene igre.

51st State: Master Set - interakcija između igrača previše kažnjava napadača, nezadovoljavajući engine builder
Alhambra - nakon 10-tak partija izgubili interes za igrom, premalo interakcije
Architects of the West Kingdom - ne fukncionira 3 igrača (ako se 2 igrača kolju oko jedne stvari, treći radi što hoće), igra bitno ovisi o assistant (?) kartama, vrlo brzo izgubila početni sjaj
Ave Roma + KS ekpanzije - pokušaj povezivanja nekoliko mehanizama, ali se čuje škripa zupčanika
Battlestar Galactica: The Board Game - nikada odigrana, social deduction nije naš žarn
Caverna: The Cave Farmers - samo OK igra, tipični Rosenberg koji nagrađuje kada odigraš igru više puta, odigrali više partija, jednom u 6 igrača i prodali igru nakon toga
Citadels - dosadila nakon nekoliko odigranih partija, Love Letter daje sličan osjećaj u kraće vremena
Concordia - jednostrani prekid sa moje strane, bio pobjedio ili izgubio igru osjećaj (negativne) frustracije i nezadovoljstva, cijenim dizajn, nije za mene
Council of 4 - problemi sa balansom
Deception: Murder in Hong Kong - premalo se igrala, nikada dovoljno ljudi
Elder Sign - odigran samo jednom 10 minuta solo, rađe se igra King of Tokyo
First Class: All Aboard the Orient Express! - zauzme mjesta na stolu više nego veći boardgameovi, inače super igra, ali se nije igrala
Five Tribes + 2 exp - nestao interes za igrom, teža nego što izgleda na prvu
For Sale - otišla kao rođendanski poklon dragim frendovima
Forbidden Island - prelagana, slabo igramo gateway igre
Gold West - nakon par odigranih partija nestao interes
El Grande - čisti area control nije naš stil
Hanabi - odigrana jednom i prodana, dojam o igri je kasnije popravio frend koji je objasnio "skrivene nijanse igre"
Le Havre: The Inland Port - odigrana jednom, dovoljno da se vidi što igra nudi
Heroes of Terrinoth - odigrana dva puta, dosadno i zaboravljivo, premalo smislenih izbora
Jaipur - ne igramo više 2 player only igre, platio glavom
Jamaica - dosadila nakon nekoliko igri, prespora u 5+ igrača
King of New York - King of Tokyo je bolja igra
Mice and Mystics - ni jednom odigrana, otišla u bolje ruke
Mint Delivery - nakon 2 partije vidjeli što igra nudi i prodali
Mint Works - fora koncept, slabo igramo filere
Monopoly - pojela ga vlaga i gljivice nakon godina neigranja, kao što i treba
Monster Fluxx - bio fora 2 partije, onda dosadio
Munchkin Fu + exp - nije se više igrao
Mysterium + exp - prvi dio igre super, drugi dio igre koma, rađe Dixit
Pandemic + On the Brink - dosadio
Paper Tales - gora igra nego 7 Wonders, problemi sa balansom, prejake pojedine karte
Patchwork - ne igramo više 2 player only igre, platio glavom
The Pillars of the Earth - jedina igra koje sam se riješio a ponovo je nabavio, ok igra, ali ima boljih
Power Grid - klasik koji je dosadio, nagrađuje više igranja da se zna koliko se mora bidati na pojedinu stvar, ali se premalo igrao za takvo nešto
Puerto Rico - nije se igrao
Risk - ista sudbina kao Monopoly, završio u smeću
Root + Riverfolk - nezadovoljavajući način razrješavanja borbe, neke frakcije se lakše igraju, jednostrani prekid sa moje strane, društvu se sviđala
Saint Petersburg (Second Edition) - jednolična igra, svaka partija izgleda skoro isto
San Marco - mehanizam "i split, you choose" izgleda super na papiru, previše frustrira u igranju
Sheriff of Nottingham - totalni promašaj, ipak smo mi euro gameri
Small World + Cursed - prestao se igrati
Sons of Anarchy: Men of Mayhem + 2 exp - nije za naše društvo, nije nam funkcioniralo pregovaranje
Summoner Wars: Master Set - nikada igran
T.I.M.E Stories + expanzije - nakon što smo završili prvi ciklus, riješili se svega, može se ionako igrati samo jednom
Tainted Grail: The Fall of Avalon - razočaranje, previše kažnjava, klasu ispod sličnih igri
Takenoko - rađe igram Stone age
Targi - ne igramo više 2 player only igre, platio glavom
Ticket to Ride Map Collection: Volume 2 India & Switzerland - dosadio, Indija nije zanimljiva, Švicarska je kao poker aparat naprema drugim mapama, jedino mapa na kojoj se potroše sve destinacije
Ticket to Ride: Nordic Countries - platio glavnom u rezanju Ticket to ride kolekcije, ne igramo Ticket to ride u 2 ili 3
Tides of Time - fora nekoliko puta, onda dosadio
Troyes - online se igra puno brže igra, dosadio sa vremenom
Unlock!: Mystery Adventures - može se jednom odigrati
Viceroy - gradnja piramide super, igru ubije sustav aukcija
World of Warcraft: The Boardgame - nikada igrano
Yamatai - slično kao Five Tribes, izgubljen interes sa vremenom

Najviše me bole igre koje nismo ni jednom odigrali. I sada imam na policama igri koje se ne igraju, ali sam prije imao drukčiju filozofiju; nabavljalo se dosta igri, ono što nije dugo igralo i nije ostalo u sjećanju kao super je išlo na prodaju, sada jednostavno trudim ne nabavljati nove igre dok na policama imam odlične igre koje ne igramo. Naglasak na trudim :D.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post (ukupno 13):
dadoBojan1983PsyBurnShichsmurfORnotgrofdlakarkockicasadistikodendarii42 i još 3 korisnika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Popis bivših...

Post Postao/la smurfORnot »

Ne bi bilo loše cuti za ove koje su u kolekciji, zašto su ostale :)
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1242
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1188 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Popis bivših...

Post Postao/la Antomon »

Nije loša ideja @smurfORnot, budem jednom složio i to :D
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Popis bivših...

Post Postao/la dendarii42 »

Zanima me priča iza "platio glavom".
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
grof
slika
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 255
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Popis bivših...

Post Postao/la Minsc1610 »

i mene....
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Popis bivših...

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

dendarii42 je napisao/la: 12 lip 2020, 14:31 Zanima me priča iza "platio glavom".
ja se nadam da se plaćanje glavom odnosilo na TtR Nordic Countries :P tj da je igra platila glavom u čistki. :)

Anyway, ja sam još u uzlaznoj putanji svoje opsesije tako da se ne rješavam ničega, čak ni viška kutija od ekspanzija! Doduše, jednom kada se dogodi, Caverna će vjerojatno biti prva žrtva. Jednostavno nije to to.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
Antomon
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Popis bivših...

Post Postao/la smurfORnot »

Arctic Scavengers: Base Game+HQ+Recon - odigrali par puta, nije nas se dojmio previše...nekako se cijeli gejm sveo na to da skupiš što više ljudi u deck, cak i nije previše bio bitan neki db aspekt...sve u svemu, meh, solidna ideja, ali izvedba nas nije dojmila.

Arkham Horror - nabavio s dosta ekspanzija dok smo bili u Cthulhu fazi, odigrali koji put. Sve u svemu, fun, ali vide se malo dated mehanike te nije ba šdolazio na stol, rješili ga se.

Eldritch horror - isto sam nabavio dosta ekspanzija, što je naravno klasicni trap s FFG gejmovima :kava :facepalm , nešto mi je bolji od AH-a, ali ne mogu reci da mi AH baš kaska za njim. U biti nam je u jednom trenu postao malo lagan gejm kad smo postali bolji u njemu. Mislim ima dosta lucka i sve to, ali je fun. S novim društvom jednostavno nije dolazio na stol pošto nisu bili zainteresirani za njega, te je otišao iz kolekcije.

Chaos in the Old World - jako nice game, iako s prethodnim društvom nije dolazio baš na stol pošto su svi bili više za co-op gejmove, te ja izašao iz kolekcije. radije nego da skuplja prašinu.

Dice Forge - fun game, dosta ga odigrali, prodao jer sam ga se zasitio vec lagano.

Dominant Species - dobar game, meni je sjeo, ali nije baš dolazio na stol kod prethodnog društva te je izašao iz kolekcije.

Gloomhaven - izašao iz kolekcije bez da sam odigrao ijedan game :facepalm . Nemam volju to igrati sam, isto tako, nemam nekoga tko bi htio odigrati cijelu kampanju, pogotovo uz veliki set up i teardown...ne žalim nimalo što sam ga se rješio, a frendu koji ga je udomio je odlican, tako da...win win

Legendary Alien + ekspanzija - Base game je u 2p prelagan, u više playera zna biti jako težak. Obzirom da smo sve prošli u 2p, nabavili smo ekspanziju koja digne difficulty jako lijepo, izigrali ga malo i rješio sam ga se, zasitio ga se. Ne osjecam potrebu više za tim legendary igrama, nekako mi se 'igraju same sebe'.

Libertalia - fun game, odigrali koju partiju ali nije na stol baš dolazio.

LOTR LCG - with shit load of expansions. Game je jako nice, ali isto tako, nemam više ni volje ni vremena potrošiti masu vremena na db. Pogotovo što dobar dio misija zahtjeva da prilagođavaš deck njima, pa onda prolazi kroz svu tu masu karata, traži što staviti ili izbaciti ili gledaj online deckove. Prošao dio misija, bilo je fun, ali previše vremena je odlazilo na db a ne na igranje, rješio se svega.

Merchants & Marauders - dobar game, odigrali koju partiju, ali nakon toga baš nije dolazio na stol obzirom da smo sve nekako samo co-op igrali u tom periodu pa sam prodao, možda nisam trebao, ali ok...

The Pillars of the Earth - odigrali par gejmica, fun, rješili se nakon toga...

Raiders of the North Sea - bio nam je super koji game, onda nas je pocela smetati kocka i luck of the draw pocetni. U jednom gejmu smo u 2. rundi znali tko ce dobiti game, nakon toga mjenjali za Arhitekte koji su nam odlični.

Rising Sun - bilo je par dobrih gejmova, nakon toga u neparni broj igraca nam nisu bili nešto gejmovi, rješio sam ga se nakon toga.

Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island - preveliki luck fest, iako je tema super...pravila necu ni komentirati koliko su loša i nedorečena bila u dosta situacija...nakon par gejmova sam ga se rješio.

Space Hulk: Death Angel - fora gejmic, odigrao par partija i ok...poslao dalje.

Super Dungeon Explore: Forgotten King - moj prvi KS, poprilično loš game u biti...rješio ga se nakon 2 gejma...

Twilight Struggle - meni odličan, ali teško je naci osobu za igrati, ljudima ili ne paše tema, stres što vec...

Undaunted: Normandy - solidan gejmic, ali me osobno kockica smeta lagano u njemu, pogotovo kad ju se baca dosta malo, i ako jednu stranu stvarno ne ide tih par rolova za redom a drugu ide, onako, lagano je miserable feeling...rješio ga se.

XenoShyft: Dreadmire KS - stvarno smo ga dosta izigrali. Meni je art odlican i game je poprilicno nice. Pati od toga da ima snowball efekt, ili ti ili neprijatelji, pa ako par rundi dobro odigraš, postaje ugl walk in the park, a ako te oni izubijaju par rundi za redom, dobra je šansa da ce te razvalit nakraju. Ne bi ga igrao u više od 2p osobno, way too long. RJešio ga se jer sam ga se naigrao dovoljno.

Star Realms - nice and cheap, cak smo ga i dosta igrali, onda otkriješ da ima boljih db-a i ne da ti se više baš on igrat.

Root - rješio ga se cisto jer je bio hajpan pa sam zaradio na svojoj KS kopiji solidno, nisam kasnije nabavljao jer ekipica nije baš za njega zainteresirana.

Innovation - meni skroz ok, bivšoj baš nije sjeo pa sam ga se rješio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 5):
AntomonShichdadoPapaversadistiko
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1242
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1188 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Popis bivših...

Post Postao/la Antomon »

Posljedica tijeka misli :P Buraz i ja smo zaključili da nećemo igrati društvene igre koje su samo za 2 igrača, pa smo se riješili većine takvih igri (ostao je 7W Duel i Onitama). Kada kažem "platio glavom", riješio se igre iz kolekcije (prodao/zamjenio itd).
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Popis bivših...

Post Postao/la dendarii42 »

Antomon je napisao/la: 12 lip 2020, 16:15 Posljedica tijeka misli :P Buraz i ja smo zaključili da nećemo igrati društvene igre koje su samo za 2 igrača, pa smo se riješili većine takvih igri (ostao je 7W Duel i Onitama). Kada kažem "platio glavom", riješio se igre iz kolekcije (prodao/zamjenio itd).
Tvoja razočaravajuća metafora me razočarala.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
Antomon
slika
osaka
Reactions:
Postovi: 35
Pridružen/a: 16 lip 2017, 14:47
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 58 puta
Kontakt:

Re: Popis bivših...

Post Postao/la osaka »

Fora ideja :)
Uglavnom se rješavam igara kada dođu bolje u kolekciju i jer vrijeme rađe trošim na igre koje su mi odlične, nego na igre koje su "OK". Evo mog popisa:


Igre koje su mi samo "OK", ocjena 6/10:
30 Rails, Canalis, The City, Port Royal

Anomia - izgleda zabavnije na papiru nego u praksi, nitko u grupi nije bio previše impresioniran ni želio ponovno zaigrati. Shvatio da mi ne pašu real-time igre.

City Council - užasno napisana pravila, hrpa situacija u igri koja nije definirana istima, nepostojeći FAQ, dizajner koji ne ispunjava obećanja, u principu "broken". Od tog izdavača (Golden Egg Games) ne kupujem više ništa, svaka igra ista priča - polugotov proizvod.

Founders of Gloomhaven - odlična igra, prilično kompleksna. Nakon par igranja zaključio da je neću često igrati, pa je poklonio prijateljici koja je oduševljena igrom. I dalje ju povremeno zaigramo.

Peloponnes Card Game - previše kažnjava, artwork meh.

Qwinto - nakon par puta strategija postaje očita, pa dosadio.

Qwirkle - super apstraktna igra (možda mi čak i omiljena), poklonio roditeljima.

Scoville - slaba preglednost ploče i komponente u sličnim bojama, previše mentalno zahtjevna za nivo užitka koji pruža. Inače su pravila lako shvatljiva i produkcija je top.

Spyrium - slaba reigrivost, izgubio čar nakon par igranja.

YINSH - nervirala me ogromna prazna kutija, odigrao gejm dosta puta, zasitio se, pa prodao udruzi budući da se ljudima također svidio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru osaka za post (ukupno 3):
sadistikoAntomondado
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”