(Ne)kultura online igranja

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

(Ne)kultura online igranja

Post Postao/la mado »

Događa mi se na BoardGameAreni da ekipa napravi concede tj. predaju se prije kraja igre, jer očito nemaju šanse za pobjedu. Konkretno mi se to dogodilo nekoliko puta u RftG i to od Strong i Expert igrača szbunjen. Moj rejting tamo pleše između Good i Strong. Znam isprobavati svakakve strategije u igri, ne uspiju baš uvijek, ali nikad ne prekinem igru. Ovi mi baš dižu tlak, pogotovo zadnji takav jer sam imao +14 mil, a imat tolko u baznoj igri je baš gušt, barem meni :D Jel takvom odustavaču dati javni ili privatni thumbs down? Do sad sam davao privatni. Ak sam dobro shvatio, BGA algoritam mi više neće nuditi igranje s takvim igračima.
Smiješno mi je kad tako odustanu u igri koja traje 5-10min. Ne znam kak bih reagirao da odustane nakon sat, dva igre sbatine :mrgreen:
Jel pretjerujem? Imate slična iskustva? Ili vi odustajete i flipate stol odmah nakon 2-3 kruga igre? :nee
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: (Ne)kultura online igranja

Post Postao/la priroda15 »

Bez veze je da je uopće omogućeno odustajanje. Ja bi pop.... da mi netko odustane usred parije Zato igram na Yucati gdje nije moguće odustati..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

slika
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: (Ne)kultura online igranja

Post Postao/la Bolindus »

Haha, na TTA online, ak neko pusti da mu vrijeme istekne jednostavno ga zamjeni AI i nema nikakvih posljedica, dodsue ne postiji ni rating nikakvi pa nije ni bitno al je bezveze kad ih rasturas i onda ostanes s puno AI igrat :D
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: (Ne)kultura online igranja

Post Postao/la Nuuq »

upravo zbog toga ja igram samo ako znam s kim igram. napravim room, invite i super. iskustvo igranja warcrafta online me je naucilo da necu vise igrati s nekim koga ne znam, ili barem kao sada gdje prijatelj iz usa, ja i njegova dva prijatelja igramo.
slika
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: (Ne)kultura online igranja

Post Postao/la joezg »

Pa zašto je problem ako netko preda? Pod uvjetom da je igra u dva igrača, što vjerujem da je ovdje slučaj. Ja radi druženja igram uživo ili u ovom nesretnim okolnostima na TTS-u uz voice. Na BGA igram uglavnom kompetitivno. Pa mi je skroz ok da mi netko preda, ako vidi da je izgubio. Time ja nisam ništa izgubio. Ni ELO ni čast i slavu. Dobio sam priznaje da sam bolji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru joezg za post:
Killa
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: (Ne)kultura online igranja

Post Postao/la priroda15 »

joezg je napisao/la:Pa zašto je problem ako netko preda? Pod uvjetom da je igra u dva igrača, što vjerujem da je ovdje slučaj. Ja radi druženja igram uživo ili u ovom nesretnim okolnostima na TTS-u uz voice. Na BGA igram uglavnom kompetitivno. Pa mi je skroz ok da mi netko preda, ako vidi da je izgubio. Time ja nisam ništa izgubio. Ni ELO ni čast i slavu. Dobio sam priznaje da sam bolji.
Isto zašto je u sportu zabranjena predaja. Nije sportski slika

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
mado
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: (Ne)kultura online igranja

Post Postao/la mado »

Igram društvene igre radi zabave i briga me za ELO, rankove i sl. Predaja mi je ravna flipanju stola i oduzimanje protivniku prava na zabavu, na mogućnost ostvarenja raznih komboa, strategija i osjeća postignuća nakon završene igre.
Nesportski :thumbs_down
Ako je predaja dogovorna, to mi je ok. Ali na BGA to rade usred igre, bez pitanja ili dogovora, nimalo blizu kraja, samo odjednom se vrti kraj igre, a ja se pitam wtf udubljen u igru szbunjen sbatine
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Officer Barbrady
Avatar
_Kex_
Reactions:
Postovi: 51
Pridružen/a: 19 ruj 2019, 12:30
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: (Ne)kultura online igranja

Post Postao/la _Kex_ »

hm...kaj nije da on moze "predloziti" predaju ali da većina igrača mora to prihvatiti?
ja nemam problema s predajama, ali mi se cesto zna desiti da netko jednostavno otpadne pa bodovi u partiji odu vrit...
al ne zivciram se oko tog previse :D
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: (Ne)kultura online igranja

Post Postao/la mado »

_Kex_ je napisao/la: 05 svi 2020, 10:35 hm...kaj nije da on moze "predloziti" predaju ali da većina igrača mora to prihvatiti?
Concede odmah prekine igru bez upozorenja.
Propose to abandon the game collectively je smislenije i prihvatljivije.
Mislim da su mi experti concedali igru, jer im je ego patio što gube od nekog čiji ELO je 200 manji od njihovog. Niti pozdrav na kraju. Velika većina igrača pozdravi na kraju barem s GG :thumbs
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: (Ne)kultura online igranja

Post Postao/la Valsim »

mado je napisao/la: 05 svi 2020, 06:08 Igram društvene igre radi zabave i briga me za ELO, rankove i sl. Predaja mi je ravna flipanju stola i oduzimanje protivniku prava na zabavu, na mogućnost ostvarenja raznih komboa, strategija i osjeća postignuća nakon završene igre.
Nesportski :thumbs_down
Ako je predaja dogovorna, to mi je ok. Ali na BGA to rade usred igre, bez pitanja ili dogovora, nimalo blizu kraja, samo odjednom se vrti kraj igre, a ja se pitam wtf udubljen u igru szbunjen sbatine
Možda bi rješenje problema moglo biti da se za promjenu javimo prijateljima za neke virtualne partije, umjesto da se igra s potpunim strancima :zamisljen .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
Stips
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”