(Ne)kultura online igranja

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 473 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: (Ne)kultura online igranja

Post Postao/la priroda15 »

Na Yucati je super što i kada gubiš, želiš izgubiti sa što manjom razlikom kako bi ti se što manje spustio rejting (TrueSkill). Dakle, nikad ti nije u interesu odustati od partije, a i kad bi to želio učiniti, ne možeš jer nije predviđeno :D
Ja sam recimo u jednoj partiji Terra Mystice u 5 igrača odmah nakon postavljanja znao da nemam šanse za pobjedu ali sam pokušao izvući što se izvući da i na kraju sam baš bio zadovoljan kako sam solidno odigrao u skladu sa situacijom. Tako da nekad i častan poraz može biti zadovoljavajuć :) Mislim da nikako nije fora da netko čim osjeti da ne može pobjediti prevrne stol (odustane) i ode. Ja s takvim igračem ne bi više igrao.
slika
Avatar
Mimi
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 10 pro 2016, 21:38
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 39 puta

Re: (Ne)kultura online igranja

Post Postao/la Mimi »

Zar nema BGA opciju da igraš bez ELO ratinga? Možda ti protivnici nebi odustajali da igraš bez ratinga, time nemaju što izgubiti ako im je do časti i ranka.
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: (Ne)kultura online igranja

Post Postao/la Bolindus »

priroda15 je napisao/la: 07 svi 2020, 14:52 Na Yucati je super što i kada gubiš, želiš izgubiti sa što manjom razlikom kako bi ti se što manje spustio rejting (TrueSkill). Dakle, nikad ti nije u interesu odustati od partije, a i kad bi to želio učiniti, ne možeš jer nije predviđeno :D
Ja sam recimo u jednoj partiji Terra Mystice u 5 igrača odmah nakon postavljanja znao da nemam šanse za pobjedu ali sam pokušao izvući što se izvući da i na kraju sam baš bio zadovoljan kako sam solidno odigrao u skladu sa situacijom. Tako da nekad i častan poraz može biti zadovoljavajuć :) Mislim da nikako nije fora da netko čim osjeti da ne može pobjediti prevrne stol (odustane) i ode. Ja s takvim igračem ne bi više igrao.
To mi odaje dojam da je TM los game kao u postavljanju znas da ces izgubit ?
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 473 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: (Ne)kultura online igranja

Post Postao/la priroda15 »

Ja bi rekao da je Terra Mystica igra koju treba naučiti dobro odigrati . Nije ju teško igrati ali ju je teško dobro odigrati, pogotovo s ljudima koji ju dobro igraju :) Odabir frakcije ovisno o odabiru frakcija od strane drugih igrača, te postavljanje na karti je skill koji trebaš steći i kada igraš sa ljudima koji su na tvojoj razini znanja/iskustva, onda je to pravo nadmudrivanje i uživancija. Treba puno planirati unaprijed, čitati poteze protivnika itd. Po meni fantastična igra kojoj za sada nisam našao konkurenciju među igrama.

Ako npr. igraš s iskusnim igračima i postaviš se na krivo mjesto, teško možeš pobjediti pod uvjetom da će iskusni igrači odigrati kako spada a hoće jer znaju kako odigrati. TM je igra u kojoj se sreća stvarno mali faktor, svi parametri su od početka poznati, nema kartica, kockica i drugih nepredvidivosti. Ako igraš igru s protivnicima na nižoj razini, naravno da je sve moguće i da se tokom partije i greške mogu ispraviti. No na visokoj razini greške se ne praštaju.
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”