Najbolje igre zadnjih 20 godina: PLAYOFF - proglašenje pobjednika

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: PLAYOFF - Finale!

Post Postao/la Bolindus »

Papaver je napisao/la: 18 vel 2020, 13:57
Bolindus je napisao/la: 18 vel 2020, 11:07 Mars.

Nisam bas pratil, ali moram reci da je sramotno da su remek djela TTA i TS izgubili od jednog Ticket to ride, party fillera za malu djecu :(
Ne bih se složio. Malo je snobovski i po meni krivo tvrditi da je Ticket to Ride party filler za malu djecu. :facepalm

Po meni u modernom boardgejmanju ima mjesta i za nju i za Through the Ages, a nikako se ne bi smjelo zaključivati kako je neka igra bolja samo zato što je kompleksnija od druge.

Ja isto obožavam TTA koji mi je u top 5 igara općenito, ali Ticket to Ride mogu igrati s mnogo više ljudi, čak i s ljudima koje isprva uopće ne zanima igranje društvenih igara. Još uvijek ga rado zaigram i veselim se kad vidim oduševljenje na licima ljudi koji ju prvi put odigraju i tako možda i uđu u svijet modernih društvenih igara.
Eto potvrdio si da je party filler za "malu" djecu :)
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: PLAYOFF - Finale!

Post Postao/la Vukozec »

Slažem se sa Papaverom. Baš sam nedavno nakon dosta godina zaigrao TtR i igra je i dalje bulletproof. Istu večer smo igrali i moju najdražu igru, Istanbul, koji se smatra srednje teškim. Obje igre su po prvi put igrali nongameri, i dok je Istanbul bio patnja, TtR je prošao ko po špagi. Pritom je i u njemu uvjerljivo pobijedio najiskusniji igrač koji je bio najkoncentriraniji na taktiku (ja :D). Kompleksnost != kvaliteta, a igru koja će pogađati sweet spot poput TtR uopće nije jednostavno napraviti inače bi ju odavno netko detronizirao i ostvario sličan masovni uspjeh (po meni i Catan, i Carcassonne dosta zaostaju za njom po pitanju mass appeala). Potpuno zasluženi visoki plasman.
slika
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: PLAYOFF - Finale!

Post Postao/la roverandom »

A da ne govorimo kako je TTA trebao dobit drugu inačicu da bude dobra igra, pa onda i treću da bude još bolja (aplikacija).
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: PLAYOFF - Finale!

Post Postao/la Vukozec »

A TtR perfektan u startu, ne trebaju mu nikakve dodatne verz...oh,wait :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
dado
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: PLAYOFF - Finale!

Post Postao/la marge »

roverandom je napisao/la: 18 vel 2020, 17:58 A da ne govorimo kako je TTA trebao dobit drugu inačicu da bude dobra igra, pa onda i treću da bude još bolja (aplikacija).
ne mogu se nikak složiti s tvojom tvrdnjom, mislim da svatko tko je ozbiljnije igral stariju verziju (Through the Ages: A Story of Civilization) ti može potvrditi da je igra bila odlična i tada.. a i njen bgg ranking tada, a i još uvijek je solidan ti potvrđuje isto.. kasnijim sitnim promjenama TTA je samo postala pristupačnija većem broju igrača.. a na aplikaciji je ekipa konačno nekaj i zaradila.. osobno ne volim aplikaciju jer društvene igre se igraju uživo i točka..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 5):
fpolkockicapriroda15Bolindusdgalesic2000
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Najbolje igre zadnjih 20 godina: PLAYOFF - Finale!

Post Postao/la Vukozec »

I konačni pobjednik igranje.hr izbora za najbolju igru u zadnjih 20 godina sa rezultatom 10 na prema 5 je.....


Terraforming Mars




slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 5):
dadoAntomonblahblahtanelornNoghri
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”