Slanje igara u inozemstvo - iskustva, tips&tricks itd...

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Slanje igara u inozemstvo - iskustva, tips&tricks itd...

Post Postao/la grof »

_Kex_ je napisao/la: 13 vel 2020, 09:40 nego...kad smo već kod PayPala i primanja uplata iz inozemstva - kakva su vam iskustva s time?
koristim PayPal odavno, ali iskljucivo za plaćanje. nikad nisam dobio novce na njega niti imam ideju kak bi ih podigo.
Imam ja. Znao sam primati sredstava. Postoji način da ti ta sredstva ostanu na PayPal računu i možeš ih koristiti za druga plaćanja preko PayPala i postoji mogućnost da ti ih PayPal isplati na isključivo VISA karticu (MasterCard nije hodao kad sam ja to koristio - prije godinu dvije). VISA mi je od deviznog računa, pa su sredstva uredno tamo bila isplaćivana. Koliko se sjećam nije bilo nekog značajnog fee-ja za tu uslugu.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Slanje igara u inozemstvo - iskustva, tips&tricks itd...

Post Postao/la sadistiko »

ja za sad isključivo radim sa PayPalom mada sam nedavno, kroz razgovor sa zupijem, saznao za Braintree opciju gdje je moguće da ljudi plaćaju i s karticama i preko paypala bez dodatnih provizija. Koliko ja znam, kod mene postoji opcija na webshopu da ljudi mogu platiti preko paypala i karticom bez da se registriraju kod paypala, ali ne znam jel to itko do sad koristio.
Pare uredno primiš na svoju karticu. Provizije nisu tako velike kod prijenosa, a vidim da sad postoji direktno povezivanje sa bankovnim računom pa se brže dobiju pare, ali to još nisam isprobao.
slika
Lourdin
Reactions:
Postovi: 340
Pridružen/a: 23 tra 2013, 14:54
Ima zahvala: 209 puta
 pohvaljen: 79 puta

Re: Slanje igara u inozemstvo - iskustva, tips&tricks itd...

Post Postao/la Lourdin »

Za povlačenje novaca sa Paypala nebi znao. Ja ih držim gore i dosta brzo potrošim na ostale gluposti po netu :D
No ako će ti netko uplaćivati na paypal, nemoj zaboraviti troškove paypala.
Ako očekuješ cifru od npr. 50 EUR, primatelju moraš zaračunati postotak koji uzima Paypal.
Postoji tablica na njihovoj stranici sa svim objašnjenjima koliko posto uzimaju od čega, iz koje države itd..
Iskreno, dosta je zbunjujuća tablica :)
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Slanje igara u inozemstvo - iskustva, tips&tricks itd...

Post Postao/la docich »

Sa pay pala je najbolje prebavivat na Revolut karticu. Nema feeja banci nego samo 1 posto paypalu.
Revolut kartica je free i dosta je dobra. Pogotovo ako placas na strani racun jer nema freeja a nase banke imaju ogroman fee

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post (ukupno 2):
Lourdingrof
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Slanje igara u inozemstvo - iskustva, tips&tricks itd...

Post Postao/la grof »

Znači ide na Revolutku? Ona je MasterCard, pa me čudi. (BTW, da, Revolutka je mrak. I možeš dizati na bilo kojem bankomatu do 1.700 kn mjesečno bez feeja)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Slanje igara u inozemstvo - iskustva, tips&tricks itd...

Post Postao/la fpol »

revolut je visa, barem sada, mozda je prije bila master.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Slanje igara u inozemstvo - iskustva, tips&tricks itd...

Post Postao/la grof »

fpol je napisao/la: 13 vel 2020, 11:45 revolut je visa, barem sada, mozda je prije bila master.
Moja je Master.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Slanje igara u inozemstvo - iskustva, tips&tricks itd...

Post Postao/la docich »

Moja je visa

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Slanje igara u inozemstvo - iskustva, tips&tricks itd...

Post Postao/la Bolindus »

Bok,

Je, ne deru više ako ti neko iz EU uplati na račun, uzmu ti naknadu tipa 2 kn kak i za unutar hrv, prije su te odrali 7 Eura kad ti je nekaj sjelo. Tak da ti je to najbolja opcija ako mozes dogovoriti.
Paypal te bude isto pokral kolko moze, jer ti bu sjela lova na paypal, onda ti budu oni ponudili neku svoju konverziju(naravno nepovoljniju od one u banci, i nemozes si isplatiti eure ili kaj god vec dobis nego oni uplacuju u lokalnoj valuti)) i jos ti budu fee uzeli kad si to prebacis na racun ( mislim oko 3% + fiskni fee koji 0,35 USD).
Osim ak ne mislis tu lovu s paypal-a potrosit dalje online (phillibert gameslore), onda ti je ok i paypal :P
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bolindus za post:
_Kex_
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”